XV zbor

Subaru srečanja, kawe, izleti, predlogi,...
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 7427
Kraj: Črnuče

XV zbor

Odgovor Avtor: nebivedu » 15. November 2021, 08:21

Zdej nas je pa že kr nekaj z XV-ji različnih generacij, pa bi se lahko enkrat dobili nekje, pa malo pogledamo, kako se je skozi generacije spreminjal.

Sam imam namreč čisto prvo generacijo iz novembra 2011, tako da se bo zelo hitro videlo, kaj vse so nadgradili in spremenili. Pa pri hiši bo kmalu še en, 2 leti mlajši, ki bo prišel kot zamenjava za outbacka.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

T-Man
Novinec
Prispevki: 5
Kraj: Kamnik

Re: XV zbor

Odgovor Avtor: T-Man » 15. November 2021, 09:01

Jaz sem še v fazi nabave 8-) Ko ga pa nabavim, se pa z veseljem pridružim, da izmenjamo kakšno mnenje in koristno informacijo.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 15. November 2021, 10:11

Jaz bi pa rad videl / občutil razliko med 2.0 CVT in 1.6 CVT, pa med 1.6 ročni in 1.6 CVT.

Med imprezo 1.5 ročni (117KM) in xv 1.6 CVT (112KM) je kar konkretna razlika.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
subc
Uporabnik foruma
Prispevki: 86
Kraj: Žiri

Odgovor Avtor: subc » 15. November 2021, 10:12

Sem takoj za :) Mislim da se nas bo kar nekaj nabralo.

Moj je letnik 2017. Zadnji model prejšnje generacije :)

Me pa zanima tudi kakšen novejši model ter kako se obnese CVT menjalnik

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 15. November 2021, 10:54

Jaz sem se razvadil zarad CVT-ja. Zdaj nočem vozit ročnega dlje časa. Ja, kam na hitro skočit še mogoče, drugače pa raje CVT.

Glede CVT:
Odlično za vozit, dosti odzivnosti, nobenega prestavljanja (vleče od začetka do konca zvezno - vsaj čisto prva generacija je taka). Pa 1.6 ima možnost reduktorja. Sicer ni hardverski (strojni), ampak računalnik zviša obrate motorju zaradi navora, voziš se pa lahko potem na 3600 obratov s 5 na uro po kakih skalah v hrib.
Do sedaj sem imel problem samo 3x, da se nekam ni odpeljal:
Dvakrat na "preveč" blata in potem stopnica.
In enkrat na ledu, kjer sta bili zadnji gumi v zmrznjenem kanalu.
V prvem primeru bi gume za blato pomagale. AT od yokohame so premalo "grobe" za veliko blata. V drugem pa verjetno zuimska guma (ker sem celo leto na AT gumah in so AT spet premalo narezane za take izzive).

Uporabniški avatar
galimim
Uporabnik foruma
Prispevki: 548
Kraj: Grosuplje okolica-na hribu pod cerkvico

Odgovor Avtor: galimim » 15. November 2021, 15:51

Sem za stvar. Mogoče je vredno premislit o kaki lokaciji na malo višji nadmorski, da zlezemo iz te megle.
Ex Renault Twingo, Toyota Corrola 1.4VVT 2004
Subaru XV 1.6 2021

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 15. November 2021, 17:37

ja, dobra ideja.

lahko bi se dobili na kaki Sorci (soriška planina) al pa Pokljuki. tam je tut kak makadam za zapeljat se, pa mogoče bo že kaka zaplata snega.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 4634
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 15. November 2021, 18:43

nebivedu napisal/-a:
15. November 2021, 10:11
Jaz bi pa rad videl / občutil razliko med 2.0 CVT in 1.6 CVT, pa med 1.6 ročni in 1.6 CVT.

Med imprezo 1.5 ročni (117KM) in xv 1.6 CVT (112KM) je kar konkretna razlika.
Sicer ni čist neposredno povezano, vendar 1.6TDI na ročne gange je 5x slabši za vozit kot 1.6TDI z DSG menjalnikom na 7 avtomatskih gangov...
Ravno danes sem ga tiščal s Touranom čez "hrib" (Podmejo) bolj kot ne kolkr je dal in sem bil zopet presenečen kako dobro se dejansko vseskupaj odziva.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
subc
Uporabnik foruma
Prispevki: 86
Kraj: Žiri

Odgovor Avtor: subc » 16. November 2021, 10:03

nebivedu napisal/-a:
15. November 2021, 10:54
Jaz sem se razvadil zarad CVT-ja. Zdaj nočem vozit ročnega dlje časa. Ja, kam na hitro skočit še mogoče, drugače pa raje CVT.

Glede CVT:
Odlično za vozit, dosti odzivnosti, nobenega prestavljanja (vleče od začetka do konca zvezno - vsaj čisto prva generacija je taka). Pa 1.6 ima možnost reduktorja. Sicer ni hardverski (strojni), ampak računalnik zviša obrate motorju zaradi navora, voziš se pa lahko potem na 3600 obratov s 5 na uro po kakih skalah v hrib.
Do sedaj sem imel problem samo 3x, da se nekam ni odpeljal:
Dvakrat na "preveč" blata in potem stopnica.
In enkrat na ledu, kjer sta bili zadnji gumi v zmrznjenem kanalu.
V prvem primeru bi gume za blato pomagale. AT od yokohame so premalo "grobe" za veliko blata. V drugem pa verjetno zuimska guma (ker sem celo leto na AT gumah in so AT spet premalo narezane za take izzive).
Ravno to me zanima kako gre po terenu ja :)
Saj ročni pri 2.0 dizlu je super za po cesti, vendar je prva prestava za na offroad teren vseeno kdaj kar precej prehitra

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost