P0171 EJ 205

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori
Jackqb
Uporabnik foruma
Prispevki: 39

P0171 EJ 205

Odgovor Avtor: Jackqb » 13. December 2019, 10:43

Zdravo.

Že nekaj časa se ubadam s to kodo tako da poleg raznih forumov in youtube video se zdaj še na vas obračam za ideje.
Zamenjana je bila lambda, spucal sem MAF, naredil smoker test vendar ne pod pritiskom...
Ko resetiram kodo se mi prižge (vsaj nazadnje) na avtocesti pri nekih povprečnih 110kmh.
Preko obd na telefonu mi pokaže LTFT 10 pri ogretem na štandgas.
Med gledanjem nekega videa kje je puščalo pri brake boosterju je med pumpanjem zavore STFT narastel na max.
Pri meni se zgodi isto. Ko pumpam zavoro med delovanjem pod štandgasom mi STFT naraste na 25% oz max.
Bom tekom tedna preveril če zares dela BB baje so neke finte, za preverit je vmesni ventil ki naj bi bil na vakum cevi iz intake do BB... drugače pa ne vem kaj bi lahko bilo.
Lahko da je še kaj drugega glede na to da je pri štand gasu STFT okoli 0% LTFT pa okoli 10%...

Kakšna druga finta mogoče še?

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Re: P0171 EJ 205

Odgovor Avtor: danci1973 » 13. December 2019, 11:06

To je WRX? Kakšen pa je LTFT pri 110 km/h na avtocesti?

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3907
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 13. December 2019, 11:50

Hm. Tole moram pa tudi jaz pogledat....
Se ti kdaj zgodi, da ti pedal zavore po nekaj urnem stanju avta postane povsem trd. in ko se naprimer zjutraj usedeš v avto in nasloniš nogo na pedal začutiš povsem trd pedal, ki se ob vžiga avta takoj posede na normalen nivo ?

Probaj cev ki gre iz sesalnega kolektorja v breake booster na sredini sneti narazen, ter jo začepi z vijakom ali nečim kar bo diht držalo da nebo favš zraka vleklo. (vmes na tej cevi je nepovratni ventil, ki zadržuje vakuum v BB-ju, in tam jo boš BP dobil narazen)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Jackqb
Uporabnik foruma
Prispevki: 39

Odgovor Avtor: Jackqb » 13. December 2019, 12:56

danci1973 napisal/-a:
13. December 2019, 11:06
To je WRX? Kakšen pa je LTFT pri 110 km/h na avtocesti?
Ne forester 2.0 T
Ne vem tega še nisem uspel preverit. samo v stacionarni poziciji zaenkrat.
BackW00d napisal/-a:
13. December 2019, 11:50
Hm. Tole moram pa tudi jaz pogledat....
Se ti kdaj zgodi, da ti pedal zavore po nekaj urnem stanju avta postane povsem trd. in ko se naprimer zjutraj usedeš v avto in nasloniš nogo na pedal začutiš povsem trd pedal, ki se ob vžiga avta takoj posede na normalen nivo ?

Probaj cev ki gre iz sesalnega kolektorja v breake booster na sredini sneti narazen, ter jo začepi z vijakom ali nečim kar bo diht držalo da nebo favš zraka vleklo. (vmes na tej cevi je nepovratni ventil, ki zadržuje vakuum v BB-ju, in tam jo boš BP dobil narazen)
To še nameravam preverit vse ja...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost