Forester 2008-2009 dalje avtoradio

Spremembe izgleda vozila, montaže avtoakustike, vgradnja alarmov, daljincev...
Uporabniški avatar
Mandarinuc
Uporabnik foruma
Prispevki: 68

Forester 2008-2009 dalje avtoradio

Odgovor Avtor: Mandarinuc » 24. November 2015, 20:04

Ok, znano je, da radio/zvočniki niso glih v ponos temu avtu.
Zanima me, ali je problem dejansko v zvočnikih al je radio tok švoh? Torej, ali je treba zamenjat radio ali zvočnike, če hočeš met kako "glasbeno" izkušnjo? :D

Hvala za odgovore!

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1908
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Forester 2008-2009 dalje avtoradio

Odgovor Avtor: LSlabe » 24. November 2015, 21:33

Najbolš oboje ;)
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3530
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 24. November 2015, 21:33

Se bojim, da bo za neko resno 'glasbeno izkušnjo' potreben kar konkreten poseg. Na mojem 2006 Legacy-u je menjava radia (skoraj) nemogoča, ker je v isti elektroniki tudi krmilnik za klimo, zato sem nabavil GROM USB/AUX/BT vmesnik, ki omogoča predvajanje MP3 iz USB ključka, na orig. radio pa se priključi kot CD izmenjevalec. USB priključek sem vgradil na prednjo stran orig. radia.

Zamenjal sem zvočnike (Polk Audio DB6501), pri čimer sem visokotonec vgradil tudi v zadnja vrata, kjer ga serijsko ni.

Za montažo zvočnikov sem uporabil plastične distančnike, ki sem jih naročil iz USA.

Vrata sem za dušenje vibracij polepil s Sika Multiseal BT (BT pomeni, da je narejeno iz butyl gume in ne iz bitumna, ki potem v vročini izpušča neprijeten vonj) trakovi - deluje podobno kot namenske zadeve (npr. Dynamat), a je bistveno cenejše.

Zvočnike sem povezal na ojačevalnik Alpine KTP-445U (4x45W RMS) in predelal serijsko kablovje tako, da je izhod radia vezan na ojačevalnik.

Zdaj sem za silo zadovoljen (malce manjka še kak subwoofer, ampak ne dovolj, da bi me motiviralo za dodatno delo in stroške ;-) ).

Uporabniški avatar
Mandarinuc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Mandarinuc » 24. November 2015, 21:54

Danci1973: dobr tole kar si napisal je čist 2 much frkarije. Če bi bla simpl rešitev zvočniki in radio, ne vem ipak je običen 2dinski radio notr, bi se še nekak spravil, ampak tole vse pa, kaj pa vem.

Ne vem, če je isto tole vse na Foresterju vezan, kar ti opisuješ, to sklepaš ali veš? Ker kokr gledam ma Legacy to dost drugač izveden, vsaj po slikah armaturke sodeč...

Legacy:

http://szybkooferty.pl/uploads/photos/f ... 237448.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Forester:

http://media.caranddriver.com/images/me ... 80x782.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2905

Odgovor Avtor: Sajmon » 24. November 2015, 22:09

Ah, če je 2DIN, potem pa ja ni nek hud problem. Kater radio izbrat, to je pa že druga stvar, takisto pri zvočnikih. Legacy/Outback audio upgrade je pa že precej znanstvena fantastika, da pa se: klik :mrgreen:

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 24. November 2015, 22:26

Menjava 2DIN radia ne bi smela biti (tako) problematična, ne vem pa, kako dober / slab je Foresterjev radio, kar se tiče kvalitete zvoka.

Po mojih izkušnjah samo menjava radia ali samo menjava zvočnikov ne prinese neke resne izboljšave. Menjava obojega lahko prinese nekaj malega, a najbolj se pozna ojačevalec.

Mandarinuc napisal/-a:Danci1973: dobr tole kar si napisal je čist 2 much frkarije. Če bi bla simpl rešitev zvočniki in radio, ne vem ipak je običen 2dinski radio notr, bi se še nekak spravil, ampak tole vse pa, kaj pa vem.

Ne vem, če je isto tole vse na Foresterju vezan, kar ti opisuješ, to sklepaš ali veš? Ker kokr gledam ma Legacy to dost drugač izveden, vsaj po slikah armaturke sodeč...

Legacy:

http://szybkooferty.pl/uploads/photos/f ... 237448.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Forester:

http://media.caranddriver.com/images/me ... 80x782.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uporabniški avatar
Mandarinuc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Mandarinuc » 24. November 2015, 22:39

No sej zato, ker sem bral na nekih ameriških forumih, da je folk šel menjat zvočnike in je bil po isti k, ker je bil v bistvu problem v radiu, da ma izhodno moč tok v kuhcu. Ne vem, bi mogel nekje dobit vsaj za probat nek 2dinski radio "normalen" da vidim kaka je razlika..., če se komu valja kaka doma, nej pove :D

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 24. November 2015, 22:44

danci1973 napisal/-a: Po mojih izkušnjah samo menjava radia ali samo menjava zvočnikov ne prinese neke resne izboljšave. Menjava obojega lahko prinese nekaj malega, a najbolj se pozna ojačevalec.
Jap, dobri komponentni zvočniki in dober ojačevalec, pa lahko zaenkrat obdržiš radio, razen če bi rad predvajal še kaj več. Dobiš danes že ugodno 2 din radio, mogoče kakšna rabljena roba.

Sej veš kak je, mal dnarja, mal muzike ;)

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
TedyBi
Uporabnik foruma
Prispevki: 387
Kraj: obala

Odgovor Avtor: TedyBi » 24. November 2015, 23:03

Če se ne motim, nimaš 2din luknjo ampak malo večjo. Izmeri pa sporoči.

Za stestirat lahko začasno tudi vgradiš 1din radio, pa boš videl.

Je pa takole nekako, subaru je (bil) znan po kakovostnih avtih z odličnim 4pogonom. Glasba pa ni bil nikoli njihov adut. Toliko se jim je*e, da so naročili kar Kenwoodu, da je naredil radie za naše avte. So se malo poigrali in tako so praktično ne kompatibilni z ničemer.

Najlažje bo, če se zapelješ k nekomu, ki se spozna na avtomuziko in ti bo hitro povedal kje si in kaj boš moral zamenjati. Kar so pa že predhodniki zapisali pa se strinjam. Prvič mal gnarja mal muske in drugič, izolacija vrat z vgradnjo novih zvočnikov, nova napeljava, nov radio.
Boljše zavore ---> večja varnost!?
Pol se ti pa bedak u rit zaleti!

Uporabniški avatar
Mandarinuc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Mandarinuc » 24. November 2015, 23:13

Kakor vem, so ti radii v Foresterjih Clarionovi... in ja, očitno bom mogel probat vsaj kakim drugim radiem, ker berem da je vir problema radio in ne zvočniki.
Da kokr zgledajo cheap, niso tok zanič... :D

PS - drugač če je kak znalec okoli tega v širši okolici ljubljane, nej kr pove :) Ne bi glih k nekim avtocentrom hodu k mi bodo zaračunal da vstopm notr :D Ne spoznam se pa glih sam tok na tele stvari :)

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 25. November 2015, 09:40

Mandarinuc napisal/-a:Kakor vem, so ti radii v Foresterjih Clarionovi... in ja, očitno bom mogel probat vsaj kakim drugim radiem, ker berem da je vir problema radio in ne zvočniki.
Da kokr zgledajo cheap, niso tok zanič... :D

PS - drugač če je kak znalec okoli tega v širši okolici ljubljane, nej kr pove :) Ne bi glih k nekim avtocentrom hodu k mi bodo zaračunal da vstopm notr :D Ne spoznam se pa glih sam tok na tele stvari :)
Kenwood-ov radio GX-201LHF2, ki je v mojem Legacy-u, ima specificirano 4x 11W (po DIN45324, kar naj bi bilo podobno RMS)... Vgrajeni zvočniki so temu primerni in presenetljivo dobro opravljajo svojo nalogo.

Potem boš zamenjal radio, ki bo imel recimo 2x ali 3x toliko moči in ugotovil, da orig. zvočniki ne zmorejo te moči...

Sicer je po mojih izkušnjah tudi pri 'aftermarket' napravah specifikacije moči potrebno jemati s precej rezerve - med radiom s 4x45W in namenskim ojačevalnikom s 4x45W je kar razlika.

Kar hočem povedat, pa je predvsem to - audio sistem je treba gledat kot celoto, menjava ali izboljšava samo ene od komponent zelo verjetno ne bo prinesla želene ali pričakovane izboljšave.

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma
Prispevki: 682

Odgovor Avtor: Fusion » 25. November 2015, 10:09

@TedyBi za vsaj od l.2010 naprej lahko rečem, da so se tudi zvoku posvetil ;)
Harman kardon http://www.harmankardon.com/content?Con ... ive-subaru" onclick="window.open(this.href);return false;
In sem kr zadovoljen kako špila, samo more bit pa tudi vir zvoka pravi. Je recimo oreng razlika med fm radio in mp3-ji s telefona.

Za avtorja teme;
za 2din radio boš potreboval še tole
http://es.aliexpress.com/store/product/ ... eb201560_7" onclick="window.open(this.href);return false;

ali

http://es.aliexpress.com/store/product/ ... eb201560_7" onclick="window.open(this.href);return false;

ali pa 1din radio
http://www.subaruforester.org/vbulletin ... ded-34725/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kar se kvalitete tiče, je pa najbolj drug radio, drugi zvočniki, zadušit vrata, ojačevalec.

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 25. November 2015, 11:08

Izhodna moč večine avtoradiev je navedena 4x45 ali 4x50, dejansko pa imajo le okoli 4x20w. Če te pa kaj več zanima si pa malo poglej razne forume o avtoakustiki, ti bo hitro jasno kako grejo ta pravi W in € skupaj ;)

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3555
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 25. November 2015, 11:20

Predno se kdo stepe pri avtoakustiki, bodite forum friendly in predvsem strpni ter kredibilni :lol: :c

Neka začetniška varjanta je, (tako nasplošno). Malce boljši zvočniki, vsaj malce izolacije na vrata (vkolikor tega že ni vsaj nekaj gor) pa seveda avtoradio.

Gre pa od modela do modela. Nekateri imajo soliden radio, pa zvočniki ne zdržijo, drugi imajo v kurcu vrata, tretji zvočnike....

Odvisno koliko € želiš spustit. Sky is the limit.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3555
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 25. November 2015, 11:28

Kar se tiče moči.

Nekaj so W (Wmax) nekaj so Wrms. Potem pa je tukaj vedno še vprašanje pri kakšnem popačenju merijo to moč.

Zvočniki bojo bolj naglas igrali če bojo imeli višjo občutljivost (SPL/w/m). Številka ki je ponavadi v dB oznaki.
Tam okoli 85-95 se suče, več dB ima bolje izkoristi moč, ki jo dobi. (v primeru majhnih moči originalnih radiev)

Ne ne grem se tega, ker ni konca! :) I'm out!

p.s. Jaz sem videl 1800W P.M.P.O računalniške zvočnike, ki so iz električnega omrežja na polnem šusu pili 15W 220V elektrike :lolno
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov