Legacy - servisiranje; izkušnje, cene

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
subidu
Onemogočen
Prispevki: 859
Kraj: pri-LJ-ubljena

Legacy - servisiranje; izkušnje, cene

Odgovor Avtor: subidu » 20. Maj 2006, 10:19

dodal moderator:

Tema je namenjena izključno izkušnjam servisiranj in cenam storitev, za posamezne probleme so druge teme. Svetujemo, da imen in številk popoldancev ne objavljate javno! Uporabite zasebna sporočila.

--------------------------------

Domaci mehankar....menjava servo pumpe ( s seboj prineseno)...4000sit
prvi servis....4000sit
zunanja desna manseta....9.000sit

Krzic...velik servis cca 110 (zraven menjan se homokineticni, meglenke)
CPC senzor 19.000 sit
Od dneva 1 po servisu avto v slabem stanju. 4x na kontroli, ne najdejo vzroka... ga peljemo drugam, diagnoza: napacno montiran jermen... avto ni v fazi. Draga sola. Krzic, Vrhnika, odsvetujem.
Zadnjič spremenil subidu, dne 29. Junij 2006, 08:34, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6612
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 20. Maj 2006, 11:26

CPC senzor....19.000 sit (nov senzor), delo 45sit (ni pomota)
Ti to resno? Ker ni več dela kot 20 min (če vmes spiješ še pol pira); umaknit je treba sesalno cev, iztakniti dve cevki, odklopit senzor, odvit en vijak (10tka al pa 12tka - gedora + podaljšek); in potem v obratnem vrstnem redu nazaj...
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
subidu
Onemogočen
Prispevki: 859
Kraj: pri-LJ-ubljena

Odgovor Avtor: subidu » 20. Maj 2006, 11:43

To, da je zamenjava CPC senzorja stvar 5ih minut, mi je jasno, vendar je slo za sum okvare racunalnika (glej temo check engine lucka ne javlja okvare), zato so stestirali vse senzorje z nasim racunalnikom, potem z njihovim, nato so zamenjali CPC senzor, ki je bil v memoriji in se enkrat ponovili vajo. Pred nami so preklapljali dve uri, tako da... Ce pa je 19.000 sit prevec za CPC senzor, pa kar na dan z besedo, to naj bi bil namen te teme.
Zadnjič spremenil subidu, dne 22. Maj 2006, 14:11, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
gorazd0

Odgovor Avtor: gorazd0 » 20. Maj 2006, 11:54

19.000 sit je ok; v glavi imam ceno okol 24.000 sit...
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
Subison
Uporabnik foruma
Prispevki: 270
Kraj: Radlje ob Dravi

Odgovor Avtor: Subison » 20. Maj 2006, 20:40

DOMAČ MEHANIK:menjava sklopke+oba sprednja ležaja 25k za delo.
Balum Balum........

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7750
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 20. Maj 2006, 22:09

Mehanik: menjava sklopke (komplet), všteto olje za menjalnik, zamenjava notranje manjšete, zamenjava puš pri prestavni ročici 24.000SIT

CENE INTERSERVIS

- prednja leva manjšeta za legacy 91 4.300,00 SIT z DDV (KODA 018)
- puše za prestavno ročico (da ni lufta v prestavni ročici) 1.300,00 SIT /kos (KODO SPOROČIM)
- notranja manjšeta pri menjalniku 2.610,00 SIT (KODA 011)
- grafitni konusni vložek ki pri de pred katalizator kje je spojen izpuh 2.665,00SIT (KODA 062)
OLEF s.p.
- sklopka AISIN: 39.420,00 komplet
- LUCAS GDB989 cena 8.630 sit/kmpl - ploščice

FERMI d.o.o.

- prednji diski BREMBO: 8.600,00 SIT

Zobati jermen okrog 6.000SIT, semering glavne gredi 5.000SIT ugibam vendar mislim da so cene tle okrog.

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 3975
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 20. Maj 2006, 23:22

Uh moje kljuse je bilo pa sraufano ze na tolkih koncih, da se cen niti vec ne spomnem. Spomnem se samo, ko je bil parkrat sraufan pri rallystih, je letel ko sneta skira, pa ful dobre zavorne ploscice je takrat imel (kaj so naredili, nimam pojma) :P , takrat s tudi menjali sklopko (se kar dela) pa desno polosovino

Drgac pa lahko samo potrdim Subidujevega Domacega mehankarja, super mojster, ki pa zal ne mara Subarujeve informatike :P sicer ima pa vedno ful guzvo

Zadnje case redno servisiram pri Krzicu, v glavnem se potrudijo, predvsem pa je avto v doglednem casu popravljen (tezko sem en dan brez avta)

Uporabniški avatar
gozdarček
Uporabnik foruma
Prispevki: 328
Kraj: Tuhinj

Odgovor Avtor: gozdarček » 19. Junij 2006, 07:46

No glede na to da so tlele izkušnje z mehankarji in cene bom pa sem napisal.

Mojo zverinico fori-98l. sem dvignil pri mehankarju po velikem servisu pri 111.000 km:

-menjani vsi trije jermeni klima, alternator, zobati
- vsi filtri: benz, olje, zrak
-svečke
-olje karter (sintetka)
-olje menjalnik
-poštelal ročno
-razdru zadej bremze pa spucu in poštelal
-dolil vse tekočine-kolkr je blo treba

in mislim da je blo to vse
-cena sitnica 55.780 SIT alles zusammen

in kakšna se vam zdi tale cena?
ko bi bil vedež ne bil bi revež
LP DARC

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6736
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 27. Avgust 2006, 23:09

Jaz sem imel manjši karambol, kjer se mi je zvila sprednja desna roka in še nekaj malenkosti.
Peljal sem avto najprej na Interservice, kjer so me najprej spljuvali, ker je avto malce predelan. Hotel sem ugraditi rabljene dele z garancijo, ker zavarovalnica časti (pri karambolu ni bila moja krivda). A se seveda niso strinjali, ker bi potem zanje ostalo premalo, pa še 1 mesec bi bil brez avta. Enostavno sem se obrnil in odšel. Interservice SUX.
Naslednji dan sem odpeljal avto še k Kadivcu v Šenčur, da mi strokovno naredi predračun za nastalo škodo. Mehaniki so se obnašali, kot da prvič dajejo avto na dvigalo. Pregled je bil zaključen v 20-ih minutah. Seveda je bilo treba na predračun počakati 2 dni (!!!) ker nimajo cen za dela v računalniku, ampak morajo vprašat v Avstrijo ???? Zadeva me je stala 5.000 SIt! Predračun je znašal 250.000 SIT :shock: ! Kadivec SUX!
Imel sem vsega dovolj, pa sem odšel po dele v Kočevje, peljal avto k vulkanizerju, da mi je zadevo zamenjal, naredil optiko in zraven še zamanjal manšeto, ki sem jo prinesel - delo 12.000 SIT, deli pa 29.000 SIT. Vse skupaj precej manj kot je bil predračun.

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6736
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 18. November 2006, 18:24

Še ena moja včerajšnja izkušnja s servisom Kržič.
V tejle temi http://www.subaru-slo.net/viewtopic.php?t=613 lahko preberete probleme s senzorjem hitrosti.
No, ko sem obupal, da bom težave rešil sam sem se odpeljal na Vrhniko h Kržiču, ki naj bi veljal za boljšega mehanika Subarujev.
Razložim kaj me teži in mi takoj zamenjajo stikalo temperature, čeprav jim povem, da sem to že naredil. OK si rečem bo vsaj nov. Po menjavi grem takoj na probo in po nekaj km vse po starem. Vrnem se tja in zopet resetirajo računalnik, pa je zopet isto. Kasneje ugotovijo, da mi je pri odpovedi hladilnika, pretrgalo tudi tesnila glave. No čez dva dni ugotovim, da je za to kriv senzor hitrosti.
Vrnil sem se na servis in razložil (no vsaj poskušal), da je stikalo, ki so mi ga zamenjali OK, le senzor hitrosti je treba zamenjat.
Sploh me ne poslušajo. Vzamejo stikalo iz nekega motorja in mi ga zamenjajo. Vrnejo mi tudi denar z bededami:"Vračamo vam denar, pa vas ni treba nikoli več na naš servis!"
:shock: , a to naj bi bil servis, pa kaj še. Takole se mi je razblinilo še zadnje upanje o dobram Subarujevem servisu!

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7750
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 08. Januar 2007, 09:16

Subaru Legacy 1995, 2.0GL sedan 2WD na 100.000km

Interservice 211.000 SIT (od tega dela za 66.000 z davkom 9ur... :shock: ).

- menjani trije jermeni
- menjani trije semeringi
- menjane metlice
- menjani vsi filtri
- menjano olje v motorju in menjalniku
- drejanje štirih diskov (od tega dva kolutna - razen če ni nateg :oops: )
- menjane štiri manjšete :?:
- menjana tesnila pokrova zobatega jermena in še nekaj ostalih O ringov
- premontaža pneumatik 2kosa
- centriranje pneumatik 4 kosi
- hladilna tekočina
- tekočina vetrobranskega stekla...
- polnjenje klime

Pa še kaj bi se našlo; verjetno je bila poglavitni razlog za tako obsežen servis starejši gospod, ki je hotel ali pa tudi ne imeti vse v piko predenj bi se kaj sploh ponucalo :-P

Nezanka mi je drejanje štirih diskov, ko ima samo dva prednja in menjava štirih manjšet ko mislim da ne morejo prepereti pri 100.000 Ok 1 ali 2 ...

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6246
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 08. Januar 2007, 09:22

Bobne tut drejejo, cena je pa ista kot za diske, zato so potem na ceniku napisani štirje diski, namesto 2 diska in 2 bobna.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
Leone
Uporabnik foruma
Prispevki: 308
Kraj: Bohinj

Odgovor Avtor: Leone » 01. April 2007, 12:25

Menjal:

-manšeta volanska letev 2kos (original)
-manšeta notranja spredaj (orig.)
-HK zglob (kopija, GLO 3192K 30 zob)
-zav. diska + ploščice
-olje motor + filter SHELL helix plus 10w/40
-delo (domači mehanik)

267 ojrov

roba nabavljena v: Tipon, d.o.o., Šmartinska c. 32, tel.: (01) 544 20 10

LP
Zadnjič spremenil Leone, dne 04. April 2007, 08:40, skupaj popravljeno 2 krat.

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 919
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 03. April 2007, 17:31

Mogoče bi tole temo lahko premaknili v splošni servisni del - saj vpisujemo tudi Forije in ostale zverine.

Jutri peljem mojega Forija na veliki servis (105 kkm). Pred nekaj minutami me kliče prijatelj (moj mehanik) in pravi, da me mora malo pripraviti na visoke cene delov.

Takole po spominu - pravi, da me bo kar dobro olupil (res je, da sva dogovorjena, da ne kupuje cenene robe, pač pa primerno):
- najdražji je nek šponar za 170 EUR
- sam jermen 141 EUR
- mislim, da drugi trije šponarji spet 120 EUR ...

Kupil je še ploščice in ostalo sranje, ki pripada običajnemu servisu in se je nabralo robe za 600 EUR. To bo še veselica :D :twisted:
Pravi prijatelj te nikoli ne razočara :lol:
Sporočim kako se je izšlo ...

Uporabniški avatar
gorazd0

Odgovor Avtor: gorazd0 » 03. April 2007, 18:23

Če gre za originalne dele, bodo cene kar prave; v nasprotnem primeru pokukaj še sem: www.herkules.si

pokliči še v Saming (BTC, hala A, eno štacuno imajo tudi v Medvodah), pa npr. v FERMI D.O.O. RADOMLJE tel. 7227-233

Zdej... pretirane potrebe, po menjavi vseh kolesc in napenjalcev ni; saj se hitro vidi, kater del je OK in kateri ni... lahko pa menjaš vse, in si recimo bolj ziher. Če kupuješ kopije, glej da piše "made in japan"... in ne "china".
Fiat.
Brez panike.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: danci1973 in 19 gostov