Outback dizel

Testiranja vozil Subaru
gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 928
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Outback dizel

Odgovor Avtor: gore » 16. September 2008, 07:00

Nekaj malega svojih občutkov sem napisal na blogu

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4955
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 16. September 2008, 07:31

Je kar nekaj za prebrat ja,vidim da si z avtom bil zadovoljen.
Minusi so seveda upravičeni,škoda da niso obdržali dobrih
stvari iz preteklosti.
Dobil sem občutek,da bo najverjetneje slej ko prej pri tebi
stal Subaru z takim agregatom ;-)
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 16. September 2008, 07:46

Ne vem - dizle sicer imam rad. Prav všeč mi je tale Subarujev, ki je res zverina, ki te nasloni na sedež :D
Jezi pa me tisti reduktor ... me zanima, kako bo pri Foresterju, ki bo imel drugačno prestavno razmerje. Mogoče bo kaj bolje.

Vse ostalo pa ... njam, njam.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6740
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 16. September 2008, 08:07

Dobro napisano. Avta brez reduktorja pa ne kupim, če nima potem prve prestave take, da se obnaša kot da ima reduktor (daihatsu terios ima prvo presatvo tako, tako da moraš tut v klanec speljevat z drugo).

Ti bom pa dal en komentar
Še posebej, če ti je dizel bolj pisan na kožo (pa še manj izpusta CO2 ima).
Tole je čisti BS in lahko spustiš. Do danes mi še noben ni dokazal, da CO2 kakorkoli vpliva na zemljo (global warming), niti mi ni dokazal, da global warming ni natega, tako da pomanjšani izpusti CO2 so samo izgovor in bedarija za naivne ljudi. Tisti, ki mislimo s svojo glavo, vemo da je to tržna niša in izgovor zato, da ljudje kupujejo vedno nove in nove eko stvari, ki pa so ponavadi dražje od starih in neeko, delajo pa enako dobro. Pač denar mora krožit, sej to razumem.

Lahko bi pa napisal, da dizli spuščajo strupene toksične delce v zrak, ki jih bencinarji ne in da je to velik minus vseh svetovnih dizlov, za kar upam, da bodo navili ekološko takso, da bodo dizelaši moral plačat več kot bencinarji!
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 16. September 2008, 08:27

nebivedu napisal/-a: Tole je čisti BS in lahko spustiš. Do danes mi še noben ni dokazal, da CO2 kakorkoli vpliva na zemljo (global warming), niti mi ni dokazal, da global warming ni natega, tako da pomanjšani izpusti CO2 so samo izgovor in bedarija za naivne ljudi. Tisti, ki mislimo s svojo glavo, vemo da je to tržna niša in izgovor zato, da ljudje kupujejo vedno nove in nove eko stvari, ki pa so ponavadi dražje od starih in neeko, delajo pa enako dobro. Pač denar mora krožit, sej to razumem.

Lahko bi pa napisal, da dizli spuščajo strupene toksične delce v zrak, ki jih bencinarji ne in da je to velik minus vseh svetovnih dizlov, za kar upam, da bodo navili ekološko takso, da bodo dizelaši moral plačat več kot bencinarji!
Res je, da dizli spuščajo nekatere toksične snovi v zrak - to je tudi eden od razlogov, da na Japonskem niso popularni.

Okrog CO2 pa - mislim, da se ne bova strinjala ... je preveč offtopic.

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 16. September 2008, 08:53

Aja - mogoče sem malo nerodno napisal prejle. Tisti CO2 tudi jaz bolj z rezervo jemljem. Sem pa zagovornik ohranjanja narave (tudi zraka).

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6740
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 16. September 2008, 09:02

gore napisal/-a:Aja - mogoče sem malo nerodno napisal prejle. Tisti CO2 tudi jaz bolj z rezervo jemljem. Sem pa zagovornik ohranjanja narave (tudi zraka).
Tok kot so vegetarijanci dobri za živali!!! Ne zaupaj človeku, ki trdi da je za ohranjanje narave in za neubijanje živali, če jim pa potem hrano odžira!!! :twisted: :twisted: :twisted:

CO2 je hrana za rastline, zakaj jim ga nebi omogočil?
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
birdy
Uporabnik foruma
Prispevki: 2204
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: birdy » 16. September 2008, 09:06

na klrs je en fajn napisal:
CO2 povzroca efekt tople grede, kar pomeni da bodo zanamci dobl nas planetek v res slabem stanju
medtem ko minijaturne saje iz dizlov povzrocajo raka in podobne stvari, tako da direktno ubijajo nas in ne bomo imeli moznosti da naredimo zanamce

in s tem se strinjam (predvsem z diesel delom...kar se tice co2 je pac debata......trenutno brez konca)

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 16. September 2008, 09:06

V vednost ostalim - sva obdelala na ZS :D
Pošteno in brez bušk in modric. :lol:

Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik foruma
Prispevki: 260
Kraj: mb

Odgovor Avtor: pilgrim » 16. September 2008, 09:07

dobro napisano!

morda si samo pozabil omeniti eno slabo lastnost novega outbacka, zaradi katere ga ne bo kupil nihče od nas :-).

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7837
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 16. September 2008, 09:09

Imaš morda v mislih CENO :? , je pa vsaj približno vreden svojega denarja glede na kvaliteto izdelave, ostala vozila so bolj plastik fantastik :?

Uporabniški avatar
BMW_rok
Uporabnik foruma
Prispevki: 838
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: BMW_rok » 16. September 2008, 09:24

Kako pa da nima naslona za roko? Vejretno je za doplačilo, glede na to, da so mu vzeli reduktor in hill-holder in tako iz njega naredili čisti potovalni avto.
95% of Subaru vehicles built in the last 10 years are still on the road.

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 16. September 2008, 09:29

pilgrim napisal/-a:dobro napisano!

morda si samo pozabil omeniti eno slabo lastnost novega outbacka, zaradi katere ga ne bo kupil nihče od nas :-).
Sklepam, da si omenil ceno. Res je, ni poceni. Vendar cene namerno nisem omenil, ker se mi zdi, da je v primerjavi z ostalimi v podobnem razredu normalno ovrednoten. Ni predrag, ni poceni - no, o prvem bi vedno lahko diskutirali :twisted:

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 16. September 2008, 09:33

BMW_rok napisal/-a:Kako pa da nima naslona za roko? Vejretno je za doplačilo, glede na to, da so mu vzeli reduktor in hill-holder in tako iz njega naredili čisti potovalni avto.
Na hitro sem preletel nemški prospekt. Mogoče sem spregledal, vendar naslona nisem našel (niti za doplačilo).

Aja - imaš pa tipko, da ti zunanja ogledal obrne navznoter :D :shock:

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6615
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 16. September 2008, 10:51

Je bil že čas, da so nam privoščili tudi el. zložljiva ogledala; japonski trg jih je mel na Legacyjih že daljnega leta 1989...
Fiat.
Brez panike.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost