2009 Forester

Novo pri Subaruju
Odgovori
Uporabniški avatar
peroj
Uporabnik foruma
Prispevki: 27
Pridružen: 12. November 2007, 18:04
Kraj: blizu celja

Odgovor Avtor: peroj » 19. December 2007, 23:28

pač koncept malo večjega terenca, žal pač moderno ušmekanega (kakiga morjo tud novga prodat)
morda malo manj funmobil kot dosedanja varjanta

me pa vseen tud oblikovno ne prepriča nekot...

res pa je da noben subaru ni bill nikol preveč lep na začetku svoje poti
subauji si lepoto ponavadi prislužijo :54423
z leti ko pridno nabirajo kilometre in izkušnje postajajo vse lepši in zvestejši...
stari fory je lep ravno zaradi svoje enostavno robustne grdote (kot razpotegnjena in povečana kia pride)

vendar dajmu tudi temu priložnost da se izkaže

konec koncev, nikoli ne veste, morda se boste ravno v tem forijuII kdaj v prihodnosti kotalili po hribu navzdol



nasmejani do ušes :twisted:


Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7945
Pridružen: 15. November 2005, 22:33
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 24. December 2007, 21:53

Pa je le videti nekoliko tovornjakarski :twisted:
Veseli me da bo kmalu padla cena obstoječim, ki se vozijo po cesti in morda že kmalu razbijem prašička :-P

bajker
Uporabnik foruma
Prispevki: 157
Pridružen: 03. September 2006, 21:51
Kraj: Hribi

Odgovor Avtor: bajker » 25. December 2007, 17:18


gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 26. December 2007, 14:03


Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7945
Pridružen: 15. November 2005, 22:33
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 26. December 2007, 16:55

bajker napisal/-a:Subaru Outlander ali Mitsubishi Forester? :-)
Moja boljša polovica pravi da je levi lepši, jest se ji pa pridružujem. Kaj čmo enkrat enim rata drugič drugim.

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 4009
Pridružen: 09. Maj 2006, 11:15
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 26. December 2007, 21:16

Meni je tudi levi lepsi, ceprav bi bila bolj fer primerjava v enaki barvi

Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2951
Pridružen: 25. April 2006, 15:36

Odgovor Avtor: Sajmon » 26. December 2007, 22:30

Pa saj niso resni:
Dual SRS (supplemental restraint system) air bags are standard on all models. SRS side air bags and curtain air bags are manufacturer’s options.
In nič ni omenjen dizel motor, ki pride ravno s foresterjem ven.

Saj ni čudno, da jih je malo na cesti. Pri starejših modelih jim je še nekak šlo, ampak pri novitetah ga pa čedalje bolj biksajo. :?

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3360
Pridružen: 19. April 2006, 14:31

Odgovor Avtor: NoFEAR » 27. December 2007, 01:28

Turbak (XT) bo spet samo 2.0? Kaj se je pa z 2.5 zgodilo? :roll:

Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik foruma
Prispevki: 260
Pridružen: 28. April 2006, 07:33
Kraj: mb

Odgovor Avtor: pilgrim » 27. December 2007, 05:04

ma, kaj pa vem.
na tej sliki deluje zelo neskladno
http://shrani.si/t/2E/b6/3EFU0JTC/09sub ... 345430.jpg

na tej kot kak ponesrečen kyron al kaj so tista kitajska čuda
http://shrani.si/t/2E/7a/4XkORu1q/09sub ... 343430.jpg

tu pa imam občutek, kot da je stal na soncu, pa se mu je srednji del armaturke stopil in povesil
http://shrani.si/t/j/d5/oSKZuan/09subar ... nt2430.jpg
dobro, da vsaj tisti profil v bajkerjevem postu (ob mitsubishiju) zgleda v redu.

škoda (pa ne avtoznamka).

Uporabniški avatar
b.m
Uporabnik foruma
Prispevki: 396
Pridružen: 11. Maj 2006, 20:44
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: b.m » 27. December 2007, 09:50

Men se zdi outlander preveč kičast, fori mi je kar všeč. Itak se je pa treba vsake nove stvari navadit-ustvariti vtis samo po slikah je brez veze...
Diesel pa naj bi najprej predstavlili v legacyju.
2x Samara 1.5i, Impreza 1.6, Impreza outback 2.0, Outback 3.6

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 4009
Pridružen: 09. Maj 2006, 11:15
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 27. December 2007, 11:56

Fotke ponavadi zavajajo v plus (epp pac), res pa, da mi je npr. Tribeca postala vsec sele, ko sem jo videla v Bologni v zivo, kjer je prisla do izraza njena velikost (na slikah mi je delovala majhna).
Zame je drugace se vedno najlepsi Subarujev produkt Legacy zadnje generacije.

Micka se mi pa v primerjavi s Foresterjem vseeno zdi bolj skladna v detajlih, ceprav v osnovni liniji sta precej podobna. Zadnji konec mi je pa pri obeh grd.

bajker
Uporabnik foruma
Prispevki: 157
Pridružen: 03. September 2006, 21:51
Kraj: Hribi

Odgovor Avtor: bajker » 27. December 2007, 20:23

niva13 napisal/-a:Meni je tudi levi lepsi, ceprav bi bila bolj fer primerjava v enaki barvi
Iskal, pa ne našel.

bajker
Uporabnik foruma
Prispevki: 157
Pridružen: 03. September 2006, 21:51
Kraj: Hribi

Odgovor Avtor: bajker » 18. Marec 2008, 18:54

Končno tehnični podatki za evropsko verzijo novega Forija. Na kratko, zelo podobno staremu, le malo pravih novosti, razen oblike. Enak motor (samo 2.0, 2.5 motorja ne v Evropi zaenkrat ne bo), zaradi emisij malo šibkejši, enak menjalnik z reduktorjem, 11 cm daljši, 12 višji in 5 cm širši, 60 l večji prtljažnik in dobrodošla, 25 mm večja oddaljenost od tal glede na l. 2003. Glede pogona težko rečem, ker mi nemščina ne gre najbolje, zgleda pa, da LSDja ne bo več, avtomatik ima sistem za porazdeljevanje navora (Active Torque Split AWD System), pri ročnemu menjalniku pa ni nič omenjeno. Zna biti, da bodo terenske sposobnosti zaradi tega precej osiromašene, se pa lahko motim. Novosti sta standardna ESP (Vehicle Dynamics Contol System) in bočna zračna zavesa.

Več tule.

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 955
Pridružen: 10. Maj 2006, 19:18
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 18. Marec 2008, 19:32

Sem gledal pred dnevi. Meni je (vsaj za sedaj) kar všeč:
- za en pljunek manjša poraba (čakamo dizel)
- vleče lahko težjo prikolico
- je večji - sedanji je notri kar malo majhen
- višji (kar je prav tako ok)
- ima VDC
- zračne blazine za naše buče
- 16 colska kolesa
- računalnik
- možnost 5 letne garancije za doplačilo (mislim, da to obstaja že sedaj).

K sreči reduktor ostane (če se ne motim, ga bodo pri Legacyju ukinili!!), za LSD pa imam tudi nekje v glavi, da zadeva bo. Je pa res, da mi kakšna stvar ostane v glavi le med branjem kakšnega foruma, pa nisem prepričan, če vse drži. Vendar za sedaj izgleda kar lepo.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov