Boxer diesel-okvare

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4642
Kraj: Lj

Re: Boxer diesel-okvare

Odgovor Avtor: beliblisk » 04. Maj 2017, 20:33

Delaš zalogo za hude čase?:P

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3692
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 04. Maj 2017, 22:09

En Anglež, ki je tudi imel boxer dizla, je napisal takole:
I've spent some time researching crankshaft and big end bearing failures on the Subaru Diesel engine recently and I came across a very interesting study carried out by a mechanical engineer at Lisbon Univerity that analyses the root cause of the failure of the crankshaft in the boxer Diesel engine (doesn't mention Subaru, but it's clearly the EE20 engine). Contrary to the general opinion that the fault lies in a poorly designed or manufactured crankshaft, the fault appears to lie in the block and the way that the main bearings are supported; the design of the block where the steel main bearing supports are cast into the aluminium block creates stress raisers which lead to failure of the main bearings; once the main bearings fail, the crankshaft is free to bend and rapidly becomes overstressed and fractures.

Matija
Uporabnik foruma
Prispevki: 49

Odgovor Avtor: Matija » 05. Maj 2017, 21:29

beliblisk napisal/-a:Delaš zalogo za hude čase?:P
Ma ne nekaj motorjev sem že podru in to je ostalo. ;)

Dejzika
Član Subaru kluba
Prispevki: 80

Odgovor Avtor: Dejzika » 30. Maj 2017, 18:05

boneman napisal/-a:No pa sem se tudi jaz danes srečal s to famozno DPF lučko.
Med vožnjo se je prižgala , čez kako minuto začela utripati in so se zraven prižgale še check engine, ter še dve kontrolki. :w
Peljem drug teden na Vrhniko da vidmo kaj je.Se mi pa že kar pošteno kolca nazaj po bencinarju.
Se je že kdo srečal s podobnim sranjem?
Tudi midva s Klemzom sva se srečala z DPF lučko pred cca 14 dnevi. tukej .

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 453
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 06. Junij 2017, 12:36

Moj direktor je ravno prejšnji teden na svojem e61 očistil DPF in to perfektno, tako da že ima še eno stranko in če bo kdo od tu kaj rabil naj sporoči :D
Čisto preveč denarja jemljejo povsod za vsako malenkost.. kao skrbijo za okolje, pa ubistvu samo ropajo :roll: .. kam pa gredo pol te delci ki se tam naberejo ob čiščenju če ne spet nekam v zrak :?:

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 06. Junij 2017, 13:02

na kratko povedano, motor nekaj časa na vsake kvatre dela v režimu ki proizvaja bolj vroč izpuh, ta pa požge vse delce v filtru...
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: SubaruLove » 06. Junij 2017, 13:05

BackW00d napisal/-a:na kratko povedano, motor nekaj časa na vsake kvatre dela v režimu ki proizvaja bolj vroč izpuh, ta pa požge vse delce v filtru...
Hehe saj vem kako deluje ampak pravim zato ker od tega sežiga so tudi neki stranski produkti.. verjamem da veliko manjši v tem trenutku a ne vem če so proizvajalci pri sami proizvodnji teh filtrov tako "ekološki" :th :th :)

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 610
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 06. Junij 2017, 16:09

Sej pol pa sam v rezim ciscenja dajo pa ti nesejo 400€ :thdwn

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2930

Odgovor Avtor: Sajmon » 06. Junij 2017, 21:16

Se pravi, serviser gre na en uživaški krog. :twisted:

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4805

Odgovor Avtor: klemz » 07. Junij 2017, 04:58

Nope, prklopjo ga na tester in vklopjo prisilno regeneracijo. Dokler ne pade vrednost saj v dpfju je tko nevozn.

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: SubaruLove » 07. Junij 2017, 09:47

Sajmon napisal/-a:Se pravi, serviser gre na en uživaški krog. :twisted:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To bi bla služba :D :lol:

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 610
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 07. Junij 2017, 15:46

Ja eni majo tko,sm ze od serviserjev slisu.gre na avtocesto tm 100kmh cerka 10min in to je to :cr

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: SubaruLove » 08. Junij 2017, 11:50

rb320 napisal/-a:Ja eni majo tko,sm ze od serviserjev slisu.gre na avtocesto tm 100kmh cerka 10min in to je to :cr
Pokvarjenost in pohlep v tem svetu žal nimata meja :pr :cr

boneman
Uporabnik foruma
Prispevki: 120

Odgovor Avtor: boneman » 12. Junij 2017, 21:20

Ker me zdaj pri dizlu že vsaka malenkost moti in nervira :
začelo se mi je par dni dogajat da avto sem in tja pri močnem pospeševanju malo pokadi belo-siv dim( viden v ogledalu)ne ravno dimna zavesa se pa opazi.Če recimo po vožnji po avtocesti za par minut ustavim na bencinski in nato speljem se kar opazi.Ne pa vedno .Kak dan čisto nič, včasih pa samo po avtocetni vožnji.
Hladilne ne zmanjkuje,niti ni olja v hladilni..mogoče egr ali šobe???
Že kdo od dizlarjev imel kaj podobnega? S Subaru dizlom res ni nikoli dolgčas :w

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 13. Junij 2017, 07:15

ko sem mel jaz na toyoti šobe izrabljene je zakadil pri pospeševanju, ampak črno. nasplošno naj bi veljalo, da v kolikor razprševanje ni optimalno, dizel kadi črno. to kadi res ko lokomotiva na premog, pogosto je avto zadaj umazan od saj. siv in/ali modrikast dim pogosto kaže na vdor olja. verjetno gre za zelo malo netesnost, in je lahko neopazno na šipki za olje na kratek interval pregleda. možnost je kaj minimalnega na ventilih (recimo tesnila ventilskega stebla, pa še to verjetno sam na enem ali dveh).
egr sem (recimo no, na 20.000 km) redno čistil, zato ne vem kako bi se to manifestiralo če je zapacan. težave z egr imajo praktično vsi dizli od euro2 naprej. če je na dosegljivem mestu, se ga splača vsake kvatre sčistit, se dobi sprej. pa cev od egr tudi ne pozabit (to gre z navadnim karburator sprejem) spucat. v tej cevi se nabere svašta mastne svinjarije.
ne spregledat tudi naftnega filtra, ki tudi lahko povzroča vse sorte neumnosti (če ima prestreznik za vodo, ki ga nisi spraznil že dolgo, je to treba). pa tudi menja se pogosteje kot bencinski filter. ko si že pri delu, poglej še zračni filter in sedenje vseh cevk (vakum, nadtlak). tudi to lahko povzroča kajenje, sicer tudi ob drugih simptomih, kot so manj moči, slabo pospeševanje in podobno, ampak jih vseeno malo poglej, če ni katera losana.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost