SUZUKI VITARA ALLGRIP

Garaža za vse nesubaruje
pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 609
Kraj: Lavrica

SUZUKI VITARA ALLGRIP

Odgovor Avtor: pero112 » 11. Marec 2016, 21:05

Že v eni temi opisal, od žene SUZUKIJA SX4 4X4, sem danes dobil dve VITARI ALLGRIP in sicer 1,6 bencin z 118 KM in VITARA ALLGRIP z motorjem 1,4 TURBO 140 KM (ta motor ima tudi OPEL MOKKA). Ta zadnja je kar poskočna, prva pa lena. Dobil testni VITARI za očeta, ker nekaj kupuje seveda novo. Z zadnjo sem se šel mal off road in to v Iško (cesta iz Rakitne čez Iško potem pa lahko na Rašico ali pa na Bloke / Nova vas). Na enem delu je bil sneg in brez problema. Ker je bila motokros proga zaprta sem šel še mal po gozdni vlaki in tudi brez problema.
Obe VITARI sta imeli aktivni radar / tempomat, zame super ker drži distanco pred vozilom pred tabo; potem pomoč pri spustu, itd.
Ena je bila temna siva in pa bele barve ista kod slika. Žal nisem imel časa slikati.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
picinni
Član Subaru kluba
Prispevki: 3357
Kraj: Atrans
Kontakt:

Re: SUZUKI VITARA ALLGRIP

Odgovor Avtor: picinni » 12. Marec 2016, 16:23

Vsekakor za svojo ceno fer nakup. XV je kar dražji za okoli 5-6k. Pa še manj opreme ima.
Go Westy, go!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 12. Marec 2016, 18:37

da bo imela vitara enako opreme kot XV bo stala enako. Začetna cena 4x4 modela je 16.800, ampak je avto gol. 3k pa potem zelo hitro nabiješ, če le hočeš nekaj opreme imet v tem avtu.

Sej da ne bo kdo misli, da je kaj drugače z dacio dusterjem. Isti malček. Sej ga dobiš za 12.300, ampak nima nič opreme. Potem ko pa hočeš klimo, pa ostale stvari (šipe na elektriko, centralno, airbage,... te pride pa toliko kot XV.

Tako da za 20k dobiš vitaro, xv ali dusterja, da ima vsaj nekaj od opreme.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2509
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 13. Marec 2016, 08:37

Vsakič ko vidm tegale Suzukija v živo ne morem, da si ga ne bi ogledu. Neki mi je všeč na njemu pa ne vem kaj, lep avto... :thup
To bomo pa pol rihtal ko se bo štrihu avto...

Uporabniški avatar
impreza911
Član Subaru kluba
Prispevki: 1325
Kraj: Gornja Radgona

Odgovor Avtor: impreza911 » 13. Marec 2016, 11:20

v evroparku se ga da vidit :)
Subaru Impreza RS

Uporabniški avatar
Galaxy
Uporabnik foruma
Prispevki: 271
Kraj: Žalec

Odgovor Avtor: Galaxy » 13. Marec 2016, 13:25

Pri nas doma sta po fiat sedciju sla na novo vitaro allgrip, 1.6 bencin, živa rdeča barva s črno streho.
Kolk sem jo peljal po terenu peljal (blato, sneg) je zakon.
Cena je bla smešna, malo čez 18.000€.
Oprema: PREMIUM : touch screen, radarski tempomat, zadnja kamera, el. šipe, avt. klima, sistem za spuščanje po hribu, gretje sedežev, ....
Cena: velika prednost pred XV-jem.
STi - Sportska Turbo Impreza

Uporabniški avatar
picinni
Član Subaru kluba
Prispevki: 3357
Kraj: Atrans
Kontakt:

Odgovor Avtor: picinni » 13. Marec 2016, 14:21

Galaxy napisal/-a:Pri nas doma sta po fiat sedciju sla na novo vitaro allgrip, 1.6 bencin, živa rdeča barva s črno streho.
Kolk sem jo peljal po terenu peljal (blato, sneg) je zakon.
Cena je bla smešna, malo čez 18.000€.
Oprema: PREMIUM : touch screen, radarski tempomat, zadnja kamera, el. šipe, avt. klima, sistem za spuščanje po hribu, gretje sedežev, ....
Cena: velika prednost pred XV-jem.
Nebivedu, to ti je že dokaz, da XV ne pride blizu. Vitaro z aktivnim radarjem dobiš za 21k ;-) .
Go Westy, go!

Uporabniški avatar
Galaxy
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Galaxy » 13. Marec 2016, 17:50

nebivedu napisal/-a: Začetna cena 4x4 modela je 16.800, ampak je avto gol.

Še enkrat dobro preglej, pa boš odebeljen del vzel nazaj:)

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 700
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Odgovor Avtor: Kanumlc » 13. Marec 2016, 20:13

Glede opreme proti xv-ju je kar nekaj razlike.
Vitara je luštkan avto in zunanjost mi je še najbolj všeč. Zelo so napredovali glede zunanjosti in notranjosti. Zanimivo je kako jo lahko po svojem okusu opremiš zunaj in znotraj :.sup
Je pa nekaj stvari, ki mi pač niso všeč in me niso prepričala...pač to je itak stvar vsakega posameznika.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 13. Marec 2016, 21:10

Galaxy napisal/-a:
nebivedu napisal/-a: Začetna cena 4x4 modela je 16.800, ampak je avto gol.

Še enkrat dobro preglej, pa boš odebeljen del vzel nazaj:)
Glede na opremo današnjih avtomobilov je začetni model gol. To kar ima je osnovna oprema avta. Klima je ročna klima, ročna nastavitev luči in navadne halogenske luči, šipe so na vinto zadaj, nima nadzora za spust po klancu navzdol, 7 airbagov... (ne vem ali sploh še ima reduktor)

Če hočeš pa Elegance opremo, da imaš vse šipe na elektriko, avtomatsko klimo in ostale zadeve, je pa cena od 19.700,00 evrov naprej.

Sem bil na predstavitvi avtomobila in sem spraševal glede tega, eda bi imel še par bombončkov (ki jih je recimo že imel forester leta 1998) pa smo bili takoj nad 22k.

Osebno pa recimo nebi imel nikoli več suzukija. Ponoči slišiš kako ga rja žre, nobenega avta ne smeš zraven parkirat, ker ti rja lahko preskoči in imaš potem še tam probleme.
Pa spomini na nezanesljivost motorja (sicer nekoč, ko sva midva imela vitaro z vso takratno opremo) so žal preveliki.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
Galaxy
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Galaxy » 14. Marec 2016, 09:38

Cenik nove Vitare
http://www.suzuki.si/sl/seznam-opreme-vitara-suzuki/

Pa poglejmo:

PRVIČ:

1. stopnja opreme je COMFORT (se ne da reči, da je avto popolnoma gol, ker nima avt. klime in elektrike zadaj,...)

2.stopnja PREMIUM (avto ima dejansko vse razen ksenonk in usnja, steklene strehe, mogoče še kakšna malenkost)

3.stopnja ELEGANCE - imaš vse, za ceno pod 20.000€

DRUGIČ:

Motor je z oznako m16a že kar nekaj časa na trgu (tudi v sediciju je bil), pa je zanesljiv. V osmih letih brez ene napake (vse kar sta menjala je bila 1 žarnica spredaj ter fedre)

TRETJIČ:

Tehnični podatki SUZUKI VITARA vs. SUBARU XV

http://www.suzuki.si/sl/tehnicni-podatki-vitara-suzuki/

http://subaru.si/models/xv/12xv_specifications.html

Tukaj ima vitara neverjetno prednost cca. 1100kg proti cca 1370kg.

Osebno sem vozil že oba, kar lahko rečem je, da je subaru neverjetno len s tem motorjem.

Je pa res, da vitara nima več reduktorja

ČETRTIČ

Cena : subaru xv 1.6, začetna cena z opremo FREE je 19.990€
suzuki vitara 1.6 allgrip, začetna cena COMFORT 16.800€

PS. Ampak govoriti, kako suzukija rja razjeda, hkrati pa voziti subaruja pred letnikom (2000?) je pa malo bosa.

Pa brez zamere, tako subaru kot suzuki sta odlična avta.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. Marec 2016, 10:33

Galaxy napisal/-a: PS. Ampak govoriti, kako suzukija rja razjeda, hkrati pa voziti subaruja pred letnikom (2000?) je pa malo bosa.
In kaj je problem subaruja izpred leta 2000? Gniloba? Če si ga dobro zaščitil, ko si ga kupil, teh problemov nimaš. Preverjeno. In moja dva foresterja sta zelo zdrava, kar se pleha tiče. Samo tu pa tam ima kako vdrtino (večjo ali manjšo).

Na vitari smo pa menjal praktično vse. Pragovi, blatniki, poden spredaj in zadaj, poden v prtljažniku, šasijo je bilo treba pošvasat, tank je pregnil. Mašina je crknla - tretji bat je zaribal, stalno so bili problemi z lambdo, avto je pil ko žolna, poraba je bila stalno okoli 10 litrov. Pa je bil avto nekje 6 let pri hiši in naredil vse skupaj 70k kilometrov, od tega nekje 10.000 po brezpotjih. In ja bila je z 16A motorjem, ki naj bi bil kao kvaliteten. Najbolj zanimivo je to, da sem jo, takoj ko smo jo pripeljali domov, peljal kompletno obnovit kar se karoserije tiče in potem sem jo odpeljal zaščitit, da so jo res našprical tudi odznotraj z voskom in odzunaj z gumo. Pa je v roku treh let ponovno zgnila, da je bila potrebna obnova.

V glavnem mene suzuki ne bo nikoli več prepričal, da bi ga še kupil.

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 700
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Odgovor Avtor: Kanumlc » 14. Marec 2016, 14:01

Če se ne motim je pri dizlih fiatov motor. Bencinski pa suzukijev.
Takrat ko sem kupoval bi me vitara prišla 26.000€ pa še mal čez z vsemi čički in čački po svojem okusu od zunaj in znotraj ter elegance top opremo (dizel). Navigacija je super v 3D obliki, steklena panoramska streha led luči in še bi lahko našteval...
Uglavnem za tako ceno in opremo ne dobiš nobenega drugega vozila, kot vitaro...seveda govorimo o vozilih 4x4.

Glede gnilobe in ostalega pa mislim, da se ni za bati. Vse pa bo pokazal čas. :)

Kaj naj rečem...super avtek za tako ceno... Xvja pa sem dobil za malenkost večjo ceno ter srednji razred opreme.

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 609
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 19. Marec 2016, 18:36

Nebivedu, Galaxy je prav napisal, ta Vitara, ki sem jo imel je bila znižana na 16900 eur iz skoraj 18000 eur in bi še znižali še za kakšen EUR in to je to. Subaru s to oprema ga ni pod 20000 eur. Žal tako je. Tok za vednost, da tudi jaz bi verjetno kupil Vitaro kot pa XV, seveda če bi kupoval novo. Tudi jaz jo gledam, da bi jo kupil, čez nekaj časa namesto Subaruja.

PS: ko bo odprt motokros poligon dobim še enkrat za probat, verjetno bo test za revije.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Marec 2016, 20:20

Če boš na poligonu testiral, probaj dobit še dusterja. Gre duster bolje od vitare po terenu (preverjeno), pa mal slabš od xv-ja 1.6 z reduktorjem (tudi preverjeno). XV z reduktorjem gre še malo boljše kot tile naši foresterji po terenu, ker ima še sistem proti zdrsavanju in blokira kolesa, ki se vrtijo v prazno, pa samo 10konjev manj ima.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost