Nakup Subaruja XV v tujini

Zanimivo in koristno znanje
Odgovori
LongGone
Novinec
Prispevki: 7

Nakup Subaruja XV v tujini

Odgovor Avtor: LongGone » 28. Februar 2017, 13:07

Pozdravljeni,

opisujem svojo izkužnjo z nakupom Subaru XV, da se ne bo še kdo nategnil.

Pred časom sem se torej odločil kupit rabljen Subaru XV, dizel. V upoštev je prišlo vozilo z nemčije, ker so v Sloveniji zelo zasoljene cene. Po raziskavi o vzdržljivosti in "teženju" uporabnikom na subaru forumu, ki omenjeni avto imajo, sem na mobile našel primeren oglasi in se včeraj odpravil ponj v Frankfurt.

Avto je z 100k prevoženimi in vsemi servisi na uradnem subaru servisu v Frankfurtu, deloval dobro ohranjen, prodajalec mi je posredoval VIN številko, s katero sem potem kontaktiral na uradni Subaru servis, kjer so mi povedali, da je bil omenjeni subaru res vse skozi servisiran pri njih in da z avtom ni bilo problemov.

Po slabih 1000km vožnje se torej s kolegom pripeljem do prodajalca. Že od daleč je avto deloval čudno, imel je šest let stare in eno dimenzijo manjše gume, kot je to predvideno v homologaciji, notri pa je bil vez umazan s sledovi oljnih madežov na vratih. Ko smo avto prižgali, je motor nenavadno glasno brnel, ko pa smo sprednjo havbo avta odprli, sva bila oba s kolegom začudena nad slabim stanjem motorja. Kot lahko vidite je oksidiran in izgleda, kot da ima najmanj 350k prevoženih. Za nakup se seveda nisem odločil, prodajalec pa se je začel še nekaj razburjat, da mi je avto kao rezerviral.

Čudno mi je, da so na uradnem servisu Subaru Frankfurt rekli, da je avto bp, ko pa se z letala vidi da nekaj ne štima.

Skratka, vsem ki se ovpravljate po svoj avto v tujino priporočam veliko mero previdnosti in predvsem sreče.

lp, David

LongGone
Novinec
Prispevki: 7

Re: Nakup Subaruja XV v tujini

Odgovor Avtor: LongGone » 28. Februar 2017, 13:08

Evo, še fotka motorja, ki jo je za spomin in opomin naredil moj kolega.

lp
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4625
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 28. Februar 2017, 13:31

Motor se pac umaze in jst bi bil vesel da ni bil ociscen. Bom naredu sliko motorja na svojem OBju, je tudi oksidiran. Kar se zgodovine tice, sam sem dal preverjat in po vinu niso nasli nic, servisna je stemplana. Riziko nakupa v tujini je enak kot pri nas.

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 693
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Odgovor Avtor: Kanumlc » 28. Februar 2017, 19:12

Glede umazanije pri motorju je normalno. Pri novem je prešprican iz eno zeleno zaščito in je kar lepljiva.
Pri mojem je trenutno takole.
http://shrani.si/t/1D/2p/WSqsrG2/img20170228170702.jpg
Res pa zgleda pri ogledanem, kot da bi imel 300k+.
Oksidirano je pa verjetno od neuporabe...če stoji se hitro nabere na aluminjiju. Pri službenem VW, ki je malo v rabi se mu pozna po cevkah, kot da bi bil 2leti na vlagi parkiran...vse rjasto in oksidirano. :)

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 600
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 28. Februar 2017, 20:06

LongGone takole je; pet Subarujev pri hiši od cca 1998 in sicer;
1) Legacy Wagon RENGER, motor 1.8, letnik 1991, naj bi bil iz Nemčije in jih v Sloveniji naj nebi prodajali, nisem 100%, drugače brez problema (premalo močan motor za to težo vozila);
2) Legacy Outback, Avtomatik, motor 2.5, letnik 2001, iz Italije brez problema;
3) Impreza Wagon, motor 1.6, letnik 1996, Slovenski avto, motor brez problema, karoserija je pa začela gniti vse povprek kot Renault 4 (katra) ali pa Renault 5; (premalo močan motor)
4) Forester letnik 2005, motor 2.0; iz Italije brez problema (razen problem z plinsko inštalacijo BI FUEL JTG od firme ICOM)
5) In sedanji Forester letnik 2000, motor 2.0, Avtomatik, Slovenski avto in brez problema.

Vsi Subaruju brez problema razen njihove karoserijske napake; zadaj obrobe blatnikov so radi rjavi.

Glede motorja kolikor se spomnim so bili vsi motorji umazani in če je čist ali pošprican z neko zadeva menim, da nekaj prikrivajo. Kupujem Subaruja OUTBACK bencin + plin letnik od 2009 do 2014 (gledal dva) in motorji niso prav čisti.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7751
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 28. Februar 2017, 21:00

Tist špeh je Ok stanje, prodajalec bi ga lahko tudi opral in bi zgledu kot nov, pa bi avto imel že SLO tablice :lol:
Kar se pa tiste oksidacije tiče ko špeh izgine pa moped zgleda kot iz avto odpada po dveh mescih v salonu. Se gor pojavijo bele pikice v kolikor avto stoji zarad prodaje, okvare ali karambola pred tem.

Aja pa višjih Subarujev (forester, XV, Outback....) nemci ne kupujejo za autobahn trajbat ampak jago pač :thup

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 600
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 28. Februar 2017, 21:24

Ja res je to. Pa motor iz fotke je čisto OK.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov