Nič več mlahavega... puše za menjalnik

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 612
Kraj: Vipavska dolina

Re: Nič več mlahavega... puše za menjalnik

Odgovor Avtor: Kamion » 23. December 2015, 21:53

Seveda se lahko reduktor vklaplja in izklaplja med vožnjo, pač pohodiš sklopko in prestaviš.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 25. December 2015, 21:38

Jaz sem ga redno v rikvercu preklapljal. Folk je sicer čudno gledal ko sem dal v 2. prestavo v rikvercu, ampak nič ne de :)

V reduktor pa sem dajal med vožnjo pred vsakim ornk hribom, ali prelazom, namesto da voziš potem 2.3. brzina daš v reduktor in cel hrib zvoziš z 4. prestavo, brez menjanja. Zmaga!
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Petbal
Uporabnik foruma
Prispevki: 33

Odgovor Avtor: Petbal » 26. December 2015, 13:17

Sem sprobal in je res tako kot vsi pravite, ni problema za subija.

Mal za hec mal za res:
Pravijo da prvo kar crkne na subaruju je šofer :wtf

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6754
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 26. December 2015, 13:19

Tole zadnje ni res. Subaru je neuničljiv stroj, le če je stalno vzdrževan.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4237
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 28. December 2015, 20:10

Thomas22 napisal/-a:Tole zadnje ni res. Subaru je neuničljiv stroj, le če je stalno vzdrževan.
In se menja potrošni material preden crkne.

Uporabniški avatar
legacy96
Uporabnik foruma
Prispevki: 105

Odgovor Avtor: legacy96 » 03. April 2018, 21:18

Za vikend sem se lotil mlahave ročice na mojem legacyu. Pred tem sem naredil domačo nalogo in se pozanimal glede dobave puš oz. celotnega prestavnega zgloba. Iskal sem najcenejšo varijanto. Po nekaj klikih najdem nek ruski forum in na njem prikazano obnovo zgloba. Mal preberem in ugotovim da je mojster pri obnovi uporabil puše od neke Kie, ki naj bi bile cenejše od Subarujevih.
Ker delam v skladišču z avtodeli naslednji dan preverim kataloške. Izkaže se, da so puše skoraj identične. Naročim 6 kom. in čakam da pridejo.
IMG_20171201_114159.jpg

No v nedeljo sem se lotil menjave puš. Najprej sem avto zapeljal na rampe, da sem imel dovolj prostora za delo.
Subaru.jpg

Najprej sem razstavil prestavno ročico in zamenjal pušo v njej. Mislil sem, da so puše iste kot na zglobu, vendar je puša po premeru večja. K sreči sem v delavnici našel neko gumo, ki je bila po premeru primerna le skrajšati sem jo moral in stisniti v prestavno ročico. Originalne gume sploh ni bilo več.
Nato se vržem pod avto in se lotim demontaže prestavnega zgloba. Prostora je bolj malo. Potrebno je izbiti zatič in odviti vijak ter odstraniti vzmet, ki vrača prestavno ročico iz 1 prestave proti sredinski poziciji. Zatič sem najlažje izbil tako, da sem prestavil v 5. prestavo. Nato sem odvil še vijak in zglob sem imel v rokah. Puše sem menjal samo v zglobu. Na vzvodu, ki gre v kabino do ročice so bile menjane verjetno ob menjavi sklopke.
Zglob prestavne ročice.jpg

Da pridemo do puš je potrebno pobrusiti pin, ki zglob drži skupaj. Tako zadeva pade narazen. Tudi na zglobu ni bilo nobenih puš, samo ogromen luft :smey
Brušenje pin-a.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Subaru Legacy 2.0 GL

Uporabniški avatar
legacy96
Uporabnik foruma
Prispevki: 105

Odgovor Avtor: legacy96 » 03. April 2018, 21:34

Ko sem dobil zglob narazen sem zadevo malce očistil in podmazal ter puše stisnil v zglob. Poiskal sem še M10 vijak primerne dolžine in zglob sestavil.
Puše v zglobu.jpg
Sestavljen zglob.jpg

Zglob sem zmontiral nazaj v avto. Malo me je hecala vzmet, ki vrača prestavno ročico v sredinsko pozicijo a mi je na koncu uspelo. Sedaj se šalta z velikim užitkom in brez lovljenje prestavne ročice po celotni kabini :smey

Za zamenjavo se torej rabi 2 oz 4 puše, če jih menjamo tudi na vzvodu, ki povezuje zglob in prestavno ročico. Mislim da so puše iste kot v zglobu, lahko da se motim!
Kataloška številka puš je K KKY0146062, cena okoli 4€ kos.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Subaru Legacy 2.0 GL

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost