SUbaru XV in dizelski motorji na splošno

Zanimivo in koristno znanje
Odgovori
LongGone
Novinec
Prispevki: 7

SUbaru XV in dizelski motorji na splošno

Odgovor Avtor: LongGone » 22. Februar 2017, 08:42

Živjo,

ravno kupujem rabljen Subaru XV dizel, l.2012, ki ga bom prihodnji teden sam šel iskat v Nemčijo. Avto je bil redno servisiran na nemškem Subaruju, ima slabih 100k km in stane par jurjev manj kot nekaj podobnega na avto.netu. Skratka, naj bi bil res tip-top.

Do sedaj sem vozil Škodo Yeti in moram rečt, da sm bil s kombinacijo dizla in 4x4 zelo zadovoljen (Yeti se sedaj prodaja, če koga zanima ...). Za Subaru XV sm se odločil, ker je bil pred 12 leti moj prvi avto Justy in je bil res stroj. S punco nama je všeč tudi oblika XV-ja, hkrati pa me DMV stane dobrih 600 manj kot pri recimo Yetiju.

Prosim vas, če mi lahko sporočite vaše mnenje oz komentarje v zvezi z:

1. Kako je z zanesljivostjo 2.0 dizelskih motorjev, ki imajo oznako EURO5, kdaj moram menjati tisti zloglasni vztrajnik? In tudi sicer me zanima, ali bo avto ob rednem servisiranju šel vsaj do 200k? Za primerjavo lahko povem, da ma moj Yeti sedaj 190k km in je razen rednega servisiranja šel brez problema. Skratka, upam da bom s Subarujem upgrejdal in ne obratno.

Vznemirja me, da če v google vtipakte Auto Bild Subaru XV, dobite rezultate testa tega avtomobila na 100k, ki so porazni. Ob branju tega testa bi človek mislil, da se govori o renaultu letnik 2001:(

2. Menda je glavni servis na 100k km. Kaj je potrebno takrat menjati?

Za komentarje se vam zahvaljujem in vas vse lepo pozdravljam. Se bom seveda še javil, ko oz če avto pripeljem v Slovenijo.

lp, David

Hranata
Uporabnik foruma
Prispevki: 117
Kraj: Cerkno

Re: SUbaru XV in dizelski motorji na splošno

Odgovor Avtor: Hranata » 22. Februar 2017, 09:38

Dobrodošel na forumu!
Lahko ti samo posredujem informacije drugih na forumu:
1. Vztrajnik - priporočljivo ga je preventivno menjati na 80k km. Gredi - tudi EU5 so problematične, edina rešitev za miren spanec je CVT menjalnik pri subaru dizlu.
2. Jaz bi na velikem servisu menjal vse napenjalce in vodila ketne. Ostalo je pa itak standard, vsa olja, filtri in jermeni, ki jih najdeš na avtomobilu se pomenja.

Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Prispevki: 545
Kontakt:

Re: SUbaru XV in dizelski motorji na splošno

Odgovor Avtor: icko » 22. Februar 2017, 15:46

€? :cool:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov