Vozo subaruja, hoto alfo, kupo...renoja?

Garaža za vse nesubaruje
Odgovori
Uporabniški avatar
ijuvan
Uporabnik foruma
Prispevki: 2381
Kraj: SG/LJ

Vozo subaruja, hoto alfo, kupo...renoja?

Odgovor Avtor: ijuvan » 19. Marec 2020, 23:33

Prvo malo ozadja, kot vsaka zgodba :) Tist ko mu ni za brat, pa naj skoči na predzadnji odstavek ;)
Že dooolgo sem iskal nov avto, ampak nikoli zares resno, ker pač ni bilo potrebe. Zlata impreza (recimo ji subaraketa) je bila za večino stvari dovolj. Ker ne jaz, ne brat ne rabiva avta vsak dan, sma si jo podajala kot kakšno...pač veliko :D Ampak počasi se mi ni dalo s tem ubadati, in sem začel resneje listati avto.net. Ampak sem imel problem že na začetku - pri filtrih. Kaj sploh hočem oziroma rabim? Za kakšen denar? Do službe imam 10 minut peš (luksuz, majkemi!), tako da dejansko avto rabim samo da grem v petek iz LJ domov, v soboto na vaje in v nedeljo nazaj v LJ. Pa seveda še kam vmes, ampak ne pogosto. Recimo okoli 15 tisoč kilometrov na leto. 4x4 torej ne rabim, Kako pa finančno? Malo je glupo devat neke denarje za to, da ga bom čez okno gledal. Ajde max 7k če je res kaj hudega, ampak raje tam okol 4k. Važno da je dober price/performance. Velikost? Superba ne rabim, cliota pa nočem, ker je pa vseeno dosti avtoceste in imam dosti bobnenja in ropotanja. Oprema? Mora imet tempomat in klimo....pa naj se nekam premakne. Ajde...dejmo se kurčit pa poklikajmo kar se poklikat da - vsaj 150 konjev, šibedah, ksenon, navigacija. In ven ti vrže....večinoma pugi 508. Ni slab, ampak malo je velik.
In so se začeli ogledi...kaj hočem tk nisem vedel, zraven sem se deval kot lačen srat, ampak jebiga, neki bo treba. Počasi, res počasi sem začel z ogledi... megane III karavan 180 PS, VW jetta 2.0 TSI, subaru legacy 2.0 165... pol pa je bla gužva na šihtu, gužva na faksu, pa sem šel na pavzo z avti. Po izpitnemu pa malo bolj na resno. Malo so se mi začele dopasti alfe 159. Kar dober kos avta za svoj denar. Zgleda lepa, glih prav velika, motorji so OK, roke so potrošni material, pa ajde...vsaj ni VW :innoc Pa sem šel gledat eno 2.4 in eno 1.9....po telefonu so bile precej boljše kot v živo. Vozil sem tudi turbo foresterja ki se je prodajal na forumu. Hud, hud, hud avto. Če bi imel relativno kratke relacije po regionalki ali pa za drugi avto bi bil že doma. Vmes sem peljal še kolegovega megana III 1.5 dci in me je že zaskrbelo da bom res na čem takem končal. Kaj pa če bi res? Poraba je nizka, vzdrževanje poceni, gume poceni...dejansko delaš že skoraj profit.... Dva udarca po glavi in sem to misel opustil. Zdaj sem si že res šel na živce s tem premišljevanjem in listanjem interneta. Pa sem spet odprl a.net, oglas od lagune, lastnika v petek po šihtu klical, po poti domov šel gledat, sva si segla v roke in v soboto naredila prepis.
Na dvorišče je pripeljala Renault Laguna, črna 5-vratna limuzina, letnik 2009 s prevoženimi 178k km, sem tretji lastnik. Da ni vse tako črno (zakaj glih črno mamico mu) kot avto - motor je 2.0 turbobencinar z 205 konji, 4control, opreme dosti (xenon, avtomatska klima, električno pomični sedeži kombinacije alkantare in usnja, senzor za dež, keyless zagon, vlečna kljuka), za 3.650 €. Orng avto za ta denar. Nekaj bo še treba vložiti - čez grbine grdo potrese tako da bo treba par gumic/nosilcev zamenjat, volan postaja lepljiv in ga bo nekoč treba preobleč, xenonke so bolj brljivke (za menjavo treba odbijač dol, jao) pa eno poliranje in je. Motor in turbina sta enaka kot pri meganu II RS, kar ni slabo... Sem jo pa kupil ravno pred paniko s corono, tako da sem skuril samo en tank, mehanika bo pa tudi še čakala očitno. Je pa avto glede na velikost (4.5 metra) znotraj presenetljivo majhen. S svojimi 184 cm sem že kr malo previsok za ta avto :shock: Poraba je trenutno okoli 9.5 l/100 km, ob nekaj priganjanja 13, pričakujem pa da bo okoli 9 l/100 km. Aja...internet suport za renoje je neprimerno slabši kot za subaruja ali alfo.
Avto nikakor ni športnik, prej hiter potovalnik. Motor lepo zvezno vleče že iz nizkih obratov in ga ne zmanjka kar tako. 4control se čuti, ampak npr. mama ne bi opazila. Najljubši del pa je ročka menjalnika - aluminijasta, okrogla in res lepo sede v roko :smey
V glavnem zaenkrat kar zadovoljen.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. (Soichiro Honda)

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 622
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Vozo subaruja, hoto alfo, kupo...renoja?

Odgovor Avtor: Grizliboy » 20. Marec 2020, 00:34

Čestitke za nakup. :reli Pa velik varnih in brezkrbnih kilometrov. 8-)
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 20. Marec 2020, 09:35

Ma sej je kul avto....ziher 100× bolj zabaven kot en jeben klio brezvezen. Pelješ se verjetno kot gospod.

Čestitke še tu, pa naj ti služi čimdlje :thup
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma
Prispevki: 290
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Avtor: Topo » 21. Marec 2020, 20:28

Zanimiv avto, takih je malo na cesti :thup

Uporabniški avatar
bojc T
Član Subaru kluba
Prispevki: 1462
Kraj: Nožice

Odgovor Avtor: bojc T » 24. April 2020, 08:17

Res je čezdalje težje najti dobrega bencinarja :sm Tudi po moje ni slaba izbira tole. Me je pa spomin takoj povezal z mojim bivšim Pežojem 406 3.0 V6. Avto je šel super, vendar vse bolj mehko in udobno. Pa srečno vožnjo :thup
Lp

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost