Električni e-Golf

Garaža za vse nesubaruje
Odgovori
gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 928
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Električni e-Golf

Odgovor Avtor: gore » 21. Maj 2017, 18:08

Imel sem priložnost nekaj dni uporabljati električnega golfa. Nekaj mislil sem zlil na tipkovnico, če koga zanima - električni e-Golf.
:geek

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1101
Kraj: Ravno Brdo

Re: Električni e-Golf

Odgovor Avtor: aleks » 31. Maj 2017, 08:48

tud jaz (letnik 2017). na šihtu smo ga dobili za probo. kako to vleče, ne morš verjet. v klanec iz bizovika proti golovcu pred galerijo sem tako nažgal passata tdi, da za burek ni mel. najbrž je mal nos pobesil, ker me je v tunelu prehitel ... ko sem imel tempomat na 80. navora toliko, ko da klanci ne obstajajo. itak je fori moj zadnji naftni ali bencinski avto. sploh bencinar nima za burek. je pa zame avto "preopremljen". velik preopremljen. moteče preopremljen.
Zadnjič spremenil aleks, dne 31. Maj 2017, 08:53, skupaj popravljeno 1 krat.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 31. Maj 2017, 08:51

To pa ... z električnimi ni šale :cr
Ves navor imaš vedno na voljo, pa je vseeno koliko imaš pedal notri. In tisti momentalni občutek je res tak, kot ga nismo navajeni.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 31. Maj 2017, 08:58

sam bom zelo verjetno ko gre fori vpokoj kupil hibrida, ker res rabiva vsaj en avto s 4x4. edino kar pametnega najdeš (pa še ta ni ekstra, neka težka krava) je mitsu outlander phev. upam da bo čez par let kaj več na izbiro. za kaj čisto električnega in 4x4, po pametni ceni rabljenega, vsaj še enih 15 let ni za upat.
pa da ne bo imel televizije na armaturi. pa miljon geđetov, tega ne rabim in nočem. al me avto pelje sam, da lah spim zraven, ali pa nič. oz. gas, premza, volan, selektor PRND, ročna, radio, klima, tempomat. basta, več ne rabim (al pa naj pelje sam ) ...
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 31. Maj 2017, 09:06

Ja, to je tudi meni bilo problem. Hibrid je "way to go" in meni res ustrezajo te zadeve. Ampak lani sploh še ni bilo nič izbire. Načeloma je tudi RAV4 hibriden, pa Lexusi so, samo so dragi kot iz zlata.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 31. Maj 2017, 09:08

že micka je čez 50 čukov pri nas ...

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3905
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 31. Maj 2017, 09:47

Sam trenutno res še ne vidim nekega oprijemljivega razloga, zakaj kupit v štartu toliko drag avto, ki konec koncev ob moji bolj dinamični vožnji verjetno onesnažuje isto kot vsak drug avto z navadnim MNI.

Tista bolana cenovna razlika pa pomeni kar nekaj tisoč litrov goriva, kar pa tudi ni ravno za dva vikenda :eh

Poznam pa tipa, ki si je kupil Priusa za vožnjo na tedensko delo v Bosni, in ga predelal na plin, plin pa tanka izključno v Bosni, kjer je liter plina smešno poceni. https://www.mylpg.eu/stations/bosnia-and-herzegovina/" onclick="window.open(this.href);return false;

Konec koncev mu avto potroši cca 2,5€ na 100km, kar je pa recimo, da res malo. Je pa plačal za prins plinsko napeljavo tudi preko poldrugega tisočaka.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 31. Maj 2017, 10:03

prius izven mestne vožnje kuri toliko da je skoraj mus da ga daš na plin če hočeš kaj prihranit ... tko da ni ravno merilo. sodelavec ima predzadnjo generacijo, pa vozi velik avtoceste in obvoznice. izpis povprečne porabe je samo 1.8 l na 100 km manj kot meni fori pije. pa mi žre velik. nekje pod 8.2 se mi ne pogovarja, sploh, prius mu pa žre 7 (povprečje vseh tankov).
ne razumem katero cenovno razliko misliš? od katere znamke? solidn naftni bemfelj stane toliko kot solidn elektro bemfelj, na primer (- subvencija, ki je pri nas kar mastna). ne gledat sam golfa. golf ni bil nikoli ljudski avto. ne enka in ne sedmica. ne dizl in ne elektro.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 31. Maj 2017, 10:41

da se še razjasnim: i3 bemf, recimo 37 jurjev, podobno velik serija 2 z najmanjšim dizlom, in avtomatik (i3 nima ročnega menjalnika, pa moramo vzet avtomatika da je upravljanje primerljivo) 30 jurjev. odštej subvencijo, in staneta enako (ajd, malo razlike v prid dizla, pa ne velik). s tem da je pri električarju par konjev moči in en žakelj navora več za te denarje. s približno 100 krat manj vrtečih delov. po mojem nobrainer če imaš na voljo 30 čukov.

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 31. Maj 2017, 11:43

Pri hibridih je zelo pomembna relacija. Na avtocesti je to (skoraj) klasičen bencinar.
Ko pa sem se vozil iz Kamnika v Ljubljano in nazaj, sem imel na Priusu porabo okrog 2 litrov (bi moral preveril lanski test na blogu). S Passatom pa 6, s Forijem pa blizu 9.
To pa je občutna razlika. In če je hibrid še priključni, da poceni (ali celo zastonj) "tankaš" ... je to res prava stvar. Poleg tega ima priključni (Prius) še daljši električni domet, ker ima precej več baterij.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 31. Maj 2017, 11:55

I3 lahko po velikosti primerjaš z vsakim kapturjem. Pust dejstvo, da ima i3 170 konj...

Za 30 jurjev že skoraj dobiš Octavio VRS, navadno recimo pa že krepko naloženo.

Nebi se neki v detajle spuščal, ker me te stvari niti ne zanimajo, niti jim (roko na srce) ne želim sledit...Dokler bom zadovoljen s porabo 13l, in se vseeno z nasmehom na obrazu vozu okol v starem sklumpanem avtu za jurja dva tri, me ne ganejo električarji.
Čet nekaj let, ko bodo nagruntali nekaj, da boš lahko elektriko natočil "on the go" al pa vsaj za 600-700km dosega "natočil" doma na le 7kW električnem priklopu čez noč, ne pa, da potem polniš z 16A, in se cager za polnjenje v eni uri niti ne premakne. Pa, ko bodo cene primerljive/dosegljive, bom mogoče premislil o menjavi na full elektrik. Hibridi me niti ne zanimajo.
Nekaj je EV za 30.000€, neki je pa povprečna kupna moč Slovenca. Že tako so redki, ki kupijo nov avto, še redkeje je ta avto vrednosti več kot 25.000€. Da boš pa zdej ekstra plaču in nekaj kupu, kar te niti do morja v Dalmacijo ne pripelje v enem šusu...nevem no.

Kar se pa baterij tiče, bo pa tudi zanimivo vidit 5-10 let stare avte, z 50% uporabne kapacitete. Seveda predpostavljam, vendar če gledaš teslo, uporablja 18650 baterije, ki nimajo neke dolgoročne življenjske dobe.

Sam mislim da bodo super baterije modernega časa omogočale, da boš kar na cesti med samo vožnjo "zapeljal" na tire za 10 sekund, in ti bo vmes nabilo baterijo "v celoti". In boš zopet vozil dalje.

Če res kdaj dosežejo, da nehamo prodajat dizelske avte, bodo pomoje EV-ji začeli precej pospešeno letet na plano. Trenutno je pa vseskup še vedno bolj PoC.

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3349

Odgovor Avtor: NoFEAR » 31. Maj 2017, 12:01

Nedolgo nazaj sem se pošteno nasmejal ob branju nekega drugega blogu o električnem golfu... :-P

https://www.bb.si/blog/elektricni-nateg" onclick="window.open(this.href);return false;

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 31. Maj 2017, 13:46

no, ne vem zakaj bi moral v dalmacijo v enem šusu. nit ni varno, niti prijetno. v koloni na meji in zastojih pa itak kar nekaj časa porabiš. da se moraš do zadra 1 krat za pol ure ustavit zame ni taka katastrofa, ali do splita 2 krat (za na krk je dovolj če v ilirski za 15 minut "tankaš"). pač za tiste ki hodijo k hrčkom, jaz ne vidim čara v tem, da bi tja dnar nosil. slovenija pa je že tako prepredena z navadnimi in hitrimi polnilnicami da se ti praktično ne izide da bi obstal brez đusa, če si koliko toliko pozoren.

jaz na mesec pokurm za 150€ goriva sam za v službo pa domov. če vzameš ekokredit za približn isti dnar na mesec, se vsaj v novejšem avtu voziš. da ne omenjam da vržem vsako leto 500€ min na foresterja sam da tehničnega nardi in da se normalno vozi. to, pa manj povračila za uporabo cest, mi not prnese porabljeno elektriko, in za isti dnar lahko vozm novejšega rabljenega leafa recimo. a ker nima 4 kolesnega pogona, je v snegu bol bogi, pri nas pa cesta ni plužena. zjebe me tiste 10 dni povprečno na leto ko tak pogon res rabim.

16A na enofazni vtičnici je sam 3.5 kW. seveda se cager ne more v pol ure premanknt pri 30 kWh bateriji.
7 kW na noč (recimo je to 6 ur ta pocen toka) glih komaj nafila za 200 km. dejstvo je , da avto s tono in žilet teže, težko nardi 100 km z manj kot 15 kWh. to je energija litra in pol bencina. ne vem kaj bi še rad.
tega 600 km na 7 kW vtičnco nikol ne bo, fizika je neizprosna.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 31. Maj 2017, 14:05

Avto, ki ga nafilam v 5-10 minutah (pa tud če to pomen, da fizično zamenjam baterijo). Ki stane toliko, ali manj kot trenutni družinski enoprostorec/karavan, in lahko s svojim dosegom podpira 40.000km letno.
Za 10.000km letno, mi je vseeno a pije 15 litrov bencina al pa 5...
Ne razumi me narobe, meni bi bilo fantastično se vozit v tišini na šiht, če bi pa to bilo še 5€ ceneje na 100km. Bravo cela zmaga! Sam kaj, ko to pomeni kupit avto za 10-15k€ dražji kot ena stara zmahana oktavija za 1000€
Saj enkrat bo! Čeprav takrat zna bit že bolj rentabilna vožnja po zraku ;)

Zanimivo mi je bilo poslušat enega samograditelja, ki je meril električno porabo klime/gretja v avtu in je ugotovil, da na momente žre več kot vožnja z 50km/h...Seveda ga je to fejst udarilo v obraz, in mu ni ratalo pridit iz NM v LJ. Ker mu je gretje/klima požrla četrtino dosega.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 31. Maj 2017, 14:05

NoFEAR napisal/-a:Nedolgo nazaj sem se pošteno nasmejal ob branju nekega drugega blogu o električnem golfu... :-P

https://www.bb.si/blog/elektricni-nateg" onclick="window.open(this.href);return false;
fizika mu pošteno mimo hodi, pa tud vozi zelo švoh. leaf na avtocesti požge cirka 15 kWh/100 km, gre pa tudi z manj. 19,xx kWh, ki jih je porabil na 100 km, ustreza energijsko 1,9xx litrov dizla. če mi pele kdo blumoušna na 100 za ta volumen, ga častim pivo. človek ne ve kaj piše.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost