Dvomasni vztrajnik.. problemi. rešitve

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Re: Dvomasni vztrajnik.. problemi. rešitve

Odgovor Avtor: danci1973 » 15. Oktober 2016, 23:51

Lamela je ostala originalna (brez vzmeti)?

Levo lamela za 'navaden' vztrajnik, desno lamela za dvomasni vztrajnik:
http://www.wallpaperinstaller.com/scooby/clutch.jpg

Matija
Uporabnik foruma
Prispevki: 49

Odgovor Avtor: Matija » 16. Oktober 2016, 00:21

Ne žav ne sem pomislil tudi na lamelo. Če pa bi bila samo lamela kriva se samo speljat nebi dalo normalno, vse ostalo bi moralo biti pa ok.Pomoje je diesel preobčutliv za te zadeve. bom vidu kaj bo s porabo ali se bo tudi kaj poznalo ;)

Lahko da mi vstrajnika niso dobr scentrirali ali pa so se vzmeti v vstrajniku premaknile in spremenile centrifugalno silo. Samo moje razmišljanje.

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4955
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 16. Oktober 2016, 10:20

danci1973 napisal/-a:Lamela je ostala originalna (brez vzmeti)?

Levo lamela za 'navaden' vztrajnik, desno lamela za dvomasni vztrajnik:
http://www.wallpaperinstaller.com/scooby/clutch.jpg
Pri dieslu ni tako saj so vzmeti tudi v lameli ter seveda v vztrajniku.
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Matija
Uporabnik foruma
Prispevki: 49

Odgovor Avtor: Matija » 16. Oktober 2016, 13:19

ja res je. :c

eentox
Novinec
Prispevki: 15

Odgovor Avtor: eentox » 12. April 2017, 21:07

Počasi moram razmišljati o menjavi vztrajnika na legacy 2.0 2006. Se da tu tudi menjati na enomasni vztrajnik in kje oz kako kupiti dele ker po katalogu se seveda ne da :)

PrimozR
Uporabnik foruma
Prispevki: 25

Odgovor Avtor: PrimozR » 28. November 2019, 21:18

A je kaka šansa, da je meni odletel tale dvomasni vztrajnik? BH naj bi ga, kakor berem, imel serijsko.

Stvar je taka, zjutraj je vse funkcioniralo... OK (koliko komaj še skupaj stoječ BH funkcionira OK), po izletu po makadamu na poti v službo pa je po prihodu na asfalt avto tresel (na makadamu se tega jasno ni čutilo). Kakih čudnih zvokov, ki bi kazali na nov pojav, ni bilo zaznati. Na poti nazaj domov in doma sem zadevo diagnosticiral, tresenje je odvisno od obratov, izgine, če pohodim sklopko in pustim, da obrati padejo med vožnjo (avto se torej pelje normalno), je pa prisotno pri parkiranem avtu, ko se motor zavrti skozi obrate, ne glede na to, ali pohodim sklopko v prestavi ali dam v ler in sklopko spustim. Trese najbolj okrog 1500 RPM, navzgor grede se nekoliko umiri, izgine pa ne. Kot da bi se vozil po rebrcih na makadamu.

Pod havbo ni videti kakega skakanja motorja, na voznikovem sedežu se pa vse skupaj zelo dobro čuti, poje cela armaturka.

Glede na to, da je tresenje povsem odvisno od vztrajnika in povsem neodvisno od tega, ali je sklopka pritisnjena ali ne, sem pomislil na vztrajnik. Nisem pa vedel, da je dvomasni. To precej spremeni zadeve.

reklamar
Uporabnik foruma
Prispevki: 124

Odgovor Avtor: reklamar » 29. November 2019, 00:43

Verjetno sem nekaj podobnega imel na prejsnjem l.2003 in je bil lezaj na vztrajniku. Avto se je kolikor toliko normalno peljal mislim da na slabih 2000 obratov, vse ostalo katastrofa.

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 612
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 29. November 2019, 07:34

Bi bilo možno, ja, da se ti je razletel.
Tako je bilo pri meni:
viewtopic.php?f=17&t=10797&start=30#p178226
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

PrimozR
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: PrimozR » 29. November 2019, 07:41

Pri meni ni bilo zvokov niti jih ni zdaj, prestavljanje je normalno. Sicer pa tako kot pravi reklamar, na cirka 2200 je OK, na 1500 je grozno, drugje pa... Srednje.

PrimozR
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: PrimozR » 29. November 2019, 11:03

Čeprav bolj ko razmišljam, manj mi je logično, da bi težave povzročal ta ležaj v vsakem primeru. Ko je sklopka sklopljena, se gred menjalnika (ki se natakne v ležaj) vrti z enako hitrostjo, kot motor. Razen če bi uničen ležaj povzročil, da bi ta gred lahko plesala v vrtini ležaja, ampak to potem ne razloži tresenja, ko je avto parkiran, sklopka pa razklopljena (ker se takrat menjalnik ne vrti). Je pa tresenje v vseh situacijah enako.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost