Izlet v Ukrajino JULIJ 2017

Subaru srečanja, kawe, izleti, predlogi,...
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6226
Kraj: Črnuče

Re: Izlet v Ukrajino JULIJ 2017

Odgovor Avtor: nebivedu » 13. Oktober 2019, 10:30

simon1977 napisal/-a:
13. Oktober 2019, 10:13
a z dobrimi zimskimi gumami tudi gre?
vprasam🙄
Ne, ker jih zelo hitro presekaš in bodo problemi. Poleg tega, če je kaj dežja, ne bo šlo z zimskimi nikamor, ker je tam potem obilo blata. Že AT so lahko premalo, če je blato.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 305
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 13. Oktober 2019, 14:02

Ja sej mi je samo ponudl to. Pa se mi je cudn zdel, da ni blo nc zavarovanja za carino. Se pravi gre pol s Kitajske v Belgijo, pa pol iz Belgije k nam, ce prav razumem?
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4613
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 13. Oktober 2019, 14:42

Sem sam tud naročil :)

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 305
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 13. Oktober 2019, 14:59

Bomo lahk cvekal na terenu. Sam na teren se mor.o spravt. Hahahah
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Prispevki: 1021
Kraj: Ausard, WS
Kontakt:

Odgovor Avtor: vrecha » 13. Oktober 2019, 17:14

Če kdo rabi UKV, je sedaj ena boljših znižana za 56% in pride 23€ + poštnina (ene 2 do 3 evre):
https://www.banggood.com/Baofeng-UV-9R- ... rehouse=CN
Zakaj pa navadna PMR446 postajca ni dovolj? Brez licence si itak omejen na to frekvenčno območje (razen če imaš fetiš prisluškovati, to je menda dovoljeno)?
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 253
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 13. Oktober 2019, 18:16

Ja tole pa nujno, jst se pridružim 100% če se gre spet!
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. Oktober 2019, 01:17

vrecha napisal/-a:
13. Oktober 2019, 17:14
Če kdo rabi UKV, je sedaj ena boljših znižana za 56% in pride 23€ + poštnina (ene 2 do 3 evre):
https://www.banggood.com/Baofeng-UV-9R- ... rehouse=CN
Zakaj pa navadna PMR446 postajca ni dovolj? Brez licence si itak omejen na to frekvenčno območje (razen če imaš fetiš prisluškovati, to je menda dovoljeno)?
Zato ker navaden PMR nese lih tok kot lahko z lučmi svetiš, pol je pa vseeno, če se morsejevo naučimo vsi, pa si blendamo. V ukrajini smo videli prvega (vidna zračna razdalja), pa pmr ni nesel do njega. Že z UKV je bil parkrat problem.

Za licence mi je pa lih tok kot za lanski sneg. Če lahko vsak programe krade, pa jih ima na svojem računalniku in jih "zastonj" uporablja, lahko pa jaz tudi frekvence uporabljam "for free".

Prisluškovati ne mislim, je dovoljeno poslušat, ne pa se vmešavat ali prekinjat pogovore. Mi pa ni zanimivo, ker uporabljam postajo samo za pogovore, kadar smo v "karavani". Poleg tega mislim da so policaji šli na tetro in mobitele, tako da se jih ne da več poslušat.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Prispevki: 1021
Kraj: Ausard, WS
Kontakt:

Odgovor Avtor: vrecha » 14. Oktober 2019, 08:02

Verjamem, da je verjetnost, da te dobijo pri nelegalni uporabi frekvenc, minimalna, skoraj neobstoječa, sploh, če uporabljaš relativno male moči in je domet tvojega signala lokalen.
Vseeno pa primerjava s programskimi licencami tukaj ni najbolj posrečena - nad uporabo frekvenčnega spektra in podeljevanjem frekvenc in koncesij bdi država (pri nas AKOS). Tudi zato je verjetnost, da te dobijo, sicer majhna, a posledice so lahko mnogo bolj sitne od manjše denarne kazni.

Če pa dobijo tujega državljana z opremo za oddajanje in brez ustreznega dovoljenja (recimo CEPT dovoljenje za države EU ter še nekatere okoli, tudi Ukrajino), pa stvari hitro postanejo "gadne", saj bo takšen instantno osumljen špijonaže in še česa. Ne rabiš dejansko oddajat, že če carinik ali policaj opazi opremo, imaš lahko brez ustreznega dovoljenja kot tujec v državi velik problem. Vem, da zna večina uradnikov pokazati nezanimanje za tovrstno opremo, a dovolj je, da naletiš na enega, ki je vstal z levo nogo ali pa se samo drži predpisov kot pijanec plota, pa si v ...

Imejte to v mislih, ko "na črno" komunicirate, predvsem, ko to počnete v tujini. Pa tudi sicer raje uporabljajte PMR frekvence ter večjo moč od dovoljene (kar vidim, da ti Kitajci omogočajo).
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 592
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 14. Oktober 2019, 16:37

Pozdravljeni po dolgem času se oglasim. Glede PMR legalno 0,5W je žalost. Jaz in hčera uporabljava kitajske radijske postaje PMR-VHF dual band, ki imajo 8 in več watov. Z najin hobi (hčera se ukvarja z reševalnimi psi (iskanje zasutih-ruševine, plazovi in pogrešanih v naravi) SAR - DOG) je to to. Dual band uporabljava, da na PMR frekvencah komunicirava med sabo oziroma vodniki reševalnih psov, na VHF frekvencah pa, da lahko pokličemo v ReCo 112 (regijski center 112). Seveda postaje imajo 8 in več watov. Tako da špila. Glede TETRE, ki jo uporabljajo pri policiji ni vse čist OK. Tudi pri nas na DARS-u smo imeli TETRO vendar jih ni več. Sedaj uporabljamo digitalne rad. postaje in je super. Vendar je en problem pri digitalnih postajah, ko se omrežje sesuje ne deluje analogne rad. postaje pa delujejo. To je ta problem.

PMR v avto ja takrat ko bo dovoljeno 5 in več watov. Npr. en od držav, ki to dovoljuje je Avstralija. Vendar Avstralija je velika.
Mislim pa tudi, da v EU so lobiji, ki to ne dovoljujejo oziroma zavirajo.

pero112
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: pero112 » 14. Oktober 2019, 16:59

Drugače se dobi mobilna rad. postaja TRI band seveda kitajska, ki je še mal predraga cca 330 eur. Za avto, ki se vozi organizirano oz. na izlete, ture in podobno, bi jaz montiral magnetno anteno na streho in v avto ročno radijsko postajo kitajca 5 in več watov z ročnim mikrofonom. Ta zadeva dela.

Na zadnji iskalni akciji sem na društveni kombi, dal magnetno anteno in priklopil PMR ročno radijsko postajo z mikrofonom in je super delovalo (obširno področje vodniki reš. psov razkropljeni po terenu oz. gozdu) in je bil sprejem in oddajanje brez problema. Vozilo je bil kot neki štabni oz. bazni center.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. Oktober 2019, 17:39

Te ukv postaje ki jih imam jaz so od 0.5W do 10W izhodne moči. Kabel za programiranje sem kupil, program za uporabo je freeware in vsako sprogramiram na PMR frekvence in na najnižjo moč. Sam uporabljam samo PMR frekvence. Če pa kdo sam vklopi večjo moč je to na njem.

pero112
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: pero112 » 14. Oktober 2019, 19:02

Ja res je. Letos sem zamenjal firmo PMR postaje in sem zadovoljen (CD, programi frekvenc in razni kabli za programiranje). Ta teden grem v Mengeš v podjetje, ki izdeluje razne antene, da se dogovorim za eno mobilno anteno nekaj takega kot imajo Avstralci na light baru oz. bull baru.

Montiram na avto in lahko na kakšnem srečanju preizkusimo. Seveda odvisno od mojega zdravja.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost