Dnevne LED luči

Spremembe izgleda vozila, montaže avtoakustike, vgradnja alarmov, daljincev...
Uporabniški avatar
subc
Uporabnik foruma
Prispevki: 68
Kraj: Žiri

Dnevne LED luči

Odgovor Avtor: subc » 02. Avgust 2015, 19:30

Pozdravljeni
Nikjer še nisem zasledil teme o dnevnih Led lučeh, zato sem se odločil da vam predstavim svojo "mojstrovino" :D
Sam sem namreč montiral Led dnevne luči na Imprezo 98, in sem mislil da bo vse skupaj slabo izpadlo, vendar sem bil na koncu zelo presenečen.........sama montaža mi je vzela slabo urco. Sem jih pa zvezal tako, da ko se izklopijo kratke ter pozicijske luči, se avtomatsko vklopijo dnevne. Vse skupaj me je koštalo slabih 65 € (40 € luči ter 25 € homologacija). Malo me zanima kaj pa si vi mislite o tem.........imam jih dobro leto in sem zelo zadovoljen. Mogoče se prišpara kakšna menjava žarnic :)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4613
Kraj: Fužina

Re: Dnevne LED luči

Odgovor Avtor: klemz » 02. Avgust 2015, 20:00

Potem pa tebe dnevno srečujem v KR :.sup Mene sicer dnevne led luči, ki niso original del avtomobila motijo, si pa lično naredil.

rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 540
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 02. Avgust 2015, 21:56

Zlo lepo zgleda :thup

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2905

Odgovor Avtor: Sajmon » 02. Avgust 2015, 21:59

fajn in pohvalno, da si homologiral. Me zanima, koliko od teh DIY led dnevnih luči je homolomo.
Me pa zanima, koliko ti štrlijo ven. Slika od strani bi pokazala.

Uporabniški avatar
ijuvan
Uporabnik foruma
Prispevki: 2368
Kraj: SG/LJ

Odgovor Avtor: ijuvan » 02. Avgust 2015, 22:06

Meni pa ledice niso všeč. Prepogosto so nikakve oblike, pa zdi se mi, da jih večina butasto blešči. + ponavadi v tem primeru ne gorijo zadnje luči. Ampak to je samo moje skromno mnenje :P
The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. (Soichiro Honda)

Uporabniški avatar
subc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: subc » 02. Avgust 2015, 22:31

Klemz zelo možno da smo se srečalai, saj sem veliko hodil v Naklo v šolo ;-)
Sajmon, meni je bolje dati tistih par evrov za homologacijo, kot pa da plačam po par 100€ her ni homologirano (vsaj moje mnenje) :-) se bom potrudil narediti še sliko od strani
Ijuvan, se da zvezati tudi tako da zadaj gorijo luči, drugače pa nekaj znamk dela originalno tako da pri dnevnih lučeh svetijo tudi zadnje, kar je tudi boljše, če imamo pripeto prikolico :-)

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma
Prispevki: 682

Odgovor Avtor: Fusion » 03. Avgust 2015, 08:41

daj malo več povej:)
a to si kupil kake kitajske, al pri nas s kakimi certifikati, da si lahko homologiral :?: :?:
Kaj vse si moral imeti/pokazati za homologacijo :?:

Uporabniški avatar
subc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: subc » 03. Avgust 2015, 11:48

Luči sem kupil v trgovini mstayling.net ( http://www.mstyling.net/kategorije/led- ... nevne-luci" onclick="window.open(this.href);return false; ).
Zraven pa moras se posebej prosigi da ti pošlejo papirje kar v elektronski obliki, pa jih samo natisnes. Imeti je potrebno tudi potrdilo da je te luči vgradil strokovnjak (daš enemu avtoelektričarju pa napiše kao račun), potem pa greš npr. na AMZS, ter ti tam vse pregledajo, poslikajo, probajo ce se pravilno prizigajo..........morajo pa biti luči montirane po predpisih, ki pa se jih lahko dobi na strani trgovine Conrad :D

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Fusion » 03. Avgust 2015, 11:56

aha, se mi je zdelo, da ne more bit tako enostavno, ko je zgledalo v prvem postu:)

Uporabniški avatar
subc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: subc » 03. Avgust 2015, 17:44

Jp, če hočeš imeti homologirano je takoj več birokracije hehe :-)

Uporabniški avatar
subc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: subc » 03. Avgust 2015, 21:35

Tukaj so navodila za pravilno montažo luči (velja za vse dnevne luči).............še posebej pomembna je PETA stran v navodilih, saj če luči niso nameščene v pravilnih merah na avtomobilu, te ne spustijo skozi homologacijo, kako je v avtu zvezan štrom jih ne zanima, važno da so luči nameščene pravilno, ter da se ugašajo in prižigajo pravilno :)

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Fusion » 03. Avgust 2015, 23:11

Pravilno delovanje ((izklop luči za dnevno vožnjo pri vklopu parkirnih luči / kratkih luči / dolgih luči / meglenk)) pomeni, da bilo katero drugo luč prižgem, se morjo LED izklopit??

Torej ne morem imet hkrati kratkih in LED?
Če je megla, imamo lahko samo kratke + meglenke?

A to si vse sam zvezal? SI še kake releje uporabil? Nisem iz foha in se mi ne sanja, kako to zvezat.

Drugač pa full ti hvala za vse info! Sigurno bodo še komu prov prišle!!

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Fusion » 03. Avgust 2015, 23:14

subc napisal/-a:Nikjer še nisem zasledil teme o dnevnih Led lučeh...
nekaj smo že tukaj debatiral. Res pa nismo imel tako dobrih in podrobnih info iz prve roke :.sup
viewtopic.php?f=17&t=7720" onclick="window.open(this.href);return false;

Uporabniški avatar
subc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: subc » 04. Avgust 2015, 07:52

Tako je, pri vklopu katerih koli drugih luči, se najbo led luči ugasnile, če pa bi jih radi imeli kot za pozicijske luči, pa se morajo pri prižigu kratkih luči, led luči zatemniti za 2/3, se pravi da bi lahko gorele kratke in pozicijske luči ter tudi meglenke vključno z 2/3 manjšo svetilnostjo led luči, vendar tega jaz ne znam zvezati, znam samo tako kot sem pri svojem, da se ob vklopu pozicijskih luči Led ugasnejo :(

Tega ni težko zvezati, saj v kompletu pride škatlica (označena na sliki) iz katere grejo vsi kabli, plus kabel se prikluči za varovalke, minus kabel se priključi nekam na železo (masa oz. ozemljitev), potem pa je tukaj še en kabel, ki pa se ga prikluči na pozicijske luči, ta ima nalogo, da ob vklopu pozicijskih luči ugasne led luči in še dva kabla na katera se priključijo led luči :)

Tole sem sam zvezal ja, ker je pač moj avto, na kakšnem drugem novejšem pa tega rajši nebi sam počel, ali pač, ne potrebuješ pa nobenih dodatnih relejev, vsaj jaz jih nisem :D

Ni problema, rad delim :thup

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Fusion » 04. Avgust 2015, 10:59

aha, potem je vsa pamet v tisti škatlici:)
ok, to bi znal potem tudi sam zvezat, da bi bile samo on/off.
Da se pa zmanjša za 2/3 se mi pa ne sanja več:) Vrjetno bi mogla bit drugačna škatlca, ki bi to omogočala.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov