Offroad Radovljica 2020

Subaru srečanja, kawe, izleti, predlogi,...
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Re: Offroad Radovljica 2020

Odgovor Avtor: nebivedu » 02. Marec 2020, 18:23

BackW00d napisal/-a:
02. Marec 2020, 13:01
Najboljš da to nardimo na dvorišču kakega subarujaša, sploh kakega takega ki ima doma par avtov v kosih, da bo lahko "v živo" klamfal skupaj avte da bomo sploh lahko odšli domov :D Ker dvomim da jih ima veliko za offroad ločen subaru avto...Bi vsi prišli tja s svojim avtom in bi se morali peljat z njim tudi domov.
Ne vem al imaš ti fetiš avte razbijat, ker ostali tega namreč nimamo. Pripelješ se na progo, jo počasi odpelješ, ne rabiš noret, ne rabiš pretiravat, niti nič polomit in se potem odpelješ domov.

Razen enkrat samkrat z leoncem (unimog je vozil pred mano, pa je naredil take jame, da sem roko utrgal v eni izmed njih), sem se iz vseh off road tekem vedno domov pripeljal brez polomljenih stvari (pa imava z mojo ene 3 pokale iz tekem v tujini in ene 3 iz domačih logov).

BackW00d napisal/-a:
02. Marec 2020, 13:01
Pri nas še na turističnih rally-ih karli s prikolico vleče avte domov na servis pa smo se po navadnih cestah vozil :D (Če se spomnite v Logatcu na zimskem subaru rallyu)
Pozabil naliti olje v menjalnik ob menjavi?
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3899
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 03. Marec 2020, 07:49

Nimam fetiša da bi avte razbijal. Ampak kdaj pa človek tudi preceni ali pod vplivom okolice proba kaj več. Ker pač drugi tudi so, valda bom pa še jaz.

Drugače pa izredno pohvalno je da veš kdaj je dost, da nisi tisti maček ki mora probat, da vidi da je dost potem ko je že opečen :D

A ni nasplošno znano (in kao za nas velja) da Subarujaši radi rinemo v vse mogoče tudi tam kjer mogoče nimamo kaj delat?

Takrat v Logatcu se je tam po blagomixu nekaj sukaj, pa je menjalnik al sklopka odpovedala sodelovanje, človek pa je prišel iz Maribora menda? Nevem če se še prav spomnim....
Enkrat vem da je Karli utrgal polos na DL-u spredaj, ko smo se v BTC-ju dobili, takrat je mel še BojcT T-ja :) Kr neki časa nazaj.

Sej pravim, če je stvar turistična načeloma ni nevarna. Ker to pa nek povprečen Subaru tudi zdrži.

BTW, Med drugim je v omenjeni trasi tudi takle "vidikovac" na vrhu smučišča. Breg na vrh tega smučišča je kar soliden a kratek, sicer slika tega ne more prikazat ampak ok. Povsem turističen, ni opcije da kaj podrajsaš, a hkrati moraš linijo videt, ker drugače ti omejena artikulacija koles odvzame pogon na dve kolesi. Ampak če jaz z WRX-o gor zlezem, je jasno da ni panike z Foresterji/Outbacki/XV-jko. http://shrani.si/f/j/aS/4buB0HDy/880158 ... 358898.jpg Je pa ta del, ki si ga ti prevozil "zadnji" del oziroma neka zadnja četrtina/tretjina turce v mislih. Zadnjič sem se z mojo (Imprezo) z vrha spustil v gozdno cesto in po nekih 500m obupal in raje obrnil, ker je bilo malce razmočeno na delih in nisem hotel brez signala na mobitelu ter sam v avtu zagreznit kam v kak drek.

Vmes je tudi takle del: http://shrani.si/f/4/iL/1hras0Gx/881064 ... 927636.jpg Luštna turca off-ceste bi bla...mogoče v prihodnosti :)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4800

Odgovor Avtor: klemz » 03. Marec 2020, 08:51

Nevem za kaksne nas imas. Z glavo cez zid prakticno noben ne gre, ker vsak ve kolk je avto in sam zmozen.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. Marec 2020, 09:04

BackW00d napisal/-a:
03. Marec 2020, 07:49
Nimam fetiša da bi avte razbijal. Ampak kdaj pa človek tudi preceni ali pod vplivom okolice proba kaj več. Ker pač drugi tudi so, valda bom pa še jaz.
Probaš, ampak se ne precenjuješ toliko da bi polomil avto, s katerim moraš naslednji dan v službo.
BackW00d napisal/-a:
Drugače pa izredno pohvalno je da veš kdaj je dost, da nisi tisti maček ki mora probat, da vidi da je dost potem ko je že opečen :D
Tega, da avta ne razbijem na offroadu, se držim že dolgo časa (še iz časov feroze).
BackW00d napisal/-a:
A ni nasplošno znano (in kao za nas velja) da Subarujaši radi rinemo v vse mogoče tudi tam kjer mogoče nimamo kaj delat?
Ja, rinemo. Ampak zato, da dokažemo, česa je avto sposoben. Večinoma so subaruji sposobni veliko več, kot si večina voznikov sploh misli. Sem se že vozil po takih terenih, da mi je človek, ki vsak dan dela v hosti in vleče hlodovino iz najbolj čudnih zakotnih delov gozda v dolino, rekel, da on tja nikoli nebi šel, pa je navajen vsega hudega. Nič ti ne pomaga u iber zrihtan o vozilo, če se precenjuješ in nimaš znanja o vožnji po terenu. Vse kar boš naredil je to, da boš ali polomil avto, ali pa "obsodil" še 3 avte zraven, da te bodo povlekli iz dreka.
BackW00d napisal/-a:
Takrat v Logatcu se je tam po blagomixu nekaj sukaj, pa je menjalnik al sklopka odpovedala sodelovanje, človek pa je prišel iz Maribora menda? Nevem če se še prav spomnim....
Če se jaz prav spomnim, je pozabil naliti olje v menjalnik, ko ga je menjal.
BackW00d napisal/-a:
Enkrat vem da je Karli utrgal polos na DL-u spredaj, ko smo se v BTC-ju dobili, takrat je mel še BojcT T-ja :) Kr neki časa nazaj.
Polosi je odlomilo kr nekaj ljudi. Tudi Kamnek na Vrhniki na leoncu.
BackW00d napisal/-a:
Sej pravim, če je stvar turistična načeloma ni nevarna. Ker to pa nek povprečen Subaru tudi zdrži.
Sem že bil na turističnem off roadu. 46km roadbooka po isti progi kot tekmovalci na uradni dirki. Samo nisi bil omejen s časom. Po 12 urah sem bil na sedemindvajsetem kilometru zahvaljujoč vitlu na avtu. Ostali so pred dvajsetim kilometrom odstopili. (imam ta pokal v vitrini doma. Je bil krvavo zaslužen.)
Tako da turtistične zadeve je treba vseeno pregledat prej, preden greš na progo.

Zato pa pravim, da bi sami naredili progo, kjer je vse vključeno (nakloni, blato, ...) , ampak v taki meri da na subaruju ne boš lomil odbijačev.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. Marec 2020, 09:05

BackW00d napisal/-a:
BTW, Med drugim je v omenjeni trasi tudi takle "vidikovac" na vrhu smučišča. Breg na vrh tega smučišča je kar soliden a kratek, sicer slika tega ne more prikazat ampak ok. Povsem turističen, ni opcije da kaj podrajsaš, a hkrati moraš linijo videt, ker drugače ti omejena artikulacija koles odvzame pogon na dve kolesi. Ampak če jaz z WRX-o gor zlezem, je jasno da ni panike z Foresterji/Outbacki/XV-jko. http://shrani.si/f/j/aS/4buB0HDy/880158 ... 358898.jpg Je pa ta del, ki si ga ti prevozil "zadnji" del oziroma neka zadnja četrtina/tretjina turce v mislih. Zadnjič sem se z mojo (Imprezo) z vrha spustil v gozdno cesto in po nekih 500m obupal in raje obrnil, ker je bilo malce razmočeno na delih in nisem hotel brez signala na mobitelu ter sam v avtu zagreznit kam v kak drek.

Vmes je tudi takle del: http://shrani.si/f/4/iL/1hras0Gx/881064 ... 927636.jpg Luštna turca off-ceste bi bla...mogoče v prihodnosti :)
Gremo enkrat probat. Sej če vidiš, da ne gre, se obrneš. (ampak se obrneš, dokler je še čas, ne potem ko si že globoko v reku)

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. Marec 2020, 09:13

ŽE 5 let odkar smo tole organiziral:
viewtopic.php?f=7&t=9077

Dimen
Uporabnik foruma
Prispevki: 47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: Dimen » 03. Marec 2020, 09:18

BackW00d napisal/-a:
02. Marec 2020, 17:30
Jaz sem drugače še vedno ogret za to našo zasavsko ruto, ko sem jo že omenjal. Ampak mi fali par dni konkretnega časa da grem z motorjem (mopedom) čez celo traso pogledat kje gre in kje ne. ...
A maš kak track oz. gpx. Mam motor in čas za izvidnico :sm

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 481
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 03. Marec 2020, 09:26

nebivedu napisal/-a:
03. Marec 2020, 09:13
ŽE 5 let odkar smo tole organiziral:
viewtopic.php?f=7&t=9077
Takale zadeva se mi zlo dopade. Malo vožnje, malo razgledov, malo druženja. Vsega po malem.

Samo problem je, ker veliko voznikov sam govori, ko bi blo treba it, pa precej ljudi stisne rep med noge. (če lahko še jz mal olja na ogenj prilijem) :smly

Je pa res, da tale tazadnja offcesta me je konkretno presenetla z udeležbo!
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. Marec 2020, 10:05

Kaj pa če se nas v nedeljo na Boltezovi tekmi dobi malo večje število?

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4800

Odgovor Avtor: klemz » 03. Marec 2020, 11:36

Nazadnje ko sem bil mi je blo totalno nezanimivo. I'll pass.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 03. Marec 2020, 13:24

nebivedu napisal/-a:
03. Marec 2020, 10:05
Kaj pa če se nas v nedeljo na Boltezovi tekmi dobi malo večje število?
a da bi se dobl kr zjutraj kje okol LJ al pa Medvod, pa gremo po stranskih poteh do Radovljice? Pa če pridemo v karavani, jih bomo še lahk nasral, da bomo dol parkiral ;)

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 03. Marec 2020, 13:38

Čeprav glede na urnik, mogoče boljše, da nazaj grede gremo naokrog.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. Marec 2020, 13:43

Glede na to, da se da z vrha tut gledat, mogoče sploh nebi dol parkiral, ampak kje na vrhu in gremo tistih 100m peš.

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 609
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 03. Marec 2020, 18:19

Zdravo fantje in kakšno dekle, se še jaz malo oglasim po dolgem času;

ja Nebivedu res je 5 let od tega Osredka nad Cerknico in še dobra kaj dobra ODLIČNA HRANA. Še malo sem bil organizator z Francijem (Frenxtremom). Tudi to je res, da je nas bilo bolj malo. Res je tudi to, da zadnje čase rinete v tujino, kar nimam nič proti. A nismo bili ob Soči in nekje na kmečkem turizmu na tolminsko! Kolikor vem je bil super in dobra hrana. Tudi napisal sem par relacij kam bi se lahko peljali pa nič od tega. Res mi ni do kakšne tujine, KER JE LEPO TUDI DOMA.

Poleti sem se potepal po kočevskem (ogled bunkerja) in naprej po kostelskem in Osilnici (organizacija v moji domeni). Super ceste makadam predvsem pa cesta ki gre iz Osilnice po serpentinah - asfalt. Zelo lepo pri izviru Kolpe takoj čez mejo na Hrvaškem. Lepo tudi na obronkih med Dravogradom in Mariborom. Samo najti je potrebno dobre lokacije. IN TAKO DALJE, ITD, ITD,

Pa brez zamere.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 03. Marec 2020, 19:38

pero112 napisal/-a:
03. Marec 2020, 18:19
Zdravo fantje in kakšno dekle, se še jaz malo oglasim po dolgem času;

ja Nebivedu res je 5 let od tega Osredka nad Cerknico in še dobra kaj dobra ODLIČNA HRANA. Še malo sem bil organizator z Francijem (Frenxtremom). Tudi to je res, da je nas bilo bolj malo. Res je tudi to, da zadnje čase rinete v tujino, kar nimam nič proti. A nismo bili ob Soči in nekje na kmečkem turizmu na tolminsko! Kolikor vem je bil super in dobra hrana. Tudi napisal sem par relacij kam bi se lahko peljali pa nič od tega. Res mi ni do kakšne tujine, KER JE LEPO TUDI DOMA.

Poleti sem se potepal po kočevskem (ogled bunkerja) in naprej po kostelskem in Osilnici (organizacija v moji domeni). Super ceste makadam predvsem pa cesta ki gre iz Osilnice po serpentinah - asfalt. Zelo lepo pri izviru Kolpe takoj čez mejo na Hrvaškem. Lepo tudi na obronkih med Dravogradom in Mariborom. Samo najti je potrebno dobre lokacije. IN TAKO DALJE, ITD, ITD,

Pa brez zamere.

Glede lepot nase domovine se pa povsem strinjam s tabo. Dejansko se je treba samo spravt. Nasploh se mi zdi, da je problematika slovenskega naroda ta, da ne znamo cenit tega, kar mamo.

Jaz sem se po kocevskem vozil par let nazaj. Je zlo lepo tud cez gorski kotar. Od Radencev proti severu pa lani. Cista uzivancija na praznih in lepih makadamih. Edino blo je zlo suho, tak da so medvedi verjetno mislal, da je gozdni pozar.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost