Ukrajina 2020

Subaru srečanja, kawe, izleti, predlogi,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 335
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Ukrajina 2020

Odgovor Avtor: Schudr » 23. December 2019, 08:51

Ce je se kaj interesa vidim da je Romi objavil termine za 2020.

https://www.facebook.com/pg/TransKarpat ... rs/events/
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6742
Kraj: Črnuče

Re: Ukrajina 2020

Odgovor Avtor: nebivedu » 23. December 2019, 10:35

Jaz bi šel. Dejmo se zment, pa da si zagarantiramo dopuste in gremo.

Nimam sicer dostopa do FB iz službe, tako da ne vidim datumov. Kaj pa če Romiju kar napišeš za en tour s subaruji, pa kdaj bi on lahko eno tako lažjo varianto naredil? Ker ravno harda ne bomo mogl furat.

Pa glede na to, da smo bili mi gor v začetku poletja (1.7) in je ponoči bilo še vseeno konkretno mrzlo in vlažno, predlagam, da se gre res poleti, sploh če bodo otroci zraven. Jaz itak vem, da bunda in konkretne hlače, ki ne puščajo morajo bit v avtu, poleg tople spalke.

Od opreme je pa nujno\obvezno imet vsaj AT gume (Tudi rezervna guma je dobro da je AT, pa tudi prave dimenzije) in zaščito motorja, za avtomatike pa še kovinska zaščita menjalnika (zaščito lahko tudi sami naredimo. Jaz imam za XV-ja kompletno plato za motor in menjalnik, tako da če se malo premeri, lahko po zgradbi moje plate naredimo še za ostale subaruje, treba je samo kupit aluminijaste (6mm) ali pa jeklene plate (2mm)).

Pa glede orodja in kakih rezervnih delov se lahko zmenimo, da se vzame recimo samo en večji paket orodja, ki ga ima nekdo v avtu, pa da ostali ne vozijo s seboj več orodja, ker je to samo dodatna teža in podvojeno orodje ničemur ne služi. Lahko se tudi zmenimo, da bi tisti, ki bo imel orodje, imel to orodje namesto dvigalke v tistem prostoru, da ne zavzame preveč prostora.
Olje za motor in menjalnik je priporočljivo vsaj kak liter vsakega.
Lopat tudi nismo preveč rabili, če bi bilo pa veliko dežja, pa pride prav.
Gurtne za povleč avto, pa točke za vpenjanje naj bodo preverjene. (Da se ravno sredi ničesar ne odtrga).

To je Gregor napisal:
Oprema

AT gume, tudi rezerva naj bo vsaj po velikosti primerna. Oziroma naj bo vsaj polna.
Kakšna gurtna ne škodi. Sicer jih imam jaz tudi dovolj.

Liter motornega in olja za differenciale vedno prav pride.
uradno pooblastilo, če je avto na koga drugega pisan
10l kangla za gorivo-za avte z malimi rezervoarji; avti s 70-80l tankom ne rabijo:) )

šotor oz spanje v avtu. Ideja: če cerado napneš iz strehe avta na tla in pod njo postaviš šotor, zjutraj ni rose na njem.
Raje kakšno dekco več s seboj vzet kot premalo. Leta 2012 smo sredi poletja po treh dnevih dežja imeli ponoči 4 stopinje! Sicer pa bomo pred odpravo preverili vremensko napoved.

Anorak, dežnik, obutev za blato(škornji), topla oblačila za primer slabega vremena. Če bo lepo vreme, bodo čez dan kratke hlače in natikači ok. Obleka za šraufanje:-)

zdravstveno zavarovanje za tujino(npr triglav družinsko okoli 30 eur za 8 dni), evropska kartica za madžarsko
zelena karta, potni list veljaven vsaj tri mesece (z osebno izkaznico ne gre) ,

kangla za vodo(jaz imam 20litrov), šalce za čaj ipd, krožniki ali kakšne druge posode, žlice, nož, itd Plastične je težko pomivati z mrzlo vodo.Meni so bolj všeč kovinski krožniki/posode. Ugodno se dobijo v trgovinah za hišne ljubljenčke.

Ne pozabit na milo, kako kremo za ustnice, brisače, zobno krtačko, pinceta, igla za treske ven spravljat pride prav.

Madžarske vinjete so elektronske-vezane na registersko številko. Dobrih 10 eur/za 10 dni. Prodajajo na zadnji pumpi pred mejo, preverjeno jih imajo tudi na petrolu Tepanje.

Gorivo na madžarskem je malenkost dražje kot pri nas: pred 14 dnevi sem nafto tankal po 350 forintov, kar je bilo poceni, na avtocestah je pod 380(ca 1.23 eur) nisem videl. Posebej neugoden je po izkušnjah nekaterih menjalni tečaj na pumpah. Torej če že, tankat z Viso/Mastercardom.

Pri uporabi telefona v Ukrajini ne bit preveč pogumni, običajno je cena nekaj eur za minuto, odvisno od ponudnika.

Ne kakega orožja nosit zraven in prepovedanih opojnih substanc. Tud nož naj bo spravljen skupaj s hrano oz ostalo posodo. Predal vrat ni primerno mesto.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 609
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 23. December 2019, 12:52

Zaščita motorja za Legacy Karavan od 2004-2009 bo ena na prodaj prvi teden v Januarju 2020. Če bo kdo rabil naj piše v ZS.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Januar 2020, 15:34

Kdo bi šel, pa koliko nas ni šlo, da se zmenimo z vodičem?
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 19. Januar 2020, 16:48

Nama ne bo zneslo dva tripa uzgat letos, bol bi bla sansa drugo leto..
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Januar 2020, 17:47

Lahko popravim naslov in se fiksno zmenimo potem za 2021 in se že sedaj zmenimo, da Romi rezervira termin za takrat.

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 19. Januar 2020, 20:13

To bi blo super ja... razen seveda ce se vas nabere ekipa za letos!
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Januar 2020, 21:19

Očitno ni prevelikega zanimanja.

Bom kak teden ali dva počakal, potem pa spremenim naslov.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost