Justy umrl

Najpogostejša najmanjša predstavnika znamke
Zaklenjeno
Edi
Uporabnik foruma
Prispevki: 32

Justy umrl

Odgovor Avtor: Edi » 29. Januar 2014, 15:09

No pred par dnevi sem želel zopet s prikolico odpeljat fige iz konjskega boksa, in najprej Justy kot običajno malo pokašlja vžge in po parih minutah ugasne. Prepričan sem bil, da ni dovolj bencina, grem na črpalko dolijem bencin a nič. Tud zakašla ne. Pogledam svečke ni iskre. Kupim nove svečke, odprem frtajlar in ga sčistim, zložim vse nazaj pa še vedno nič. Vergla ko norc a niti br ne naredi. Se pa ko dam kontakt najprej sliši črpalka in ko ona ugasne se še vedno nekaj sliši spredaj pri mašini. Občutek imam kot da je v uplinjaču, sliši se pa kot bi en zobniček preskakoval tktktktktktktktk.. Tudi zauga mislim, da ne vklopi. Ali ima Justy vv vplinjaču kak motorček, je morda voda not pa je zamrznilo not ? Justy je namreč doma samo še za vleko prikolice namesto UTV-ja in je stalno zunaj, vžgem ga enkrat na teden ali še manj, nato odpelje prikolico dobrih 200m in konec.
Ali je imel kdo podobno težavo?
lp in hvala za komentarje
Edi

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3899
Kraj: Trbowle

Re: Justy umrl

Odgovor Avtor: BackW00d » 29. Januar 2014, 17:36

Nisi povedal, če je po menjavi svečk in čiščenju frtajla bila iskra ali ne?

Če ni iskre, lahko da je tuljava hin, in ti tista brenči.

Maš efi (ajnšpric) ali fergazer ?
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Edi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Edi » 29. Januar 2014, 18:37

Moj Justy ima še uplinjač, to mislim, da sem napisal, iskre pa ne morem preverit, ker sem sam in ne morem verglat in iskro gledat. Moram enmu rečt, da bi pogledala najboljš zvečer se bo lažje videla iskra.
Razen, če obstoja možnost verglanja ko si pri mašini? Eni avti imajo spredaj en gumb in je to možno.
Brenči pa v fergazerju? kaj pa ne vem, morda kak motorček prostega teka, ki je zamrznil?
lp edi

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 30. Januar 2014, 09:21

Nekateri uplinjač zamenjujejo tudi z sesalno loputo, ki je po obliki podobna fergazerju.

Ko boš vedel ali je iskra ali ne, bomo naprej razmišljali :D

Verglanje lahko sprožiš ročno z izvijačem med + kontaktom zaganjača in pa tistim malim konektorjem, ki vklopi elektromagnet. Je pa zadeva na "tanjšem cilindru" zaganjača. No saj če si kaj domač okol zaganjačev, boš vedel o čem govorim.

Ključ mora biti v kontaktu če boš na roke zaganjal, drugače ne bo iskre. to se ve ;-)
Definitivno najlažje bo nekoga dobit da obrne ključ :D

(na način kot sem ga opisal si recimo lahko z dvema žicama zagnal katrco brez, da si v avto prišel. en avto je napajal tuljavo, da je bila iskra, drugi pa je zagnal zaganjač. Po zagonu si lahko drugo žico za zagon vrgel v smeti :) )

Edi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Edi » 30. Januar 2014, 14:15

No ja čisto možno, ad sem zanejal sesalno napravo z uplinjačem, če je zadeva tako podobna in ima na vrhu okroglo ohišje zračnega filtra. V tej napravi se namreč sliši ko dam kontakt stalno nek tktktktktktktkt.. dokler ne ugasnem kontakta. Moje razmišljanje je, da je morda zadeva zamrznila in skuša nekaj vklopiti pa ne more. Jutri bom doma in bom skušal s kaloriferjem vse skupaj pogret potem bom pa videl ali bo še ropotalo oziroma tiktakalo v sesalni ali fergazeerju karkoli že to je. Je pa ta fergazer poln nekih cevk in kot tak dokaj nedostopen, tudi oljni filter je tam spodaj skrit.
Lp Edi

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4953
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 30. Januar 2014, 14:55

Res nevem kaj bi ti lahko zamrznilo v motorju razen če seveda nimaš antifriza noter :?:
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Edi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Edi » 30. Januar 2014, 15:50

No ne se čudit v gorivu je lahko malenkost vode, rezervar za gorivo je lahko zaradi kondenza tudi znotraj orosen in vsa ta voda se nabere v uplinjaču pod plovcem. Kako je z ainšpricom ne vem je pa vse možno.

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4953
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 30. Januar 2014, 16:21

Avto premalo laufa.
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 30. Januar 2014, 20:57

Iskra je al ni ? :D

Edi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Edi » 31. Januar 2014, 21:13

Žal kot sem napisal je vato zunaj in vremenske razmere niso naklonjene igranju okoli mašine in elektrike :w
Ko preneha padat dež preverim iskro, upam, da mi uspe jutri, ko je nedelja in ne bom sam doma.
Javim rezultat.
lp Edi

Edi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Edi » 15. Februar 2014, 17:01

No sedaj sem dolžen pojasnilo o moji Justy. Vse sem pregrel s kaloriferjem in zadeva je kresnila ko nova..a ko sem jo ugasnil drugi dan stara pesem nič. Potem sem menjal svečke, pa nič, iskra enkrat je drugič je ni..
Nato sem danes odstranil cinšpulo, zadevica pri vozniku v motornem delu, iz nje gre kabel na razdelilec. Stvar odmontiram, očistim kontakte na vijakih, našpricam z WD in pokličem tamalga da zavergla jaz bom pa na svečke gledal ali je iskra. JA SEVEDA JE TRESE K NORC :w
Ampak nič hudega vsaj vem, da pri takole starem avteku, plus stalno na dežju, minimalno vožen vsak kontakt lahko pomeni težavo. Važno, da je napaka odpravljena, sva danes že vozila gnoj mmm pravi kozliček :D
lp Edi

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2930

Odgovor Avtor: Sajmon » 02. Marec 2014, 14:24

Glede na to, da ga uporabljaš bolj kot delovni avto, me zanima, če imaš 4WD stalno vklopljen.

Edi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Edi » 29. Marec 2014, 15:03

Ne 4x4 sem uporabljal samo kadar sem računal na težave na blatu ali travi. Zadevca je zakon, na mojo žalost je odšla k novemu srečnemu lastniku. Meni so pa traktorček podtaknil :w NI primerjave

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6754
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 30. Marec 2014, 11:57

Kakor si sam hotel.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost