Uvoz iz EU

Zanimivo in koristno znanje
gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 919
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Uvoz iz EU

Odgovor Avtor: gore » 15. September 2009, 15:48

Tole sem sicer vprašal tudi v avtomobilizem.com ..., pa še tukaj, če se najde kakšna dobra duša.

O tem je bilo sicer napisanega že precej.
Želim uvoziti avto iz Nemčije. Kupil bi ga od fizične osebe, ki mi pravi:
"Das heißt die Übergabe (mit Papieren) erfolgt ohne Nummerntafel und nach vorheriger Bezahlung in cash. Dazu benötigen wir keinen Notar sondern nur einen Standartkaufvertrag, welchen ich Ihnen vorab mailen könnte."

Če prav razumem, pravi, da notarja ne potrebujeva. Samo - ali je to dovolj za registracijo pri nas?

Pri nas moraš načeloma imeti:
1. račun v primeru nakupa od pravne osebe oz. notarsko overjeno prodajno pogodbo, v kolikor gre za nakup od fizične osebe;
2. dokazilo o izpolnjevanju zahtevane emisijske direktive (94/12), ki ga je možno pridobiti pri proizvajalcu ali zakonitemu zastopniku v Sloveniji,
3. COC dokument (Certificate of Conformity) ter
4. prometno dovoljenje.

Pod točko 1 - je zahtevana notarsko overjena pogodba. Ali je tisti Standartkaufvertrag (mogoče overjen kje na občini) dovolj?
Pod točko 2 - to je verjetno tisti homologacijski list?
Pod točko 3 - to je verjetno potrebno, če je kaj nestandardnega?

Hvala za pomoč.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3537
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Re: Uvoz iz EU

Odgovor Avtor: danci1973 » 15. September 2009, 17:33

gore napisal/-a:Tole sem sicer vprašal tudi v avtomobilizem.com ..., pa še tukaj, če se najde kakšna dobra duša.

O tem je bilo sicer napisanega že precej.
Želim uvoziti avto iz Nemčije. Kupil bi ga od fizične osebe, ki mi pravi:
"Das heißt die Übergabe (mit Papieren) erfolgt ohne Nummerntafel und nach vorheriger Bezahlung in cash. Dazu benötigen wir keinen Notar sondern nur einen Standartkaufvertrag, welchen ich Ihnen vorab mailen könnte."

Če prav razumem, pravi, da notarja ne potrebujeva. Samo - ali je to dovolj za registracijo pri nas?
Notarja sicer res ne potrebujeta, mora pa biti overjen prodajalčev podpis na pogodbi (tako kot pri nas se to lahko uredi tudi na upravnih enotah, reče pa se temu 'Amtsbeglaubigung', stane cca. 2 EUR).
Pri nas moraš načeloma imeti:
1. račun v primeru nakupa od pravne osebe oz. notarsko overjeno prodajno pogodbo, v kolikor gre za nakup od fizične osebe;
Overitev tudi pri nas ne rabi biti notarska, zadostuje 'upravna'.
2. dokazilo o izpolnjevanju zahtevane emisijske direktive (94/12), ki ga je možno pridobiti pri proizvajalcu ali zakonitemu zastopniku v Sloveniji,
Nemški papirji ('Fahrzeugbrief') praviloma te podatke in dokazila že vsebujejo.

Pri italjanskih je bojda to drugače.
3. COC dokument (Certificate of Conformity) ter
COC do zdaj nisem potreboval (2x uvozil iz Nemčije). Verjetno pa je zadeva koristna za uvoz iz Italije (ali kod drugod), kjer emisijske direktive niso zavedene v 'običajnih' papirjih).
4. prometno dovoljenje.
Ki mora biti odjavljeno.

D.

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 15. September 2009, 17:48

Super, se mi je malo dozdevalo v to smer.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7749
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 16. September 2009, 08:34

Kaj boš pa uvozil :-)
Jao kok sm meu jest dela ko sm mislu da rabim orig. račun firma... ko sem kupil od firme, nakar sem šel na davkarijo in je blo vse v redu saj je kupoprodajna (tisti njihov formular na roke izpolnjen) vseboval štempiljko podjetja... in je blo kul. Kasneje se je izkazalo saj tudi sam nisem preveril da je na kupoprodajni manjkala ena od številk šasije in sicer JF_4r32534324324

Kera le? Enica seveda ki skupaj z JF1 pomeni osebno vozilo pri WIN številki subarujev :? Imal sem pa zelo lenega prodajalca in mu je bilo to ponovno poslat zello težko in sem ga nato čakal še nekaj časa, še dobro da avto ni čakal na tablica ampak sem ga še malo obdeloval :D

Overall je to da bom to še ponovil v kolikor bo računica ali nič ponudbe pri nas.

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 16. September 2009, 08:55

Torej naj bi zadoščala klasična kupoprodajna pogodba, ki je overjena pri njihovi UE?

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6612
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 16. September 2009, 10:14

ja; če je prodajalec firma (diller) pa še orig. račun z žigom...
+ stara prometna...
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: subi92 » 16. September 2009, 11:32

gorazd0 napisal/-a:ja; če je prodajalec firma (diller) pa še orig. račun z žigom...
+ stara prometna...
Ja kot je reku Gorazd, v mojem primeru pa je bil diler s štempiljko in je poštempljal samo tisti formular, ki sva ga izpolnila. Davkarija hoče vidt firmo, in njene podatke. Jest si namreč kot orig. račun predstavljam res tisto orig. formo ki jo najverjetneje dobiš na sedežu firme in ne na terenu :-)

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6612
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 16. September 2009, 11:50

Men so normalno sprintal fakturo,.. gor je št. šasije,.. model itd.. stanje kilometrov,... + vsi podatki od firme.
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: subi92 » 16. September 2009, 12:37

gorazd0 napisal/-a:Men so normalno sprintal fakturo,.. gor je št. šasije,.. model itd.. stanje kilometrov,... + vsi podatki od firme.
Jest sm ogled in prevzem avta na domu od dilerja in v firmo sploh (če je nima samo na papirju) hodil nismo, a razumeš ala una kupoprodajna kot iz trafike in na njej štempiljka od firme pa je blo kul.

Uporabniški avatar
zinki
Uporabnik foruma
Prispevki: 582
Kraj: Laško

Odgovor Avtor: zinki » 18. September 2009, 08:47

za čim manj zapletov ne kupuj od fizičnih oseb ampak od firm.

Je pa tko, da mora bit res ugodno ali pa kak dobro ohranjen in opremljen model, drugače se ne splača dol vozit.
Subaru, love it or leave it.

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 18. September 2009, 08:50

Včeraj se je zadeva malo spremenila in ne bom kupil v tujini.

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2503
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 29. Avgust 2011, 13:50

Da ne odpiram nove teme...

Recimo, da uvozIm Forija Turbo letnik cca 1999 za ene 3400.. Kolk je še dodatnih stroškov za razne štemple pa kar koli bi še rabu(DMV?)..?

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3537
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 29. Avgust 2011, 14:48

strojnik005 napisal/-a:Da ne odpiram nove teme...

Recimo, da uvozIm Forija Turbo letnik cca 1999 za ene 3400.. Kolk je še dodatnih stroškov za razne štemple pa kar koli bi še rabu(DMV?)..?
Res hočeš vedet?

CO2 Izpust 2002 modela s Turbo motorjem in 130kW je 251 g/km, motor je Eur03. 1999 s 125kW verjetno nima bistveno drugačnih vrednosti...

DMV je 28% oz. 952 EUR.

http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.g ... un_DMV.xls

Potem pa je tu še ene 100 EUR za 'ugotavljanje skladnosti'...

D.

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3341

Odgovor Avtor: NoFEAR » 29. Avgust 2011, 15:35

>Tale< prospekt pravi, da je letnik 2000 še Euro2, tako da je davek še višji - 33%...

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2503
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 29. Avgust 2011, 18:46

A bo potem takem še sploh kdo uvažu v Slovenijo? Ali je sam problem zaradi moči/izpustov?Za one francoske faracajge se pa ne pozna potem ali kako?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov