smrdeča sklopka, outback BP

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2915

smrdeča sklopka, outback BP

Odgovor Avtor: Sajmon » 22. Avgust 2017, 20:00

Prejšnji lastnik jo je menjal zaradi tega. Tudi sam sem jo hitro zavohal tako ob speljevanju v klanec, sploh v rikverc, kot tudi pri manevriranju recimo v ozko garažo ali v bolj tesen parking. Pa smo jo menjali še pod mojo režijo, vključno s konverzijo na enomasni vztrajnik. Zelo zoprn vonj ostaja. Danes sem moral samo čez malo višji travnat rob zapeljat in si seveda pomagat s sklopko. A ta iz sebe spusti tak vonj, da se ga ne bi sramovali niti med 2.sv.v. Res ogabno. Je sploh še kaj za nastavit, oz. menjat, glede na to, da je hidravlična?

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6735
Kraj: Železniki

Re: smrdeča sklopka, outback BP

Odgovor Avtor: Thomas22 » 22. Avgust 2017, 21:57

Ravno zato ker je hidravlična moraš antliftat cilinder, oziroma prej poglej, če ni cevka počena.

http://i.fixya.net/uploads/images/clutc ... v1-3-1.jpg

Poglej tudi, če je vzmet na vilici menjalnika priklučena.

http://www.rollyourfender.com/projects_ ... C07138.jpg
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 23. Avgust 2017, 10:58

Zanimivo. Hvala. Bom še mehurčke lovil.
Sicer mi pa ni čisto jasno, kako bi zrak vplival na pedalo, ker na nogi je občutek dober, mehak.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3537
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 23. Avgust 2017, 11:42

Vonj sklopke je po moje odvisen le od materiala lamele.

Če smrdi samo takrat, ko jo 'zlorabljaš' (npr. vožnja preko robnikov s precej drsenja sklopke), nima nobene veze z nastavitvami - je pač tak material.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 23. Avgust 2017, 12:13

Zlorabe sploh ni, razen če se plezanje čez robnik že smatra za to. In ni samo meni zasmrdela.
Če pa so do zdaj vse smrdele, potem je to za en K konstrukcija sistema in ne napaka materiala.
Pri imprezi je nisem zavohal, pa tudi če sem z njo kak pokvarjen kombi potegnil iz križišča v klanec.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 23. Avgust 2017, 12:36

Zakaj misliš, da sem besedo napisal v navednicah? :) In ne govorim o 'napaki' materiala, ampak o lastnosti materiala, iz katerega je lamela narejena.

Če si pri plezanju na robnik pomagaš s sklopko, lamela ob tem drsi po vztrajniku in potisni plošči nekaj dlje časa, zaradi česar se segreje in -odvisno od materiala- bolj-ali-manj smrdi.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 23. Avgust 2017, 13:20

Ja, saj razumem. A to se najbrž ne bi smelo zgodit po eni sekundi 'zlorabljanja'. Pri drugih avtih se mi to ne dogaja. :conf

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 23. Avgust 2017, 14:57

Pri AWD avtomobilih je sklopka tisti 'najšibkejši' člen, ki se pri takšnih manevrih prva zasmodi in zasmrdi. Pri 2WD večinoma guma prej izgubi grip...

Mogoče bi kakšna kevlarska ali keramična lamela manj smrdela.

Uporabniški avatar
Subaru RS TURBO
Uporabnik foruma
Prispevki: 58
Kraj: Šared, Primorska

Odgovor Avtor: Subaru RS TURBO » 23. Avgust 2017, 16:34

Jest se strinjam z danci1973, to je odvisno od materiala lamele. Moj stari turbak mi že zelo spodrsava sklopko in še nisem zavohal sklopke. Ta novi pa, takoj ko ga premaknem deset metrov po parkingu, jo zavoham in smrdi grozno. In jest sm navajen na dim od burnouta in je vonj hujši.

Drugace pa obe sklopke so vredu in delujejo brezhibno, samo ta stari ne mara več kot 0,5 bara pritiska, potem zdrsne in lahko drsi pet sekund in ne da vonja od sebe.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 30. Avgust 2017, 10:28

Včeraj pri rikvercanju s kolovoza na cesto spet smrdeča scena, ki se bi je sramovali celo pri Kemisu. :annoy Najhuje pa je to, da vonj zlepa ne izgine. Smrdi še naslednji dan. Celo na obleke se prime :ang Res me zanima, kaj so razmišljali teli poševnooki inženirčki pri teh outbackih, polnih materialnih kiksov. :thdwn
Sem klical v Sinter in jim omenil problem. Jim je bilo poznano za te avte. Po njihovem je rešitev v karbonski obnovi lamele. Ima kdo izkušnje s tem?
Poleg tega me zanima, če imajo dizli kaj boljše materiale pri lamelah.
Počasi mi postaja jasno, zakaj je teh outbackov toliko avtomatikov.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4617
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 30. Avgust 2017, 10:35

Pri nama ni tezav, pa ga znam kar lepo zlorablat.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6241
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 30. Avgust 2017, 10:58

Simon, če ti daš vztrajnik in sklopko od 2.0 motorja s 116KM v avto, ki ima 165KM in veliko večji navor, ne moreš kriviti poševnookcov za materialne kikse!
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3480
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 30. Avgust 2017, 10:59

Sinterjevih karbonskih lamel bi se jes izogibal; vonj, če jo zakuriš je sicer precej bolj znosen, obnašanje same sklopke je pa po mojih izkušnjah čudno (slabo). No, vsaj na GT-jki je bilo, če so v tem času kej spremenil na boljše pa ne vem.
Prepogosto smrdeča sklopka, je verjetno povezana tudi s predelavo na enomasni/lažji vztrajnik? Pri STI-jki mi sklopka tudi dosti hitro zasmrdi (lažji vztrajnik).

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 30. Avgust 2017, 11:51

nebivedu napisal/-a:
30. Avgust 2017, 10:58
Simon, če ti daš vztrajnik in sklopko od 2.0 motorja s 116KM v avto, ki ima 165KM in veliko večji navor, ne moreš kriviti poševnookcov za materialne kikse!
Mislim da 35Nm razlike v navoru pri tem ne more igrat vloge. Drugače pa jim kapodol, če znajo do Nm natančno določit mejno obremenitev materiala.

Smrdelo je tudi, ko je bil še dvomasni vztrajnik in nova originalna sklopka. Bahhh, mislim, da bo počasi edina rešitev menjava. Pa ne sklopke...
Kolca se mi po stari imprezi :cry

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6241
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 30. Avgust 2017, 12:30

Če je smrdelo pri novi sklopki na starem vztrajniku, so to potem materiali taki.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost