Mitsubishi Colt Ralliart by zulero

Garaža za vse nesubaruje
Odgovori
Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma
Prispevki: 287
Kraj: Domžale

Mitsubishi Colt Ralliart by zulero

Odgovor Avtor: zulero » 25. Februar 2019, 22:33

Pozdrav

Torej po dolgem času sem se odločil, da sem spet bolj aktiven na meni najboljšem forumu :thup

Na kratko...Audi S3 je bil prodan in meni ni prinesel željenega užitka. Bil je lep, bil je res lep. Karoserijsko fantastično ohranjen. Ampak...motor je bil menjan. Imel je motor od TT 225hp (sicer identični tip motorja). To sem zvedel na polovici lastništva. Vsa papirologija, za katero sem mislil, da je pristna, je bila za v smeti, saj je pripadala original motorju. Fino. Avto je sicer ok delal. Skoz žejn, ampak je delal. Neverjetno kok to pije. WRX je šparovček napram S3.

Totalno nepričakovano sem dobil priložnost kupiti nekaj drugega, novejšega...po cca 10 dneh na avto netu je S3 šel...

Junija 2018 sem domov pripeljal nov avto in to za enak denar, kot sem prodal Audija 8-) Ne moreš verjet.

Mitsubishi Colt Ralliart, 1.5 Turbo Mivec, 150hp/210Nm, letnik 2011 od 1. lastnika z 92.000km in z vso papirologijo, računi, uradnimi servisi in vse kar spada poleg, ko kupiš nov avto iz salona.

Imel sem Colt CZT in novejši Colt Ralliart je neka "front Lancer X look" izvedba Colta, z nadgrajenim 1.5 turbo mivec motorjem. Bati imajo tu manj trenja, odmične so lažje kot pri CZT-ju. 7,4s do 100 v originalu. CZT 8s :top:

Skratka avto je bil v popolnoma original stanju :top:
Do takrat meni še neznane vode...bolje ne bi moralo biti. Zgodovina vsa znana. Nobenih prekritih napak. Mašina prašna in suha kot poper. Noben ni nič diral. Samo servisi so se delali.

Že na ogledu sem načrtoval bojni plan :twisted:

Za začetek slike v prvem tednu lastništva, junij 2018...
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7836
Kraj: Kamnik

Re: Mitsubishi Colt Ralliart by zulero

Odgovor Avtor: subi92 » 26. Februar 2019, 11:53

4 doors for more whores :mrgreen:
Men tale škatla sicr ni všeč ampak vsake oči majo svojga malarja :rock

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3905
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 26. Februar 2019, 12:18

Čestitke (sicer že dolg vem da maš ta avto, ker tega lih nisi skrival)!!!

Škatla zgleda zanimiva, 4 vrata so mi kr všeč, to bi lahko babnco nasral, da bi bil dober "sekundaren" avto za njo. Pa 7-8 sekund do 100.... :thup :P
Da ne sanja o kakem twingecu ali čem podobno dolgočasnem (C3 pa te fore).

Je pa tudi meni bila tista CZT varianta dosti bolj simpatična od spredaj kot tale lanKer evo wannabe...
CZT je bil pravi malček, z masko ki je bila malčku primerna. Tale pa hoče bit nek lanKers' miđet brother...
zdej sma ga že dva čist popluvala anede?! Itak je to osebno mnenje, važno da je tebi všeč, mene tudi določeni je**jo da karavanska impreza ni lepa....#kajpaonivejo, povabim jih na en hitri krog pa lahko pokažejo kaj njihov berlingo naredi :P

A znotraj je isti ? Ima to tipične ralliart barve znotraj po šivih in drugje? Tista barvna kombinacija je čist fensy!
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 619
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 26. Februar 2019, 14:56

:thup Strup je zmeraj v malih flaškah :innoc :innoc
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 26. Februar 2019, 22:13

Škatla res ni neka lepota..priznam, ampak se ga navadiš. Zdaj mi je že lep :inl

Prejšnji lastnik je rabil nekaj za po mestu s 5 vrati in da lahko brez problemov prehiteva. Kar se prehitevanja tiče je avto pravi strup že v original stanju in marsikoga fajn preseneti. No jaz sem vedel takoj kaj kupujem in kaki so moji plani :twisted:
BackW00d napisal/-a:
26. Februar 2019, 12:18
Tale pa hoče bit nek lanKers' miđet brother...
Haha čaki, da pridem kronološko do danes, se boste vsi smejali, kdo hoče bit Lancer EVO škatla :smly To ni še nič ;) Lepo počasi...

Kak je notri? Ja s tem bom kar nadaljeval.
Notri se res niso neki posebi potrudili. Plastik-fantastik stil še naprej, tisti display na sredini pod šipo so prestavili pod sredinski števec, radio je sedaj tudi mp3 in pa par airbagov so dodali. Na volan pa so dodali opravljanje radia in pa tempomat. CZT bel števec je bil meni lepši. Ob strani prednjih sedežev so Ralliart značke, spredaj Ralliart tepiha. Školjkasti sedeži so ostali.
Precenite sami...

Seveda spet ni števca za temp.vode, kaj šele olja :unam Ko je "hladen" (voda pod 40st) sveti modra luč, katera se kmalu ugasne.
Torej prvi upgrade, poleg servisa, je bil kar kmalu:

- K&N panel filter
- števci za temp. olja in boost

K&N filter...najboljša opcija za ta avto kar se tiče air filtra.

Števci...iskal sem najbolj "classic look" in čimboljši približek original barvi...na koncu je sledilo še 8h dela z živci pri Enigmi. Fantje so se fajn namučil. Je pa :top: narejeno.

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 26. Februar 2019, 22:17

8-)

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3574
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 26. Februar 2019, 22:25

Zgleda uporaben (mestni) pocket rocket; specsi so mogoče mal švoh za rocket, ampak če si zadovoljen pol je to to.
Če pa nisi, boš pa še mal uštimal; glede na to, da naj bi imel samo cca tono, tko ne rabiš 500 konjev :mrgreen:

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 27. Februar 2019, 09:53

strumf666 napisal/-a:
26. Februar 2019, 22:25
Zgleda uporaben (mestni) pocket rocket; specsi so mogoče mal švoh za rocket, ampak če si zadovoljen pol je to to.
Če pa nisi, boš pa še mal uštimal; glede na to, da naj bi imel samo cca tono, tko ne rabiš 500 konjev :mrgreen:
Zelo uporaben pocket rocket...no tu še ni bil pravi rocket...ampak počasi. Tuki smo šele poletje 2018 :innoc Nadaljevanje je kmalu sledilo...bom po vrsti objavljal :twisted:

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 28. Februar 2019, 19:59

Colt Ralliart ni Ralliart če nima OEM Ralliart značke. Zakaj jo je prejšnji lastnik dol dal ne vem. Verjetno je hotel "sleeperja" ;)

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 02. Marec 2019, 22:02

Zima se je bližala in na vrsti je bil nujno zimski setup. Na bolhi sem našel original Colt 16col platišča za 80eur (ko nova). Pocen itak, razlog 4x114,3 razmerje vijakov. Paše samo na Colta pa skor nikamor drugam.
Gume kupil nove, nek srednji razred, a z dobrimi testi/review-i.

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 02. Marec 2019, 22:37

Ne spomnm se razloga, ampak en dan sem dal sp.tablco dol in videl to... :inl Lancer EVO front look :top:
15_evo look ideja.jpg
Takoj sem šel v akcijo googlat, če je kaka opcija, da se prestavi tablco v stilu Lancer Evo X. Na angleškem Colt forumu sem videl, da angleži to masovno delajo in meni super zgleda...
16_evo look ideja.jpg
Na netu sem našel nastavek...
license-plate-genuine-mitsubishi-lancer-evo-x.jpg
Po treh tednih čakanja poštarja in malo modificiranja, sem lahko prestavil tablco. Nisem hotel nič vrtati v odbijač, zato sem malo prilagodil zadevo in montaža je bila enostavna. Sicer je angleška tablca veliko lepša in pride lepše, ampak meni je tudi moja varianta všeč :inl
Manjka samo še karbon folija, da prekrije sledi, kjer je bila prej tablca.

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 02. Marec 2019, 22:40

Še slike..

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3905
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 04. Marec 2019, 08:30

A je tole sploh legalno?
Je tablica tolk vstran, da te pomoje cestni stacionarni radar sploh nemore dobit :D
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 612
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 04. Marec 2019, 09:15

Zakon pravi tako:
(4) Registrske tablice in preizkusne tablice, razen tablic za vozila kategorij L, O, T, C in R so pritrjene na prednji in zadnji strani vozila. Tablice, ki so pritrjene na vozilo ne smejo biti upognjene ali kako drugače deformirane. V skladu z Zakonom o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 51/05 – uradno prečiščeno besedilo, v nadaljnjem besedilu: zakon), morajo biti tablice varno pritrjene na način in na mestu, ki ga je za ta namen predvidel proizvajalec vozila tako, da so nezakrite, dobro vidne, lahko berljive in ne smejo biti dodatno prevlečene ali prekrite s kakršnokoli snovjo.
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad ... pnih-vozil

Kako se to interpretira je pa drugo vprašanje.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4803

Odgovor Avtor: klemz » 04. Marec 2019, 10:52

Sej alfe majo tud na strani, pa evoti itd.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost