Kako do avtoplina/nižjih stroškov vožnje?

Subarujev predstavnik razreda SUV
aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 806
Kraj: Ravno Brdo

Kako do avtoplina/nižjih stroškov vožnje?

Odgovor Avtor: aleks » 09. Avgust 2018, 08:30

Za znalce avtoplina: kako bi prišel do avtoplinske (legalne) instalacije, pa da ni ravno najbolj leva firma brez podpore v Sloveniji, ampak da tudi ni prav drago?
Sližal sem grozljive cene od jurja in drobiž za vgradnjo v Sloveniji, preko 550 € na Poljskem, podobno v BiH, pa vse navzdol do 300 € v Srbiji. Dobro, za sisteme vgrajene v BiH ali Srbiji je najbrž potrebno prišteti še carino in DDV, za vse vgradnje pa še strošek homolomo. Kaj pa če bi dobil rabljen sistem? Koliko je tega smiselno plačati, ker vgradnja za cel dan dela najbrž tud ne bo zastojn?
Za predelavo na plin se zanimam zato, ker me strošek za bencin počasi sili v to, da avta ne vozim več drugače kot samo v službo in domov. Že to letno znese cca 11.000 km, ob porabi 9-10 l/100 km 1300 € na leto. Drugam forija skor ne vozim več zarad porabe. Rad pa bi še kam šel za vikende.

Ali bi bolj smiselno zamenjati za novejši model foresterja (torej, namesto sredstva za predelavo nameniti nabavi novejšega)? Bi druga generacija žrla kaj manj? Pa tretja? Menjavi se sicer ne nagibam preveč, ker sem na foriju že zamenjal vse živo in je bilo vse skup kar dosti dnarja. Podvozje je sedaj super, klima dela, pogoni tudi, gume yokice, rja se drži še precej nazaj, premze delajo, volan obnovljen, skratka pomenjano vse kar je odpovedalo. Kozmetično sicer ni prav lep, a to se tudi lahko uredi (nima pa vpliva na vožnjo, in se ne sekiram preveč).
"Že mogoče da sem pijan, gospa, ampak Vi, gospa, ste pa grdi. A jaz bom jutri trezen."
Winston Churchill poslanki Bessie Braddock

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4625
Kraj: Fužina

Re: Kako do avtoplina/nižjih stroškov vožnje?

Odgovor Avtor: klemz » 09. Avgust 2018, 09:48

Pri nas ti priporocam Dejana iz Tacna. Enmu na forumu je ze zamenjal obstojeci sistem. Gres do njega, se zmenta kaj kako, ce ti odgovarja, za Crvja sva nekje 700-800€ naracunala. Mas se Vahtar lpg v Mengsu, mam njegov sistem v rski, vgrajuje Stag, je pa to visji cenovni razred, cca. 1000€ naprej.

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma
Prispevki: 254
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Avtor: Topo » 09. Avgust 2018, 10:12

aleks napisal/-a:
09. Avgust 2018, 08:30
Ali bi bolj smiselno zamenjati za novejši model foresterja (torej, namesto sredstva za predelavo nameniti nabavi novejšega)? Bi druga generacija žrla kaj manj? Pa tretja?
Zaradi porabe se nikakor ne izplača kupiti novejši model Foresterja, ker bo enaka.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 09. Avgust 2018, 11:19

Hmm, 700 do 800€ še ni taka kriza … me že bolj zanima.
"Že mogoče da sem pijan, gospa, ampak Vi, gospa, ste pa grdi. A jaz bom jutri trezen."

simon1977
Uporabnik foruma
Prispevki: 90

Odgovor Avtor: simon1977 » 09. Avgust 2018, 20:06

jaz sem vgradil v legacya v zagrebu...avto silvio...se spoznajo na subaruje...so v navezi z subaru loncaric...na dan vgradnje so bili trije subaruji not 8-)
cena moje vgradnje 900e
komponente sem dolocil sam
stag q box plus
baraccuda solo dize
stag 200ks uparjalnik
60l rezervoar

verjetno gre se ceneje z kaksnimi cenejsimi komponentami

vgradnja izvedena profesionalno...vse kot smo se dogovorili...homologacija brez problema...ni carine in raznih drugih stroskov

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 10. Avgust 2018, 08:29

OK, hvala. 900€ mi je že malo veliko. Na njegovi spletni strani sicer vidim da gre za 4 cilindrski motor od 680€ naprej.

Praviš, to so ene bolj kakovostne komponente pri tvoji vgradnji. Ampak, Stag je poljska firma, a ni? Sem imel občutek da naj bi bili dražji kakšni sistemi/komponente LOVATO, Prins in podobno. Kako pa je dejansko s tem? Recimo, pa da ima servisno podporo (ker neki italijanski vem da nimajo, oz. je švoh) pri nas, kdo od proizvajalcev se smatra bolj slabega, koga se smatra nekaj srednjega, in kdo trga gate?

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: klemz » 10. Avgust 2018, 08:41

V rezki imam tudi stag q box plus sistem. Pri plinu se drzi poljakov.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 10. Avgust 2018, 08:44

Na Hrvaško /drugam v BiH ali Srbijo/ me sicer ne mika (pa ne iz kakih nacionalističnih razlogov, ali da ne bi bili sposobni) tole montirat. Se mi zdi da je najbolj fajn, da je zaradi letnega pregleda delovanja vbrizga plina bolje, da je sistem slovenske vgradnje. Da se ne voziš recimo v Zagreb ali Bihać za 1 uro dela na avtu. Razen če mi nekdo iz izkušenj pove, lej tole reč ti naštela vsak plinar v Sloveniji … tudi te filtre se dobi … to ni nič posebnega da bi ne mogel urediti pri nas ...

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 10. Avgust 2018, 08:56

klemz napisal/-a:
10. Avgust 2018, 08:41
V rezki imam tudi stag q box plus sistem. Pri plinu se drzi poljakov.
Stagov konfigurator mi predlaga Qbox basic (ali GoFast), AC R02 redukcijski ventil in AC W01 injektorje. Dejansko najcenejše komponente … 180 funtov za komplet plinski instalacijo brez rezervarja in multiventila (na amazonu).

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3577
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 11. Avgust 2018, 17:53

klemz napisal/-a:
09. Avgust 2018, 09:48
Pri nas ti priporocam Dejana iz Tacna. Enmu na forumu je ze zamenjal obstojeci sistem. Gres do njega, se zmenta kaj kako, ce ti odgovarja, za Crvja sva nekje 700-800€ naracunala. Mas se Vahtar lpg v Mengsu, mam njegov sistem v rski, vgrajuje Stag, je pa to visji cenovni razred, cca. 1000€ naprej.
Stag višji cenovni razred?
To na poljskem kupiš v trgovinah kot da greš po kilo kruha?!
Jaz sem gledal da bi pri poljakih vzel stag sekvenčni sistem za 150-180HP motor z injektorji in vsem brez tanka pa je bilo okoli 250€ + ~100€ tank z multiventilom...
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: klemz » 11. Avgust 2018, 19:05

Backwood, v smislu softwera in supporta. Na izbiro imas miljavznt varjant, sam stran od Italjanov. Od kar se sam igram s Stagom, ki zna sam v piko skalibrirat injektorje in naredit mapo me drugo ne zanima. Ima pa se nesteto drugih moznosti, ob priliki lahko pokazem. Pa se fw krmilnika redno posodabljajo.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 11. Avgust 2018, 21:07

Sam sem ravno zato želel STAG, ker tudi v navodilih prav vse od inštalacije do nastavljanja piše v piko.
Kako nastavljat, kaj bit pozoren, kako diagnosticirat in tako dalje.

Ful nekih smernic dajo, in sam v tem ne vidim nič težkega. Problem je samo če želiš met homologacijo.

Sicer nevem kdo to preverja, (mogoče tehnični pregled?) da bi se kdo na pumpah s plinom ustavljal in spraševal če imaš homologacijo, dvomim.
Tudi policaj, če nimaš ravno pokrova na boku avta, ne more vedit da voziš na plin.

Instalacija sama ni vesoljska znanost, ob nakupu sistema kupiš za 18€ tester ki "zavoha" plin če kje pušča. Glavni servisni deli pri poljakih so po evro (dobesedno) in sam servis ki ga pri nas zaračunajo okol 30-40€ ne vsebuje druzga kot 2 filtra (po evro) ter pregled napeljave, da kje ne spušča plin.
Pa ajde, če se že mogoče poveže na plinski ECU da vidi če je kaka napaka....
Senzor za plin pokrije že strošek prvega servisa pri nas :)

Jaz bi to vse sam naredil, samo bi pa rad zmontiral v avto vsaj ene 60-70 litrski tank, da tankam le enkrat tedensko, ker na 3 dni tankat plin, mi pa sploh ne diši :thdwn

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: klemz » 12. Avgust 2018, 06:53

To tud mene moti. V rezki je 50L kestl in ko grem tankat spravim 35L notr, neki se ostane. Se pravi pri dnevnih 150km, tretji dan tankam. Razmisljam o vecjem tanku in dvignjenem podnu. Pri crvjki imam pa problem, ker noben kestl ne gre v podnq brez rezanja in predelave, bojlerja pa nocm, ker zgubim ves prtljaznik.

Hranata
Uporabnik foruma
Prispevki: 117
Kraj: Cerkno

Odgovor Avtor: Hranata » 12. Avgust 2018, 21:40

Lahko pa varovanje v rezervoarju zmanjšaš... Itak če nimaš črpalke bliz, že do doma skuriš par litrov vn in si na istm kot bi imel original nastavitev.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 13. Avgust 2018, 11:03

Točno to, bojlerja tudi sam nebi hotel met v gepeku, čeprav bi s tem lahko imel 80 litrtov tank...
Ampak tisto res zgleda obupno no :) Ajde, dvignjen poden za 5-10 cm bi se dalo preživet...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov