Forester lučka airbag

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
Grab1825
Novinec
Prispevki: 9

Forester lučka airbag

Odgovor Avtor: Grab1825 » 31. Oktober 2018, 20:30

Imam foresterja l 03 2.0 125 hp.
Imam pa tudi težavo da se mi očasno prižiga lučka airbaga. Težava pa se nahaja pod šoferjevim sedežem. Prejšnji lastnik mi jebrekel naj pač mal tiste kable premaknem po sedežem pa bo nekaj časa ok. In je tudi tako. Sam to ni glih rešitev za moje pojme. Vprašal sem kolega avtoelektričarja sam se ni kej dost poglobil v to in nisva našla rešitve.
A mogoče ve kdo kaj bi lahko blo. Je mogoče katermu kej poznano?
Lp toni :th

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7747
Kraj: Kamnik

Re: Forester lučka airbag

Odgovor Avtor: subi92 » 31. Oktober 2018, 20:54

Jest bi zvezal direkt brez konektorja. To ti bi pa že rešil, če ne boš sam. Požirke in prilotat pa bo.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3568
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 31. Oktober 2018, 21:48

Precej len "kolega" avtoelektričar, da ni probu malce zboljšat stika na konektorju, ali preverit/premerit če kje ni stika.
Te slabi konektorji so vir težav pri mnogih avtih. Avtoelektričarju (če to res je) bi to moral bit "vsakotedenski" primer in dobro znana rešitev bi morala priletet iz rokava na 123.

Vsekakor, kot si sam ugotovil je težava tam nekje pod sedežem, najverjetneje je konektor lahko pa tudi kakšen hladen lot kabla na samem airbagu.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3480
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 31. Oktober 2018, 22:13

Če je problem v konektorju, potem je to rešitev, kar je subi napisal ali pa krimpanje. Če je problem v kablovju, bo treba pa zadevo podret in pregledat.

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6735
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 04. November 2018, 10:27

Imam podoben avto s podobno težavo. No, jaz sem menjal volan in tudi sedeže. Tudi sam sem mislil, da je težava pod sedežem in sem zvezal direkt. Pa ni bila. Airbag ima še dva konektorja, in sicer na volanu je pod vrečo eden in nad nogami je drugi konektor.
Ti konektorji so tako slabi, da imajo žoćke veliko lufta in zelo so občutljive na spremembo temperature. Se pravi, če imaš klimo nastavljeno na toplo pod noge se plastika na konektorju razširi in kontakta ni več - airbag lučka sveti. Zjutraj v mrzlem avtu je vse spet OK, dokler spet ne prižgem gretja. Sem že krivil žičke (ne bom napisal kontakte, ker so res dve mali žički v konektorju) pa je bila zadeva samo še obratna (mraz - lučka sveti, toplo - lučka ne sveti). Lučka se mi sedaj prižiga in ugaša...
Ko najdem čas bom v konektor vtaknil bučike, da bom ojačal stik, mislim, da bi to moralo zadoščati.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Grab1825
Novinec
Prispevki: 9

Odgovor Avtor: Grab1825 » 08. November 2018, 20:22

Ja res je to. Na lučko vplivata tako tempreratura kot vlaga. Ampak zaenkrat še vedno kaže na sedež ker sm vedno ko se je to pojavilo prestavil kablovje pod sedežem pa je zatem ugasnila.
Ko bo cajt bom se mal poglobil v to, pol pa javim.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost