Disko ne-prevec-kugla

Garaža za vse nesubaruje
Odgovori
Uporabniški avatar
Vix
Uporabnik foruma
Prispevki: 25

Disko ne-prevec-kugla

Odgovor Avtor: Vix » 25. Avgust 2020, 12:37

Nekaj od vas je bilo del te zgodbe, za ostale, ki bi jih morebiti zanimalo..zadnje pol leta sem iskala nekaj malo manj p*ckastega od foresteja :smsw kar pomeni pravljica za lahko noc je bilo ucenje avto.neta in tujih razlicic na pamet :smsw in ker sem trmasta baba, ki si je v glavo zapicila diskota, je seveda moral biti disko :facepalm

Ko hodis gledat te truge postanes skoraj pobozen, ko vidis v kaksnem stanju so :cldsw
Prelomni dogodek je bil pred cca. dvema tednoma, ko smo se za vikend potikali s Karlijem, ki za "dobro jutro" omeni, ce sem videla, da je nov disko na avtonetu.. kar je nemogoce (kao), ker mi telefon, kot prvo stvar ponudi avto.net... Ampak res je bil. Sicer rahlo skepticno (ker ze napol obupas, da bos kaj priblizno "humanega" nasel) je bilo treba it to seveda pogledat...isti dan..isto minuto :haha
Avto je bil...mokre sanje. :haha Popoln. Ampak, ker v zivljenju se nisem mela srece, se je moralo obrniti tako, da mi je gospod isti vecer zacel pisat sms, ko sem ga klicala, da pridem ponj, da mi je povedal, da avto ni na voljo (in pac Vixy v solzah, da razume), sledila sta dva dneva hujse depresije :haha
Nakar me gospod klice (in se mu skepticno javim), cemur je sledil 15minutni pogovor, kako mu je hudo, da se mi je slisalo, da se mi je glas zatresel in da zdaj cel teden ze ne spi in da mi mora nekaj priznati.. (pac ja, ok, i?) "kupec je bil zaljubljen v ta avto, ampak mi je hudo, ker mislim da si ti bolj..moram ti priznati, da ta kupec sem bil jaz sam.." in z vsem razumevanjem, ja razumem, jaz ga tudi ne bi dala..mi gospod pove, da ga ni mogel prodati, ampak da ga sedaj tako grize, da ce ga hocem lahko pridem ponj, ker drugemu ga ne da in da se bova midva imela lepse.
P.S. Jaz nikol nimam srece v zivljenju, ampak to me je pa pustilo brez besed.
V glavnem, doma je - cudovit, popoln (zaljubljena :inl ), nov project car :inl :inl z obljubo, da ko bo zrihtan gospoda peljem na offroad

Hvala vsem, ki ste trpeli z mano oz. zaradi mene :smsw
In ja, baby blue ostaja, samo Disco '98 (2,5 dizalica) bratca je dobil ;)
Welcome to da fam, truga :hug
To be continued.... (by baba fuknjena :lolno )
http://shrani.si/f/1y/fp/1Fb3pZfs/img20 ... 912326.jpg http://shrani.si/f/1J/PD/1NqdNCnR/img20 ... 912329.jpg

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4912

Re: Disko ne-prevec-kugla

Odgovor Avtor: klemz » 25. Avgust 2020, 13:09

Kako nimaš sreče? Dobila si diskota, ki kaj več kot dobre gume ne potrebuje. Če rabiš kontakt okoli predelav imam kolega, ki je že celo žiulenje v tem. Njegov fotr ma prastarega range roverja on pa diskota mk1. Pozna tudi večino slovenske klape, ki jih dejansko uporablja.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 7080
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 25. Avgust 2020, 13:28

Ti zbiraš nepremičnine? :twisted: :innoc

Lepo, lepo. Zdej pa orenk gume pa vitel, da boš pozim divjake s subaruji vlekla iz jarkov. (Ko sem še imel tist majhen jajček od terenca z vitlom, sem sebe mogoče 2x vitlal, vse ostalo so bili pa subaruji al pa toyote, ki jih je bilo treba iz jarkov in globokih/blatnih luž ven vlečt)
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
Vix
Uporabnik foruma
Prispevki: 25

Odgovor Avtor: Vix » 25. Avgust 2020, 14:13

klemz napisal/-a:
25. Avgust 2020, 13:09
Kako nimaš sreče? Dobila si diskota, ki kaj več kot dobre gume ne potrebuje. Če rabiš kontakt okoli predelav imam kolega, ki je že celo žiulenje v tem. Njegov fotr ma prastarega range roverja on pa diskota mk1. Pozna tudi večino slovenske klape, ki jih dejansko uporablja.
Saj pravim, prvic da se mi nekaj takega zgodi.. super je :inl
Hvalaaaaa :smey
nebivedu napisal/-a:
25. Avgust 2020, 13:28
Ti zbiraš nepremičnine? :twisted: :innoc

Lepo, lepo. Zdej pa orenk gume pa vitel, da boš pozim divjake s subaruji vlekla iz jarkov. (Ko sem še imel tist majhen jajček od terenca z vitlom, sem sebe mogoče 2x vitlal, vse ostalo so bili pa subaruji al pa toyote, ki jih je bilo treba iz jarkov in globokih/blatnih luž ven vlečt)
ja lej, kao nepremicninski pravnik, rabim se nepremicnine :smsw
To je plan, ja...fajn se bomo se imel (bom vsaj 1x uporabna, haha) :innoc

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 7080
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 25. Avgust 2020, 21:19

Se bomo mogl spet na vrhniki dobit, da se mal po poligonu zapelješ. Tam se ga da fino sprobat.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 4361
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 27. Avgust 2020, 11:18

Ja madona, koliko obupana pa si bila slišat po telefonu da je deca špikalo pri srcu, da se je odločil poklicat in prodat?
Valda se ni tipu šipca na telefonu zarosila ko sta govorila? :D

Ej čestitke za nakup drvarnice :D Jaz sem se parkrat s tem vozil in morm rečt da je obupen kar se udobja tiče. Hojsa hojsa, ruka ruka način vožnje mi nikakor ni sedel. Je pa res da ko smo zavili dol s ceste na makadam in nato v gozd in nazadnje čez bolj kot ne brezpotje do vikenda pa sem ugotovil da je vožnja izven ceste bolj kot ne ista kot tista po cesti. :thup

(BTW, a so te diskoti dveh dolžin? Nekak mam filing da je bil tisti s katerim sem se jaz vozil krajši)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

kajen
Uporabnik foruma
Prispevki: 37

Odgovor Avtor: kajen » 27. Avgust 2020, 21:52

Oj, kot nekdanji lastnik Mk. II ti želim veliko sreče, zgleda lepo ohranjen, ali je 200TDI?
Če se boš vozila skozi Bled ti podarim colsko orodje za kardan in ustrezne vijake, zavorne obloge zadaj (narobe kupljene na mojem začetku) in tesnilo za motorček sprednjih brisalcev... (ti avti šolajo lastnike v mehanike že od leta 1948... :) )

Uporabniški avatar
Žaan_Turbo
Član Subaru kluba
Prispevki: 364
Kraj: Gornji Grad

Odgovor Avtor: Žaan_Turbo » 27. Avgust 2020, 22:47

Brez panike fantje, punca ima mehanski backup :P in tud zna šraufat boljš k večina moške populacije, k so "natrenirani" samo v teoriji :) Skratka, avto je bivši avto slovenske tajne polilcije, števec se ujema s potnimi nalogi, torej 130,000 km, avto je letnik 1998, pa je znotraj lepši od moje 2006 wrx sti, pa tudi rje ima manj haha :lcry :innoc dobi lift kit, obrobe, gume, šotor, itd, itd :)
Prišel, Videl, Scagal

Uporabniški avatar
Žaan_Turbo
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Žaan_Turbo » 27. Avgust 2020, 22:48

BackW00d napisal/-a:
27. Avgust 2020, 11:18
Ja madona, koliko obupana pa si bila slišat po telefonu da je deca špikalo pri srcu, da se je odločil poklicat in prodat?

Ej čestitke za nakup drvarnice :D Jaz sem se parkrat s tem vozil in morm rečt da je obupen kar se udobja tiče. Hojsa hojsa, ruka ruka način vožnje mi nikakor ni sedel. Je pa res da ko smo zavili dol s ceste na makadam in nato v gozd in nazadnje čez bolj kot ne brezpotje do vikenda pa sem ugotovil da je vožnja izven ceste bolj kot ne ista kot tista po cesti. :thup

(BTW, a so te diskoti dveh dolžin? Nekak mam filing da je bil tisti s katerim sem se jaz vozil krajši)
land rover Defender je v "treh dimenzijah" :D discovery mislim da ne :)
Prišel, Videl, Scagal

Uporabniški avatar
Žaan_Turbo
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Žaan_Turbo » 27. Avgust 2020, 22:52

kajen napisal/-a:
27. Avgust 2020, 21:52
Oj, kot nekdanji lastnik Mk. II ti želim veliko sreče, zgleda lepo ohranjen, ali je 200TDI?
Če se boš vozila skozi Bled ti podarim colsko orodje za kardan in ustrezne vijake, zavorne obloge zadaj (narobe kupljene na mojem začetku) in tesnilo za motorček sprednjih brisalcev... (ti avti šolajo lastnike v mehanike že od leta 1948... :) )
takšne zadeve vedno prav pridejo :D hvala
Prišel, Videl, Scagal

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1353
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 28. Avgust 2020, 07:46

BackW00d napisal/-a:
27. Avgust 2020, 11:18

Vsaka generacija je po svoji meri. Disko 1ka je 4,54, 2vojka je 4,70, 3ca je 4,85, 4ka je cca 4,83, 5ka je 4,97.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 28. Avgust 2020, 07:49

kajen napisal/-a:
27. Avgust 2020, 21:52
leta 1994 je dobil disko 300 tdi. 98 letnik bi moral met torej 300.
Zadnjič spremenil aleks, dne 28. Avgust 2020, 07:52, skupaj popravljeno 1 krat.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 28. Avgust 2020, 07:52

Super zadeva. Naj dolgo služi s čim manj šravfarije. Prve serije so itak že skor zbirateljski kosi oziroma klasike.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 28. Avgust 2020, 08:03

Žaan_Turbo napisal/-a:
27. Avgust 2020, 22:47
Brez panike fantje, punca ima mehanski backup :P in tud zna šraufat boljš k večina moške populacije, k so "natrenirani" samo v teoriji :) Skratka, avto je bivši avto slovenske tajne polilcije, števec se ujema s potnimi nalogi, torej 130,000 km, avto je letnik 1998, pa je znotraj lepši od moje 2006 wrx sti, pa tudi rje ima manj haha :lcry :innoc dobi lift kit, obrobe, gume, šotor, itd, itd :)
Ne leto dni nazaj je k nam na šiht pripeljal možakar z enko ki je mela še 200 tdi motor. 490.000 km. Menda nikol še odprt motor. Avto je bil tud tak, da sam gledaš, (stock sicer) brezhiben, brez praske, spodaj zaščiten proti rji, sam gledaš - in si zavisten, ker sam za svojga nisi poskrbel kot je ta možakar za tega. Je sicer rekel da je treba z zaščito panelov poskrbet preden se začnejo težave z oksidacijo, posebno s spodnje strani. Dno prtljažnika je menda občutljivo, ker je samo pripikano na vzdolžne nosilce, niso pa v tovarni dali diht mase. Tko da če je zdrav, se ga splača nekam peljat (ali sama naplozat). Pa kar ta velke piksne za na pištolo, ker je kar velik površine. Pa mogoče še vosek za votle dele, za vsak slučaj. Če maš srečo da dobiš lepega in celega, se splača zdej malo vložit pa je za dolgo časa potem mir.
Ampak šnorkl pa mora dobit. NI avta ki bi mu šnorkl bolj povečal cred kot disko1.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Uporabnik foruma
Prispevki: 759
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 28. Avgust 2020, 15:07

Čestitke za nakup angleške škatle, ma sej mora bit škatlast, da veš kje začetek in konec avta, sploh na brezpotju. :smey :smey

Čak mal, kdo je zdaj kupil diskota ........... :ast Vix ali Žaan_Turbo ?
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost