Offcesta 16.2.2020 od 11h naprej

Subaru srečanja, kawe, izleti, predlogi,...
Odgovori
Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Re: Offcesta 16.2.2020 od 11h naprej

Odgovor Avtor: BackW00d » 20. Februar 2020, 10:10

Kdorkoli že je lastnik Tuarega, kapo dol. Tista slika na drive-u, ko je tuareg prav konkretno raztegnjen v kolovozu :thup

Sej ne da drugi tudi niso dobri, ampak Tuareg pa res ni bil mišljen za v hosto. Sam sem ga že videl zagreznit na ravnem travniku, pa je bil precej neuporaben da bi sam prišel ven, tako da so morali potem s traktorjem pomagat. To je bilo kar nekaj let nazaj, ko je prvi Tuareg komaj prišel na trg. Zato sem mel od takrat dalje precej slabo mnenje o tem avtu.
Dejansko sem dobil malo presvetljenja s temi slikami in očitno je, da bi z kolikor toliko gumami tudi Tuareg marsikam zlezel in upravičil tisti "terenski" del imena oblike. Problem bi samo bil, ker so zlatarsko dragi kosi, če kaj uničiš...

Kdo pa to drugače vozi?
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 486
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 20. Februar 2020, 10:12

Dimen, jaz sem pa ravno mislu napisat, če si še živ. Al so te že jagri prčakal za vogalom pa divje pujse nahranl. :lolno
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 20. Februar 2020, 10:22

Cela banda se je res nabrala...
A tisti legacy, s trugo, to si bil ti BojcT?

A ta je prišel pol? :D https://i.imgur.com/vkWeLkr.jpg

Uporabniški avatar
Psssiho
Član Subaru kluba
Prispevki: 1818
Kraj: Kranj

Odgovor Avtor: Psssiho » 20. Februar 2020, 12:41

Karli je bil, bojcT ma OB
H6 je doma :-)

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4805

Odgovor Avtor: klemz » 20. Februar 2020, 12:47

BackW00d napisal/-a:
20. Februar 2020, 10:10
Kdorkoli že je lastnik Tuarega, kapo dol. Tista slika na drive-u, ko je tuareg prav konkretno raztegnjen v kolovozu :thup

Sej ne da drugi tudi niso dobri, ampak Tuareg pa res ni bil mišljen za v hosto. Sam sem ga že videl zagreznit na ravnem travniku, pa je bil precej neuporaben da bi sam prišel ven, tako da so morali potem s traktorjem pomagat. To je bilo kar nekaj let nazaj, ko je prvi Tuareg komaj prišel na trg. Zato sem mel od takrat dalje precej slabo mnenje o tem avtu.
Dejansko sem dobil malo presvetljenja s temi slikami in očitno je, da bi z kolikor toliko gumami tudi Tuareg marsikam zlezel in upravičil tisti "terenski" del imena oblike. Problem bi samo bil, ker so zlatarsko dragi kosi, če kaj uničiš...

Kdo pa to drugače vozi?
Touareg je se kako misljen za hosto. Fabrsko pride z dvema lockerjema in reduktorjem, pod sedezem imas celo cev za gume filat. Za doplacilo si dobil se tretji locker in swaybar disconnect. Je pa tezek avto in vecina ima cestne valerje gor.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 20. Februar 2020, 13:10

S to cevjo še danes polnim gume na avtih v garaži ;) So dal kar ornk robo pod sedež :thup
Ker vsi ostali manometri/ročke ki smo ji do zdaj imeli, so crknili...

Je pa bedarija, da če že imaš "air-ride" sistem v avtu, da nimaš te cevke zraven ja...

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 21. Februar 2020, 06:40

BackW00d napisal/-a:
20. Februar 2020, 10:10

Kdo pa to drugače vozi?
Uf, Tuareg je pe terensko (lahko) overengineered da te kap. Res je več nivojev opreme, reduktor je vedno in špera na sredini, gre pa potem v zgodnjih letnikih od popolnoma odprtih difov spredizadi na šparovnih opremah, (kar spet ni nič slabše od nobenga klasičnega terenca), preko špera zadi, špera spredizadi, in še vse špere + autolocker ... ima pa seveda tempirane bombice nastavljene po avtu, od prednjega difa (ležaji), do motorja, ki rad golta loputke (V6 tdi), preko propshafta (tuki sicer moj hostar ni nič boljši), zračno vzmetenje, itd.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. Februar 2020, 07:17

Propshaft je bratrancu crknil. Je kr bentil ko je plačeval popravilo, pa mu je "hruškar" delu :D

S tistim s katerim sem imel največ izkušenj je pomoje bil open-diff V6 3.2 benz z nekimi 200 konji. Niti se ne spomnim da bi mel reduktorsko brzino na avtomatiku?

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4805

Odgovor Avtor: klemz » 21. Februar 2020, 07:38

received_496239367705964.jpeg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 21. Februar 2020, 08:00

BackW00d napisal/-a:
21. Februar 2020, 07:17
Propshaft je bratrancu crknil. Je kr bentil ko je plačeval popravilo, pa mu je "hruškar" delu :D
Tudi jaz, ko mi je letos takoj po novem letu že ta drugič odletel kardan na foresterju ... dobro da sem lani preventivno postal član AMZS. Prvič mi je hruškar delal, pa ni bilo za dolgo. Zdaj mam enga rabljenega not. Ampak pri folcvagnu ni to nč posebnega, enak problem majo tud syncro kombiji.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. Februar 2020, 09:57

Klemz, a to je fejk "reduktor", ki le drži nižje brzine v višjih obratih? Al ma dejansko nekje neko brzino z večjim razmerjem kot ga ima naprimer 1. brzina ?

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6742
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 21. Februar 2020, 10:21

BackW00d napisal/-a:
20. Februar 2020, 10:22
Cela banda se je res nabrala...
A tisti legacy, s trugo, to si bil ti BojcT?

A ta je prišel pol? :D https://i.imgur.com/vkWeLkr.jpg
Ja floyd je prišel in še kar nekaj časa pekel čevape na svojem žaru.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 21. Februar 2020, 11:01

BackW00d napisal/-a:
21. Februar 2020, 09:57
Klemz, a to je fejk "reduktor", ki le drži nižje brzine v višjih obratih? Al ma dejansko nekje neko brzino z večjim razmerjem kot ga ima naprimer 1. brzina ?
Pravi reduktor je v opremi na Klemzovi sliki, ima ga tudi 1. generacija Cayenna. V 2. generaciji ga v Cayennu več ni, pri Touaregu pa ne v vseh različicah (V6 tdi 4xmotion ga še ima).

Dimen
Uporabnik foruma
Prispevki: 48
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: Dimen » 25. Februar 2020, 10:06

Uff ste se razdebatiral glede tuarega.
Tisti razteg oz. dvig zadnje gume, ko sem se spuščal je v resnici "ahilova peta". Dvig kolesa je posledica najvišje nastavitve podvozja, ki ubije hod koles. Ko je na najvišji poziciji kolesa praktično nimajo hoda in zgubljajo stik s podlago. Posledica je izguba trakcije in neuspešen vzpon, ki se vidi kasneje v video posnetku, ko sem napadel klanec na drugi strani. Ni šlo, dokler nisem spustil podvozja. Poglejte si kolesa Pajkove Toyote, kako dihajo, dvig kolesa je bil vsaj za pol manjši kot pri meni. In to je dobro, tako se peljejo "ta pravi" terenci. Imajo več hoda, da na terenu ne zgubljaš stika s podlago, ki je nujen za premagovanje ovir.

Tuareg je zelo dober na terenu in odprti cesti. Ne bo pa nikoli ODLIČEN!
Še nekaj tehničnih zadev in stroški, ki vas verjamem da zanimajo. Tuareg nima na voljo sprednje špere, čeprav po netu kroži knof, kjer je označena prva špera. Stroški vzdrževanja so lahko astronomski ali pa zmerni, če se znajdeš. Ti avti so praktično enaki od letnika 2001 - 2010 in jih je po odpadih nešteto. Posledično so na voljo vsi mehanski in elektronski deli za normalen denar. Če pa si ročen in si upaš sam šariti po avtu pa še toliko bolje.

Kardanska gred je problem in sem jo moral tudi jaz menjati. Prišla je slabih 500 eur v Vargalantu. Blazine so super zanesljive in nerade puščajo, ker so dobro zaščitene z manšeto. Se jih pa dobi na Aliexpresu za 150 eur komad, 150 eur pride Aliexpresu komplet kompresor. Jaz sem za 18 eur sam zamenjal cilinder in batni obroček na kompresorju in ni več težav z zrakom. Druga "ahilova peta" je šponar verige na motorju, ki rad odleti predvsem na prvih generacijah, do 2006 letnika, enako velja za ležaje v sprednjem diffu. Kasneje so ti defekti redkejši. Meni je šel tudi zadnji radarski senzor za mrtve kote. Sem ga uspel dobiti iz Poljske za 70 eur (nov pride 800 plus menjava). Mal se mi sliši pumpa za servo, imam novo za 70 eur in jo moram še zamenjat. Menjal sem tudi sprednje roke in palčke na stabilizatorju (cca 300 eur). Potem sem peljal na DIZEL servis spucat injektorje. Eden je zajebaval in ni bil po specifikacijah in ga je bilo treba menjat - 250eur injektor, pucanje, delo in potrošni material - skupaj 450 eur. Pa sprednje bremze so se takoj uscale, ko sem ga domov pripeljal, ker je avto skoraj eno leto stal - obnovil sam, tesnila in dva bata - 60 eur. Seveda sem osebno menjal vse tekočine v pogonih in dvakrat olje v menjalniku. Čaka me še ena menjava in potem bo menjalnik zrihtan za naslednjih 120 kkm. Kot zanimivost: menjavo olja in filtra v menjalniku original servis zaračuna 750 eur, 8 decilitrov olja za transfer case pride 80 eur. 2l olja za zadnji diff 45 eur (ker imam špero). Adijo pamet

Pa še kej bi se našlo. Sam zdej je mir že leto in pol, nabavna cena avta pa je bila k sreči sila ugodna in nekoliko upravičuje navedene stroške.
Vsaj v glavi, hahaha.

Najbolj se mi dopade, da se zelo dobro pelje po zaviti cesti in AC-ju. Povprečne hitrosti so visoke, udobje nastavljivo, poraba zmerna, tono težko počitniško prikolico ali čoln pa vleče kot, da ni nič. Ko pa pride na teren pa tudi ne razočara: 6 nastavitev višin podvozja, tri nastavitve trdote blažilcev in 4x nastavitve pogona. Mislm, da pri taki izbiri vsak najde svojo, optimalno kombinacijo. Najbolj se mi pa dopade opcija reduktor brez šper. Splavitev čolna in mikro premiki počitniške prikolice na terenu ni bilo še nikoli tako enostavno in precizno.

Pa še tri opcije, ki jih ta avto ima in za njih nisem vedel ob nakupu: da ima radarski tempomat in nadzor mrtvih kotov, webasto, ogrevanje sprednje šipe in volana. To je bil prijeten bonus oz. spoznanje. Toliko z moje strani glede Touarega.

Glede srečanja v koči pa imam pomisleke. Tri dni viset na eni lokaciji brez da se vozim je vsaj zame no go. Mogoče bi si iz petka na soboto
omislili eno adventure traso, prespimo na divje v šotorih/avtih in nato v soboto popoldan (najkasneje do 15.00ih) zaključimo v koči.
Se poveselimo, obujamo spomine na prevoženo pot in prespimo do nedelje, ko se poslovimo. Zgolj v razmislek, lp

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6742
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 25. Februar 2020, 12:04

Dimen napisal/-a:
25. Februar 2020, 10:06
Glede srečanja v koči pa imam pomisleke. Tri dni viset na eni lokaciji brez da se vozim je vsaj zame no go. Mogoče bi si iz petka na soboto
omislili eno adventure traso, prespimo na divje v šotorih/avtih in nato v soboto popoldan (najkasneje do 15.00ih) zaključimo v koči.
Se poveselimo, obujamo spomine na prevoženo pot in prespimo do nedelje, ko se poslovimo. Zgolj v razmislek, lp
Koča je samo toliko da se tam zberemo, kaj zapečemo in kot izhodišče za izlete v "neznano". Pa če se kdo izgubi ima potem točko na svojem GPS-u, kam mora priti. Pa da se lahko nekje na suhem prespi, če je slabo vreme.
Recimo od te koče, sredi kočevskega roga, se da priti po makadamih vse do smučišča čermošnjice, kočevja, černomlja,...

Tako da imaš lahko ogromno vožnje po takih cestah, vmes pa še kaj offroada sprobaš.

Od Grosuplja do te koče je nekje 3 do 3.5 ure vožnje po makadamskih poteh (parkrat sekaš asfaltirano cesto, pa po kakšni od njih narediš par km, do odcepa na naslednji makadam). S parimi hudimi klanci in ene 2x vožnja čez potok.

Hočevje - stari log:
Hocevje_stari_log.jpg
Stari log - Lašče
stari_log_lasce.jpg
Lašče - Koča
lasce_koca.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost