Forester 2.0 MQ AWD

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
Jakalu
Novinec
Prispevki: 2

Forester 2.0 MQ AWD

Odgovor Avtor: Jakalu » 06. Februar 2020, 08:00

Pozdravljeni, zanimam se za nakup, pa me zanima kaj mislite o tem Foresterju:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... D#Kontakti
Trenutno imam Foresterja 2.0, 2012 letnik disel uvožen iz Nemčije. Kupljen pred dvem mesecim, vendar ob prebiranju foruma ter ob želji za reduktor, ker sem lovec ter imam vikend na Jelovici sem se odločiv za prodajo, ter nakup bencinskega Foresterja.
Zanima me na kaj moram biti pozoren pri nakupu bencinarja:
Letnik, oznaka MQ tudi nevem kaj pomeni, če bi lahko kdo na hitro kaj povedav o tem in pa še zanima me če je možna predelava na plin kajti delam 30.000 km letno.
Najlepša hvala za vaš čas in odgovore. Lp Jaka

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Re: Forester 2.0 MQ AWD

Odgovor Avtor: aleks » 06. Februar 2020, 08:19

MQ je oznaka modela. Pri nakupu seveda bodi pozoren kot bi bil za vsak drug avto, stanje podvozja, pločevine, menjalnika, tesnil ... motor načeloma niti ni problematičen, sploh če je bil servisiran na kolikor toliko spodobne intervale. Servisna knjižica se pač preveri (čeprav te dandanes žal tudi okrog tega nategnejo). Postopek je približno enak kot ko si kupoval dizla, poglej palčko za olje, obriši, povohaj, poglej stanje hladilne in ekspanzijsko posodo, če je kaj mastna, cel motor da je suh, itd. Sicer se po nabavi rabljenega itak splača nardit en soliden servis, tekočine, olja, jermeni, vodna pumpa, morebitne načete manšete, in podobno.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Re: Forester 2.0 MQ AWD

Odgovor Avtor: aleks » 08. Februar 2020, 08:11

Ah ja, še plin. Mnenja se tu malo krešejo ali plin da ali ne. Termično je plin nekoliko višja obremenitev za motor, položaj injektorjev zaradi bokser zasnove malo neroden. Eni pravijo da plin je sam za kuhat, drugi pravijo da uživajo v super nizkih strožkih vožnje. Sam ga nimam, mi je predrago zarad vgradnje. Tudi ni konsenza ali vgradit dodatno mazanje ventilov ali ne. Vgradenj je več vrst oziroma proizvajalcev. Nekako dobro mnenje ima hrvaški monter iz Istre. V Sloveniji tudi nekaj njih. Če boš malo prebral stare objave pod geslom "plin" si boš lahko ustvaril sliko o kakovosti in približnih cenah.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost