1 in 2 prestava ven meče

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
forester
Novinec
Prispevki: 5

1 in 2 prestava ven meče

Odgovor Avtor: forester » 15. Februar 2012, 20:53

Kot sem v prejšnih objavah omenila da sem kupila foresterja 2.0 99 letnik ,se je pojavila ena težava ko se zjutraj peljem po hribu navzdol se pojavlja da mi vrže ven iz prestave in to iz 1 in 2 prestave če je komu se že pojavilo kdaj ali slučajno bi poznal vzrok kaj bi to bilo bi prosila da mi sporoči lahko pa če je kdo kakšen mojster iz bližine domžal bi ga pripeljala da bi mi kdo pogledal in po možnosti odpravil napako.Hvala v naprej in prosim če mi kdo napiše kaj bi bil vzrok temu.

Lep pozdrav Renata

Uporabniški avatar
birdy
Uporabnik foruma
Prispevki: 2204
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: birdy » 16. Februar 2012, 00:36

govorim splosno iz izkusenj z raznimi menjalniki - pri subaruju tocno tega problema se nism mel

ce bi metal ven samo iz 1. oz samo iz 2., potem je mozna resitev nastavitev vilic
ker ti pa mece ven iz obeh prestav na eni vilici, je mozn problem pri "kroglicah" ki drzijo vilico v prestavi oziroma v sami kroni

mislim da je najcenejsa resitev menjava menjalnika za nekej ugodno rabljenega, ker alternativa je odpiranje in menjava krone za 1. in 2. prestavo....

Uporabniški avatar
erixon
Uporabnik foruma
Prispevki: 67
Kraj: Braslovče

Odgovor Avtor: erixon » 16. Februar 2012, 17:11

Na očetovem Legacy-ju je bilo podobno, največkrat je vrglo ven iz prestave (najraje 2. in 3., pa tudi ostale), ko si spustil plin in je vse skupaj rahlo cuknilo. Smo razmišljali kaj bi bilo najbolje in najceneje za naredit in na koncu smo kupili dober rabljen menjalnik.

Ko smo ga zamenjali sem pa opazil, da je prestavljanje bolj gladko in da je tudi menjalnik zelo tih. Tako da je bil ta stari verjetno že v zadnjih vzdihljajih. Avto bi takrat naj imel 250 kkm, ampak lahko da jih je bilo realno več.

Glede na opisano imaš podobne težave. Če drugače menjalnik dela dobro se mogoče splača popravljati. Poskusi se peljati s kakšnim drugim Foresterjem za primerjavo, ker jaz nisem vedel kako na koncu je menjalnik, dokler ga nismo zamenjali.
Rad imam ženske, ki znajo bočno parkirat...

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3537
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 17. Februar 2012, 00:27

Jaz bi preveril tudi nosilce motorja, menjalnika in 'pitch stopper' (slika).

http://www.momentumgt.com/images/pa_age ... 07-478.jpg

Tudi meni se je 2x zgodilo, da mi je pri strmem spustu ob zaviranju z motorjem vrglo iz prve prestave. Kasneje sem opazil, da ta 'pitch stopper' sploh ni bil pritrjen (ni bilo vijaka).

Odkar sem ga pritrdil, se mi to ni več zgodilo - ali je to zgolj slučajno, pa ne vem...

D.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 308
Kraj: Šentjur

Re:

Odgovor Avtor: zokster » 06. Marec 2019, 20:43

danci1973 napisal/-a:
17. Februar 2012, 00:27
Jaz bi preveril tudi nosilce motorja, menjalnika in 'pitch stopper'
Edini post, kjer je to omenjeno.

Zadnjic, ko sem snel resonator, sem opazil, da ta pitch stopper malenkost opleta. Kot da bi mel mal lufta, ko ga primes. Je to normalno, al bo treba menjat ob priliki?
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3537
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Re: 1 in 2 prestava ven meče

Odgovor Avtor: danci1973 » 06. Marec 2019, 21:21

Menjat ob priliki... Ni drago in za menjavo rabiš cca. 20 minut.

Pošlji mi VIN, da ti najdem kataloško številko.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost