Prevleke za Foresterja 01

Spremembe izgleda vozila, montaže avtoakustike, vgradnja alarmov, daljincev...
Odgovori
Uporabniški avatar
jernejm
Uporabnik foruma
Prispevki: 249
Kraj: Postojna
Kontakt:

Prevleke za Foresterja 01

Odgovor Avtor: jernejm » 03. September 2016, 14:01

Zdravo,

moj 15 letnik je zelo vitalen, le sprednji sedeži so precej zdelani. Ker ga nameravam imet še vsaj 10 let :cool: bi si rad privoščil ene spodobne prevleke za sedeže. Tele ki jih dobim pri nas so vse "one size fits all" sranje, česar nočem. Gre pa za forija 2001 2.0.
Je že kdo kod kupoval spodobne prevleke za starejše subaruje?

Tole bi rad https://www.coverking.com/seat-covers/c ... ter-s.html" onclick="window.open(this.href);return false;

...ampak moj ima stranske airbage in ne gre skupaj, ne glede na katero kombinacijo klikam. Itak modeli za ameriški trg niso enaki kot za naš....
Wherever you go, there you are!

Uporabniški avatar
jernejm
Uporabnik foruma
Prispevki: 249
Kraj: Postojna
Kontakt:

Re: Prevleke za Foresterja 01

Odgovor Avtor: jernejm » 05. September 2016, 18:21

a res nihče še ni kupoval prevlek za starga forija? Ne bom zdej novga kupu sam zato k za tega ne dobim prevlek :lol:
Wherever you go, there you are!

Hranata
Uporabnik foruma
Prispevki: 117
Kraj: Cerkno

Odgovor Avtor: Hranata » 05. September 2016, 18:26

Drugi, bolje ohranjeni sedeži morda? Meni osebno prevleke nikakor ne sedejo. Nikoli ne pašejo barvno z ostalim avtomobilom, ne prilegajo se sedežem, itd. Raje bi se potrudil najti ene dobre ohranjene sedeže, magar iz kakšnega drugega modela in se pač samo predela spodnji del da paše :cool:

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6737
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 06. September 2016, 13:44

Prevleke so slaba stvar, sprobano v drugih avtih. Pri foresterju sem zamenjal sedeže.

Če pa že, pa raje dam originalne preoblečt, malce dražje, kot prevleke, ampak zato toliko boljše.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3574
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 06. September 2016, 14:22

Sam se bom verjetno tega lotil kar doma.

Sedežem slečeš originalne prevleke (to tapetnikom vzame ogromno časa in neradi to delajo) nato pa jih mojster razpara po šivih, zakroji nov materjal po starem materjalu, in sešije po dobljenem kroju. Nič težkega. Plačaš materjal 15-20€ po kvadratu, mojstra 10€ po uri in imaš za kaj pa vem....~150€ povsem "nove" sedeže, če pena pod prevleko še ni razgrajena/raztrgana. Prevleko sem sam nazaj namontiral kar z vezicami, in drži že 80.000km, pa sedijo tudi precej težki na sedežih.

Materiale in barvo si tako lahko izbiraš poljubno (usnje/alkantara/blago itd).
Uglavnem, vsak tapetnik (ki si lahko nadene ta naziv) bi to moral znat naredit "iz izkušenj" in to brez težav.
Če znaš sam šivat ali od tvoje sestre teta/mati/itd (in imaš dovolj močno šivalno mašino) lahko to narediš tudi sam. Vsaka šivilja, ki ima vsaj malo kilometrine z oblekami, bi to morala znat naredit brez težav!

Primer: Ford Mondeo - viewtopic.php?f=11&t=7815&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Pri vsem opisanem zgoraj mi je pomagal kolega DogsBody, da si ne vzamem celega kredita zase :a
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov