aleks in problemi s foresterjem

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6238
Kraj: Črnuče

aleks in problemi s foresterjem

Odgovor Avtor: nebivedu » 13. Oktober 2017, 11:40

aleks, ti si dobil avto po 10 letih brez servisiranja. Zdej pa popravljaš tisto kar bi moralo biti sproti servisirano.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 594
Kraj: Lavrica

Re: Moj Hostar

Odgovor Avtor: pero112 » 13. Oktober 2017, 14:05

Fantje od 25.000 do 40.000 eur je novi in ne bo težav. A mislite, da pri toliko km je nov avto; se motite. Rezervni deli niso problem lahko je pa cena. Vendar malo je potrebno pogledati in se dobijo rez. deli dokaj ali zelo ugodno ugodno.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 794
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 13. Oktober 2017, 20:37

nebivedu napisal/-a:
13. Oktober 2017, 11:40
aleks, ti si dobil avto po 10 letih brez servisiranja. Zdej pa popravljaš tisto kar bi moralo biti sproti servisirano.
ma kje pa. tisto kar prej deset ni bilo popravljeno, je bilo vse pomenjano do pred dvemi leti. to so same nove okvare. da ne govorimo o tem, da je bilo pomenjano že za celo bogastvo tesnil in semeringov, pa avto še zmir ole na auspufe ščije. dobesedno se dušiš od časa do časa v kabini.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 13. Oktober 2017, 21:23

pero112 napisal/-a:
13. Oktober 2017, 14:05
Fantje od 25.000 do 40.000 eur je novi in ne bo težav. A mislite, da pri toliko km je nov avto; se motite. Rezervni deli niso problem lahko je pa cena. Vendar malo je potrebno pogledati in se dobijo rez. deli dokaj ali zelo ugodno ugodno.
sploh ni res no. toliko, kot se ti avti kvarijo ko so mal starejši ga pa še pri renoju težko iščeš. doma mam kio, ki v zadnjih 12 let ni rabila za 500€ popravil, pa je bila vsak dan na cesti. 500 do 600 € jaz letno rabim da foresterja držim v voznem stanju. vsako leto, pa še voz ni diht in skoz eno olje zgublja da kapla na auspuhe. ali je motorno, če ne je servo, če ni servo je iz menjalnika ... znesek je brez gum, da se zastopmo.
tud ni treba 25 do 40 jurjev za kupit zanesljiv avto. tule maš voz z manj ko 150.000 km, ki jih bo obrnil še pol miljona navrh, za 10.500 € (plus DMV) https://www.autoscout24.com/offers/toyo ... cldtidx=13 pa maš avto kot se zagre. tud razlika v porabi ni tako strašna, čeprav je težek voz proti foresterju. pa gotov bi se še kaj cenejšega našlo, da je bolj zdržljivo kot forester.

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 254
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 13. Oktober 2017, 21:47

Fantje nimam 25 do 40 jurčkov za NOV avto in nimam zaenkrat namena vozet ene velike krave od Toyote sploh pa ne dizelske in avtomatika, ni potrebe po takem avtomobilu.

Res hvala če želite pomagat, sam s tem kok vam crkujejo zadeve in se dušite od olja res ne daje dobrega upanja, tko da bi prosil če lah ta brezpotreben pametovanje kaj in za kok dnarja kupet prestavite kam drugam. Sem pripravljen še par stvari pozamenjat na njemu če bo potreba in resno upam da mi ne bo treba čez vse to kar si imel ti aleks na plečih, če pa je že tako bo šel od hiše prej kot pri tebi definitivno :lolno :vctry
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 13. Oktober 2017, 21:56

aleks napisal/-a:
13. Oktober 2017, 20:37
nebivedu napisal/-a:
13. Oktober 2017, 11:40
ma kje pa. tisto kar prej deset ni bilo popravljeno, je bilo vse pomenjano do pred dvemi leti. to so same nove okvare. da ne govorimo o tem, da je bilo pomenjano že za celo bogastvo tesnil in semeringov, pa avto še zmir ole na auspufe ščije. dobesedno se dušiš od časa do časa v kabini.
Pa imaš dobro zategnjene manšete? Ker očitno si semeringe in dihtunge že vse zamenjal in tam nima nikjer več kaj za puščat.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 13. Oktober 2017, 22:01

aleks napisal/-a:
13. Oktober 2017, 21:23
tule maš voz z manj ko 150.000 km, ki jih bo obrnil še pol miljona navrh, za 10.500 € (plus DMV) https://www.autoscout24.com/offers/toyo ... cldtidx=13 pa maš avto kot se zagre. tud razlika v porabi ni tako strašna, čeprav je težek voz proti foresterju. pa gotov bi se še kaj cenejšega našlo, da je bolj zdržljivo kot forester.
Ta avto ima porabo pri 130km/h na avtocesti toliko kot 2 turbo foresterja skupaj, popravil vsako leto za 10k evrov in je en izmed največjih jajc kar jih je toyota naredila. Če ne verjameš vprašaj Matota, ki jo je imel, točno tak model. Ko je v petih letih vrgel dvakratnik nakupne cene v avto samo za servise, je vzel subaruja, ker se je lahko z njim vsaj vozil.

Ne vem kaj je s tvojim narobe, ampak jaz v vse 4 foresterje, ki sem jih imel, nisem vložil toliko denarja kot ti v tega enega. Pa sem vsakega poštimal do te mere, da sem lahko šel kamorkoli z njim. Tazadnjega celo toliko, da bo naslednji lastnik verjetno z njim zadovoljen naslednjih 10 let. En izmed teh mojih bivših je bil z nami v ukrajini - srebrn, ki ga je suzy vozila. Pa je letnik 1998.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 30. Oktober 2017, 08:33

Ne nakladajmo, shittiest car in world je to. Evo saga se nadaljuje, danes zjutraj pedal za sklopko ostane not ko hočem speljat. Spipam ven, mal napumpam in se za silo peljem na šiht (pred 2 tednoma sva s karlijem zamenjala batek in tesnilo pomožnega cilindra kuplunge). Se da šaltat če mal napumpam preden stisnem sklopko. 2 kilometra pred službo, eto CE light. Ugasne, vžge, spet ugasne ... OK. Za vsak slučaj pogledam nivo olja sklopke (OK). Vrag mi ne da miru in potegnem še šipko za olje menjalnika. Na minimum ??? A nikjer nč ne pušča (vsaj hipoidno olje ne).
Univerzalno orodje pri teh jajcah je kantica z bencinom in šibice. Tole je zadnjič da sem jaz kaj od Subaruja kupil. Sam da se skoplem iz krize mal ven (kar zna mal trajat, ker čim do enga dnarja pridem se forester pokvari, ko da prase voha da mam keš). Sosed je mel z Land Roverjem manj problemov kot jih imam s foresterjem. Pa je klel ... sam ne tolk kot jaz kolnem.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 30. Oktober 2017, 09:00

Menjalnik ima oddušek. Tiste vonjave ki jih ti vohaš od olja, so očitno iz menjalnika. Bi moral čisto na vrhu pogledat, kjer ima oddušek, če ti tja gor kej olja nameče.

Samo men to ni jasno, al si ti prepicajzlast, pa vsako stvar menjaš, ko se ti zdi, da bi lahko šla, al je pa prejšnji lastnik avto samo vozil 10 let, brez da bi karkoli poservisiral. Jaz imam že 14-tega subaruja, pa še z nobenim toliko težav.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 30. Oktober 2017, 11:22

ja no dobro, da ima malo vonja menjalnik že zastopim ko se zagreje. ampak kam pa gre olje? to se ja more kje videt. od minimum do maksimum menjalnika je gotov ene 2-3 deci. to bi ja avto moral bit kaj masten po podnu. par deci olja že nardi tak flek, da sam gledaš.
menjam jaz če karli reče. včasih se mora kaj zamenjat, kar nisva pričakovala. dobro da ima pogosto kaj rabljenih delov, če ne bi bil to še večji pogreb.
pa pedal kuplunge, menjaš na enem koncu in popusti čez 2 tedna na drugem ... pa ta CE lučka, ko da ne bi bilo že drugih težav zadost, lop po betici še s tem. v glavnem, če ne bi bil toliko suh da glih ni dovolj za en spodoben avto kupit, bi mel danes že kantico in šibice v roki ... pa zažgal hudiča. po mojem bom najbol srečen tisti dan ko ga bom končno v prešo peljal. ker to je neverending story ... vreča brez podna.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4615
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 30. Oktober 2017, 12:15

Pac mas smolo oz prejsni lastnik ni skrbel za avto. Ne mors zdej znamke grajat vse povprek.

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1079
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 30. Oktober 2017, 15:44

maš pa res nesrečo oziroma jaz srečo.... v treh letih in 90.000 km sem mel mogoče za 500€ izrednih popravil(pa štejem zadnje vzmetenje zraven)... glede na mojo vožjo še malo :) zame je ta avto zakon :rock forester 2000, pa po nakupu smo ugotovil da ima med drugim že menjan motor, kilometri itak nerealni ipd. pač ni bil biser od prvega lastnika s servisno in 120.000 km... če bi me moj tkole jebal bi ga že predlani razkosal... sam nakonc ugotoviš da niti ni kej dost uporabnih delov ;P
vso srečo
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 594
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 30. Oktober 2017, 19:04

A si že zamenjal pokrov ventilov, tesnilo svečk in tesnilo vijakov. Zamenjam vse to in mi pušča olje. Ti povem, da sem jaz imel tudi zadnje tri mesece sive lase. Nisem vedel kje pušča olje in kapal na izpuh in na tla (dvorišče). No potem pa še enkrat preverim tesnilo pokrova ventilov in ugotovim, da sem eno malo pretrgal. Zamenam tesnilo in sem vesel kot radio, ker nič več ne pušča olje. Zaključena zgodba.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 02. November 2017, 12:37

pero112 napisal/-a:
30. Oktober 2017, 19:04
A si že zamenjal pokrov ventilov, tesnilo svečk in tesnilo vijakov. Zamenjam vse to in mi pušča olje. Ti povem, da sem jaz imel tudi zadnje tri mesece sive lase. Nisem vedel kje pušča olje in kapal na izpuh in na tla (dvorišče). No potem pa še enkrat preverim tesnilo pokrova ventilov in ugotovim, da sem eno malo pretrgal. Zamenam tesnilo in sem vesel kot radio, ker nič več ne pušča olje. Zaključena zgodba.
že menjano, obe strani, vse zamejal.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 02. November 2017, 12:39

klemz napisal/-a:
30. Oktober 2017, 12:15
Pac mas smolo oz prejsni lastnik ni skrbel za avto. Ne mors zdej znamke grajat vse povprek.
ti avtomobili so narejeni iz inferiornih materialov in še te komponente so švoh. sam svoj vztrajnik poglej, pa ojnično gred. ti svojga 6 let starega niti 10 jurjev nisi vozil, pa je že adijo vztrajnik. jaz še nisem mel tko mladega avta kot je tvoj, manj ko 10 starega še nikoli nisem kupil, pa še v življenju nisem vztrajnika menjal. kaki vztrajnika, še v življenju nisem sklopke menjal ... pa redkokdaj gre avto od mene z manj ko 300.000 km.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov