Vonj po bencinu

Subarujev predstavnik razreda SUV
aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1100
Kraj: Ravno Brdo

Vonj po bencinu

Odgovor Avtor: aleks » 20. April 2020, 16:58

Ene zadnje tri vožnje sem opazil vonj po bencinu pri vožnji. Močno bolj pri vožnji po mestu. Včasih se lahko zavoha tudi v kabino. Občutek imam, da je bolj na vozniški (levi) strani. Če odprem havbo ni bistveno slabše. Kaj bi bilo za pogledat?
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3574
Kraj: Krško

Re: Vonj po bencinu

Odgovor Avtor: strumf666 » 20. April 2020, 17:06

Cevke za bencin, verjetno je katera preperela ali pa objemka ne drži več.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 20. April 2020, 17:36

Kje je pa ta reč napeljana? Ob levi strani, ob pragu? Objemka je najbrž na rezervoarju? Sem mel občutek da so cevke za bencin na foriju v glavnem kovinske ... a niso?
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: strumf666 » 20. April 2020, 17:42

Kovinske cevke z vmesnimi gumijastimi deli. Poišči filter za bencin, moral bi biti v motornem prostoru na voznikovi strani, pa sledi cevkam.
https://images.app.goo.gl/wUCLGG6kTVgUxmRn9

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 20. April 2020, 18:02

Ja filter sem že pregledal, cevke so suhe, objemke OK. Potem pa zgine vse skupaj nekam dol po požarni steni in z vrha ni več česa videt.

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: strumf666 » 20. April 2020, 18:48

Lahko greš pa tudi od injektorjev "nazaj",pri večini, ki smo imeli ta problem, so bile krive gumijaste cevke in/ali objemke v motornem prostoru. So pa te cevke ponekod skrite in nedostopne brez nekaj šraufanja.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7836
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 20. April 2020, 19:42

Morda zadi pod zadnjim sedežem kjer gredo cevi iz kabine ven...?

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 612
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 20. April 2020, 19:46

Meni je v avto prismrdelo ko je bilo zunaj nekje okoli -5 ali manj. Takrat je začela ena od gumijastih cevk, pri injektorjih puščati. Ko je bilo zunaj toplo, pa ni puščala. Cevko sem menjal in sedaj nimam več problemov. Menjava je nekoliko štorasta, ker moraš odstraniti železen pokrov injektorjev, ki je pritrjen z 6 vijaki, če se prav spomnem. Potem pa moraš železne cevke nekoliko zviti, da se lahko natakne gumijasta cevka čez oba konca.

Tole je tale cevka:
web_IMG_0005.jpg
Izposojeno iz: https://www.subaruoutback.org/threads/g ... st-2400290

Na drugi strani motorja je še ena taka kratka cevka, ali sta celo še dve.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Zadnjič spremenil Kamion, dne 20. April 2020, 19:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
impreza911
Član Subaru kluba
Prispevki: 1325
Kraj: Gornja Radgona

Odgovor Avtor: impreza911 » 20. April 2020, 19:48

jaz sem imel problem da mi je smrdelo po bencinu,ko sem ga prizgal. ko se je ogrel je vonj zginil. seveda je bila boga cevka ,ki je spuscala pri mrzlem motorju,ko se avto ogrel je tesnila naprej, pri mrzlem motorju pa se je videlo kak curlja. mogoce ti to kaj pomaga,preverii :)
Subaru Impreza RS

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 328
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 20. April 2020, 20:59

uff to sem jaz delal na svojem ko sem menjal vstopno cev v turbo,sem menjal še te cevi, je pa cela jeba gor dobit.. ne vem mogoče je pri turbaku drugače ampak jst tole nebi reševal brez da odsraufas kompleten sesalni kolektor, cevi niso lih lusne za previjat kmal kje kaj cvikneš, pa se ena gumnasta se skriva pod kolektorjem..
IMG_20200420_210618.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Boxer je zakon!

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 20. April 2020, 21:55

O fak. Nekak imam lokalizirano na levi bok (čeprav je tudi to vprašanje, saj če voziš nimaš nosa na drugi strani avta). Toplejše ko je vreme, bolj smrdi. Kje se kupijo te cevke? Je to več različnih premerov? Najbrž je. Ve kdo iz glave kateri fi cevi vzet, da maš doma ko začneš podirat?

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: strumf666 » 20. April 2020, 22:07

Kolkr se spomnem, so vse enake debeline, tako, da lahko izmeriš pri filtru, kjer je lahko dostopno. Cevka je univerzalna za bencin/olje dobiš v vsaki trgovini z avtodeli ali hidravliko. Jes sesalca nisem rabil odstanjevat, če boš to naredil, pol boš verjetno rabil še tesnili, ki prideta spodaj.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3903
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 20. April 2020, 22:10

To sem tudi jaz delal...
Načeloma ti grejo u maloro tesnila na spoju sesalni kolektor/glava. Vsaj pri turbaku je tako, ker so kompozitna tesnila in se kar precej prilepijo na površino tako da se pol vse razdvoji in potrga. Pri N/A avtu to ni tak problem, ko je samo vakuum v igri.

Potem pa rabiš 20cm cevke če se ne motim ima noter 6mm premer.
In da staro dol spraviš konkretno je*** ježa. jaz sem jih z olfo dol rezal pa sem se vseeno matral. Novo gor dobit pa tut ni simpl, ker je vse tolk skupaj in nagužvano. Fajn je da cev segreješ v vroči vodi, je precej bolj gibljiva. Če že razdiraš se po 20 letih splača menjat, ker je minimalni strošek.

Je pa za določene subaruje to bil "oficial service bulletin" oziroma so pač dali ekstra navodila za to menjat. Ker so opazili da ima več ljudi težavo da s (precej) leti te cevke otrdijo dovolj, da mrzle puščajo. Zato mi je zanimivo da o tem poročaš zdaj in ne pozimi ko bi bilo najmrzleje...

Seveda lahko poleg teh cevk pušča tudi oring na bencinskem injektorju...

Naj ti nekdo daje kontakt na vsake 5 sekund da bo pumpa delala pritisk (pumpa ima par sekund primanja predno vžgreš avto). Načeloma bi moralo nekje ven rinit...
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 20. April 2020, 22:15

Pri potokarju jih ima, pa poceni so te cevi, dobiš jih pa na meter.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 21. April 2020, 07:24

BackW00d napisal/-a:
20. April 2020, 22:10
To sem tudi jaz delal...
Načeloma ti grejo u maloro tesnila na spoju sesalni kolektor/glava. Vsaj pri turbaku je tako, ker so kompozitna tesnila in se kar precej prilepijo na površino tako da se pol vse razdvoji in potrga. Pri N/A avtu to ni tak problem, ko je samo vakuum v igri.

Potem pa rabiš 20cm cevke če se ne motim ima noter 6mm premer.
In da staro dol spraviš konkretno je*** ježa. jaz sem jih z olfo dol rezal pa sem se vseeno matral. Novo gor dobit pa tut ni simpl, ker je vse tolk skupaj in nagužvano. Fajn je da cev segreješ v vroči vodi, je precej bolj gibljiva. Če že razdiraš se po 20 letih splača menjat, ker je minimalni strošek.

Je pa za določene subaruje to bil "oficial service bulletin" oziroma so pač dali ekstra navodila za to menjat. Ker so opazili da ima več ljudi težavo da s (precej) leti te cevke otrdijo dovolj, da mrzle puščajo. Zato mi je zanimivo da o tem poročaš zdaj in ne pozimi ko bi bilo najmrzleje...

Seveda lahko poleg teh cevk pušča tudi oring na bencinskem injektorju...

Naj ti nekdo daje kontakt na vsake 5 sekund da bo pumpa delala pritisk (pumpa ima par sekund primanja predno vžgreš avto). Načeloma bi moralo nekje ven rinit...
Sori, to zdej govorimo o teh kratkih gumi cevkah pri injektorjih? Ki so pod plehnato oblogo? To bo zabavno, že vidim. Hešteg odrti členki, pa te reči ... a kaj pomaga če imaš ta dolge špicklešče? Ravne, zakrivljene?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: tadej89 in 1 gost