Trening varne vožnje Celovec 20.11.2011 (nedelja)

Subaru srečanja, kawe, izleti, predlogi,...
Odgovori
Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3510
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 21. November 2011, 09:15

Bilo je fino fajn. ;-)

In še odgovor na vprašanje, ki me je mučilo - zimske vs. letne? Žal sicer ni bilo možno, da bi eno in isto vajo izvejal 1x z letnimi in 1x z zimskimi, a vendar bi po občutku rekel, da se zimske gume dejansko bistveno bolje obnašajo (vsaj v teh simuliranih pogojih).

Npr. - na zaviranju sem z letnimi gumami najdaljšo (ali vsaj v top 3) zavorno pot, tudi pri izogibu oviri le-to ni uspelo.

Po menjavi gum pa smo imeli še vajo z bočnim zdrsom (premična plošča), kjer pa je bila zgodba povsem drugačna - niti enkrat me ni odsukalo... Tudi, ko sem na izvozu z vaje poskušal namerno malo zadriftat ali zblokirat zavore, to praktično ni šlo...

Tako zdaj (še bolj) verjamem, da so (dobre) zimske gume za zimo smiselna naložba.

D.

Uporabniški avatar
podreberek
Član Subaru kluba
Prispevki: 1112
Kraj: Laško okolica
Kontakt:

Odgovor Avtor: podreberek » 21. November 2011, 10:51

js sem samo 1x vrčeval na gumah in nebom nikoli več.
kam pa pridemo brez listka redarske službe in subaruja ??

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2903

Odgovor Avtor: Sajmon » 21. November 2011, 10:57

Odličen dan, super družba in zelo zanimive in poučne vaje. Gume so res največ. Zaviranje na polno ti res da dela. Sem pa v zvezi z zaviranjem našel nazoren prikaz razmišljanja "pa saj grem samo 5km/h več, to ni skoraj nič" http://www.youtube.com/watch?v=5Z23CzSO ... ure=relmfu

Presenečen nad vajo z dilo. Eni čez kot za šalo, drugi pa bolj labodje jezero varianta... Kuco, prodaj avto!! :lol:
Pohvale idejnim vodjem projekta! Štrudel (hvala) je očitno postal zaščitni znak Subaru-slo.net srečanj, poleg kawe se razume. :-)
Upam, da kmalu spet kaj poučnega, mogoče kakšna obnova tečaja prve pomoči z malo več praktičnih demonstracij ali kaj podobnega.
Kratek video povzetek pa v prihodnjih dneh.

p.s.: dej jo miško! uaaaa! :lol:

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2437
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: msenjur » 21. November 2011, 11:53

Men je bilo tud fino, da enkrat človek vidi, kako je nemočen, ko pride enkrat do zdrsa. Sicer so tam res najbolj ekstremni pogoji, vendar vseeno vidiš, da ni vedno vse sam žlajf na ful...

Drugače pa mislim, da bi moralo biti veliko več pudarka na praksi. Na plošči smo recimo videli, da če vemo v katero smer na cukne, smo vsi prišli skoz, ko je bil pa random smo se pa vsi vrteli - z parimi izbirami, k so imeli srečo. Tukaj bi na mogu tok dolg drajsat, da bi dobili ta refleks... al kaj jest vem.

Hočem povedat, da po tem tečaju vem kaj ne znam, ne morem pa rečt, da sem se česa novega naučil. Mislim, da bi bilo bolje, da smo naslednjič v manjših skupinah, in da si inštruktor res vzame čas za vsakega posebej.

Drugače pa čestitke organizatorjem za idejo!

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3510
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 21. November 2011, 12:56

msenjur napisal/-a:Men je bilo tud fino, da enkrat človek vidi, kako je nemočen, ko pride enkrat do zdrsa. Sicer so tam res najbolj ekstremni pogoji, vendar vseeno vidiš, da ni vedno vse sam žlajf na ful...
Realno gledano je to bistvo teh začetnih tečajev - pokazati, da v avtu nismo 'vsemogoči' in zato temu prilagodimo vožnjo.

Nekateri malo starejši (kak se to čudno sliši) smo to pač že izkusili 'the hard way' v grabnih, mlajše generacije pa imajo možnost (oz. po novem obvezo) to spoznati v varnem okolju poligona.

Vsekakor pa ni namen teh tečajev ustvarjati 'rally' voznike... ;-)
Drugače pa mislim, da bi moralo biti veliko več pudarka na praksi. Na plošči smo recimo videli, da če vemo v katero smer na cukne, smo vsi prišli skoz, ko je bil pa random smo se pa vsi vrteli - z parimi izbirami, k so imeli srečo.
Jaz sem na takšnem treningu že bil in sem že vedel, kako hitro in odločno je potrebno reagirati. Poleg novih gum in montizerjev :!: mi je to verjetno kar pomagalo - kar pa na nek način potrjuje tvojo misel:
Tukaj bi na mogu tok dolg drajsat, da bi dobili ta refleks... al kaj jest vem.

Hočem povedat, da po tem tečaju vem kaj ne znam, ne morem pa rečt, da sem se česa novega naučil. Mislim, da bi bilo bolje, da smo naslednjič v manjših skupinah, in da si inštruktor res vzame čas za vsakega posebej.
Zato pa verjetno imajo 'nadaljevalne' tečaje. Naša 'klubska' skupina je verjetno tudi bila večja od 'normalnih'.

D.

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2437
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: msenjur » 21. November 2011, 12:58

aha... sploh nisem vedel, da obstajajo nadaljevalni tečaji!

hehe... sej tko je to! v osnovnem ti pokažejo, da nič ne znaš, če hočeš pa kaj več, boš moral pa še malo doplačati! ;)

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4629
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: beliblisk » 21. November 2011, 13:00

nebivedu napisal/-a:
NoFEAR napisal/-a:Iz avtošole sporočajo da če bi kdo rad mel kakšno diplomco, naj sporoči... ;-)
Mislim da nebi bilo slabo vsem voznikom potalat tele diplome. Namreč nekatere zavarovalnice že dajejo popuste, če si opravil šolo varne vožnje, seveda pa potrebuješ potrdilo o opravljenem tečaju.

Kar naj naredijo diplomce za vse.
Dobra ideja :D

Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba
Prispevki: 453
Kraj: Črna na Koroškem

Odgovor Avtor: Tevzy » 21. November 2011, 15:06

Ja,res bi jih lahko vsi dobili ;-)
Think, Feel, Drive!
EE20-New engine inside!

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3340

Odgovor Avtor: NoFEAR » 21. November 2011, 15:20

Ja, bomo zrihtali za vse... ;-)

meznar
Uporabnik foruma
Prispevki: 407
Kraj: poljanska dolina

Odgovor Avtor: meznar » 21. November 2011, 16:49

kdo ima pa tisto modro imprezo z kp tablicami (ali je možno da se m jo videl pred marmorjem hotavlje??)
subaru ni nikoli star in se ne popravlja =)

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2503
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 21. November 2011, 17:13

Mislm da je Sajmon.

Ob enem pa prosm sajmona nej kake posnetke pokaže :twisted:

Uporabniški avatar
Psssiho
Član Subaru kluba
Prispevki: 1790
Kraj: Kranj

Odgovor Avtor: Psssiho » 21. November 2011, 18:38

strojnik005 napisal/-a:Mislm da je Sajmon.

Ob enem pa prosm sajmona nej kake posnetke pokaže :twisted:
Je napisal da bo v prihodnjh dneh :D
H6 je doma :-)

Uporabniški avatar
kamsedlo
Član Subaru kluba
Prispevki: 510
Kraj: Mengeš

Odgovor Avtor: kamsedlo » 21. November 2011, 19:18

Vesel sem, da sem spoznal prijetno družbo preprostih ljudi in upam, da se še večkrat srečamo ob takih in podobnih zadevah.
Kuharca se zahvaljuje za pohvale in obljublja, da ni blo zadnjič.
Ja na "dil " sem pa ugotovil,da maš lahko še tko dober avto, če šofer nima pojma kva bi rad (mislim nase ), ti prav nič ne pomaga ABS,ASR ESR, itd.
Za vožnjo v krogu, bi pa reku, da je razlika med dvo in štiri gnanimi kolesi kar precejšna.
Kot so ugotovili že predhodniki pa so bistvenega pomena gume .
Lp :D

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2903

Odgovor Avtor: Sajmon » 21. November 2011, 19:31

Strojnik, mal potrp. V tej megli še računalnik počasnej dela. :-)

OT:
meznar napisal/-a:kdo ima pa tisto modro imprezo z kp tablicami (ali je možno da se m jo videl pred marmorjem hotavlje??)
Meznar, prav si videl. Je blo treba na sonce na Blegoš eno odpedalirat.

Uporabniški avatar
jure
Član Subaru kluba
Prispevki: 167
Kraj: kranj

Odgovor Avtor: jure » 21. November 2011, 20:02

Ja res je bilo super!
Pohvale vodstvu kluba, da nam je organiziral tole šolo varne vožnje in kuharci za odličn štrudl.
Upam, da vam je bil tudi všeč ogled predbožičnega Celovca. Pohval ne rabim... :roll:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost