Subaru OUTBACK 2.5 by MSenjur

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2431
Kraj: Vrhnika

Subaru OUTBACK 2.5 by MSenjur

Odgovor Avtor: msenjur » 14. September 2015, 13:40

No, pa sem tudi jaz prestavil na družinsko terensko komoditeto in si omislil Subaru Outbacka. Sicer je bil planiran že pred nakupom Impreze, vendar se je takrat pokazala taka situacija in sem takrat kupil Imprezo. S prihodom našega sinka so se potrebe po prostoru močno povečale, saj imamo malo večji otroški voziček/prikolico za kolo, pa še kakšna malenkost zraven, pa še kakšna stric ali pa teta gresta zraven, pa je avto takoj poln. Najbolj je pa odločitev o zamenjavi vplivala od punce služba, saj bo začela delati v Idriji, in bo dnevno opravila 100km, kar je pa za Imprezino porabo čisto prevelik strošek. In tako sva začela razmišljati o drugem avtu, najprej sem bil precej zagret za S-Maxa, vendar mi Outback ni šel iz glave. In na koncu sem se odločil za Outbacka, katerega še čaka predelava na plin.

Torej, smo začeli z iskanjem, in pokazal se je en črnko iz IT. Po hitrem ogledu smo bili za, da kupimo, vendar je bilo treba najprej spraviti v promet Imprezo. Ta je šla pred slabim mesecem, in sedaj smo se končno ujeli s prodajalcem, in opravili nakup.

Avto je 2004 letnik, in ima 200.000. Za bolj udobno vožnjo poskrbi avtomatski menjalnik. Upam da se ne bojo pri meni potrdili dvomi, kateri krožijo med Subarujevci glede avtomatskih menjalnikov. Upam, da so do leta 2004 že uredili stvari tako da bo lepo delal.

Avto sicer ima nekaj napak, saj je za njim le 10 let in toliko kilometrov. Nekaj bom probal porihatati, kaj bo pa verjetno ostalo tako kot je...

Prvi vtisi o vožnji so uredu, avto prestavlja lepo, gladko. Občutek v avtu na makadamu je tudi ok, podvozje je očitno uredu ohranjeno...

Motijo me edino feltne, k se lak lušči... To je plan, da se prebarva v grafit. Ne vem še, a bojo poštrihane z barvo al pa platidip...

pa mogoče bom dal še zadnje šipe zatemnit...
20150912_161731_1.jpg
20150912_161721_1.jpg
20150912_161713_.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1882
Kontakt:

Re: Subaru OUTBACK 2.5 by MSenjur

Odgovor Avtor: LSlabe » 14. September 2015, 14:38

:.sup
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1064
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 14. September 2015, 15:18

Lep, veliko varnih km želim. :.sup
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 536
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 14. September 2015, 15:48

Cestitke pa velik varnih kilometrov(se vidmo kej na cesti :D )

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2893

Odgovor Avtor: Sajmon » 14. September 2015, 19:08

OO, super! Lep in fajn lokacija za krstno vožnjo. :cool:

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 14. September 2015, 19:48

hehe, ja sm tastare napijaco peljal... vidim da spet sirijo cesto nizje... pozimi bo kar zabavno...

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1882
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 14. September 2015, 20:28

Za plinarno si se že kej pozanimal? Kje, kdaj, kolk €
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
Psssiho
Član Subaru kluba
Prispevki: 1787
Kraj: Kranj

Odgovor Avtor: Psssiho » 14. September 2015, 21:12

Cestitke za nakup, cim vec varnih km in da z cim manjsi €€€ popravis ostale malenkosti :D , se dobro plinarno izberes pa je.
H6 je doma :-)

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 683
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Odgovor Avtor: Kanumlc » 14. September 2015, 21:30

Lep stroj :.sup Veliko varnih kilometrov in naj vama dobro služi.

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 16. September 2015, 22:09

dons sm zacel z zaniranjem napak(ic).

motorcek za zaklepanje na zadnjih desnih vratih.

ko sem vse razstavil, sem prisel do motorcka kateri je ocitno preutrujen da bi zavrtel tist sveder in zobnik za odklep/zaklep. na zacetku se je se hitro vrtil, potem pa po vecih testih vedno pocasneje...

torej bo treba zamenjati motorcek.

pojavil se je tudi problem z lucmi. namrec ponoci se vidi kako švoh svetijo. jutr gre k elektricarju da se vidi kaj se lahko popravi, drugace je najbolje kupiti nove/druge luci.

zamenjati morem pa še stikalo za steklo na voznikovih vratih. neki sem bral, da se ga lahko razstavi, pa malo popedena in dela ok. drugace bom iskal drugo stikalo.

zamenjati moram še tist ekran k je ura in poraba... upam da bo po zamenjavi delal. ce kdo ve, kako ga ven dobim, prosim za info.

na avto.net sm najdu kar dosti kosov, tako da ne bo treba dosti iskat.

isce se tudi pokrovcek za lucko na soferjevih vratih.

ce ma kdo kej od zgoraj opisanega, se lahko kaj zmenimo...

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 22. September 2015, 14:17

prvi tank je mimo, poraba po potovalnem računalniku 7.8-8.0. kar uredu. :D

Stikalo na vratih sem popravil. Sem razrl in en jeziček ni bil lepo v svojem mestu... to smo zrihtal.

Ekran za potovalni računalnik sem tud uspel popravit - pri lokalnem finoelektričarju za 30€, če ima še kdo crknjenega?

ker sem pa bolj štoras, sem pri izvleku računalnika malo poškodaval rob armaturke... To se verjetno ne da nikakor popraviti?

Pokrovček za vrata se ne dobi kar tako, ker je na tapeti in potem je tapeta neuporabna, če manjka ta lučka, tko da to sem rešil z folijo, je čisto ok...

Trenutno me matrajo luči. V Mengšu naj bi jih nekdo obnavljal, vendar dedca ne dobim na telefon, res je sicer 01, ampak gsm ni nikjer objavljenega...

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3479
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 22. September 2015, 14:54

msenjur napisal/-a: Trenutno me matrajo luči. V Mengšu naj bi jih nekdo obnavljal, vendar dedca ne dobim na telefon, res je sicer 01, ampak gsm ni nikjer objavljenega...
Pri lučeh so lahko tri težave:

1. Elektrika - oksidirani konektorji ipd. povzročajo padec napetosti, zaradi katerega žarnice ne dobijo pričakovanih 12.8V, ampak krepko manj (tudi pod 10V). Svetilnost žarnic pa pada eksponencialno... Ampak pri tem letniku skoraj dvomim, da je to...

2. Motna oz. ne-več-čisto-prozorna 'leča' ('steklo'). To se da do neke mere rešiti s poliranjem...

3. Motna / oksidirana reflektivna površina v samem fokusu. V tem primeru bi bilo potrebno to površino obnoviti.

Pri mojem sta bili 2. in 3. - sem pa imel srečo in sem za 120 funtov kupil oba nova, še tovarniško zapakirana žarometa, ki sta sicer bila RHD, ampak je edina razlika v kovinskih senčnikih, ki sem jih zamenjal iz starih žarometov.

En Poljak trenutno prodaja dva nova žarometa po cca. 150€ /kos.

http://www.ebay.co.uk/itm/SUBARU-OUTBAC ... 339b4417ec
http://www.ebay.co.uk/itm/SUBARU-OUTBAC ... 339b4417ce

Uporabniški avatar
kamsedlo
Član Subaru kluba
Prispevki: 510
Kraj: Mengeš

Odgovor Avtor: kamsedlo » 22. September 2015, 15:45

msenjur napisal/-a:
Trenutno me matrajo luči. V Mengšu naj bi jih nekdo obnavljal, vendar dedca ne dobim na telefon, res je sicer 01, ampak gsm ni nikjer objavljenega...
Če maš kakšen naslov ali ime firme se lahko jaz mal pozanimam (sem iz bližine Mengša ). ;-)
Forester diesel

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 22. September 2015, 15:47

to je tale gospod - žnidar anton...

http://www.itis.si/thermoplast-predelav ... on?4607793" onclick="window.open(this.href);return false;

Uporabniški avatar
kamsedlo
Član Subaru kluba
Prispevki: 510
Kraj: Mengeš

Odgovor Avtor: kamsedlo » 22. September 2015, 17:23

Msenjur imaš ZS.
Forester diesel

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost