After seven years ...

Subarujev predstavnik na Rally tekmovanjih in mlajša terenska izvedenka
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6740
Kraj: Črnuče

After seven years ...

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. November 2019, 19:09

Kompletno sva posodobila vozni park doma in zdej sta pred hišo namesto dveh outbackov ena impreza in en XV. Od starih ostaja samo še sirion aka justy letnik 2005. In jaz sem končno dobil avto, ki sem si ga želel že odkar je prišel na trg. Subaru XV, letnik 2012, motor s 1600ccm in samo 114 konjičkov ter CVT menjalnik z opcijo L (Lock/Low). Avto ima trenutno 97k kilometrov prevoženih. Urša pa si je vzela Imprezo 2011 letnik z 1500ccm in 107 konjički, pa ročni menjalnik z reduktorjem.

Prva želja je bil 2003 forester z vso opremo, pa ko sva ga šla gledat, sva kupila imprezo. Potem sva šla še enkrat gledat istega foresterja, domov odpeljala pa XV-ja. Tist forester mi ni bil usojen, lastniku, ki pa ga je potem kupil, pa želim veliko varnih kilometrov - mislim da je tudi na tem forumu.

XV-ja sem iskal s CVT menjalnikom z opcijo L. Večina menjalnikov ima opcijo M, kot manual in potem na volanu ročice za prestavljanje in "kreiranih" 9 navideznih prestav, kjer se kao pozna prestavljanje. Avto malo gas spusti in spet potegne, L pa nima ročic za prestavljanje, ampak zvezno vleče od 0 do 175km/h. Poleg tega v L opciji zakleneš razmerje menjalnika in hitrost uravnavaš samo z gasom, kar je uporabno predvsem za vožnjo po klancih navzdol, ko zakleneš menjalnik, spustiš gas in se avto pelje s konstantno hitrostjo. Predvsem mi je to bilo pomembno zaradi tega, ker sem na outbacku z AT menjalnikom prekuril bremze pri počasni vožnji v koloni po hribu navzdol (diski so bili plavi od pregretja).

Avto je sicer s konkretno manj prostora v prtljažniku kot outback 06, ima pa na zadnjih sedežih več prostora kot v outbacku 06 in sedaj ima otrok veliko prostora za noge.

Ko sem ga dobil en mesec nazaj, je bilo še par stvari za poštimat. Danes je bila pa popravljena še zadnja stvar. Avto je danes dobil nov zadnji most in s tem je bil pogoj izpolnjen, da gredo lahko gor gume Yokohama geolandar AT v dimenziji 215/60/17. Po prvih testnih vožnjah gume nikjer ne drajsajo po blatnikih, tako da sem zmagal (so bili pomisleki, da bo vseeno prevelika guma, ker je malo večja od 215/65/16).

Avto je že sedaj 23 cm od tal. Verjetno bo pa enkrat dobil še 5 cm liftkit, sedaj ko vemo točno kaj vse na podvozju odšraufat, da gre vse skupaj narazen.

Slike pa pridejo malo kasneje.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 622
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: After seven years ...

Odgovor Avtor: Grizliboy » 14. November 2019, 19:29

Super, lepo da si se končno nabavil drugega subija. 8-)

Ps: Škoda ker si na uč ocenjeval velikost gum. Če bi uporabil Tire size calculator , bi ugotovil da imata praktično isto tekalno površino (2167 vs 2154 mm), pa tudi na števcu ni večjih sprememb.
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3907
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 14. November 2019, 21:00

No, to je lepo vidit, da si človek uresniči željo.
Jaz ti na tem mestu čestitam in ti želim, da ti avto izpolni vsa pričakovanja :thup
Pa seveda obveznih veliko varnih in srečnih kilometrov.

Kako sliko nam privošči, dodelanih XV-jk se forum kar ne more naveličat :)
Meni je tudi huda za vidit na cesti. Izstopa iz dolgočasne množice in prav ne more se zgodit, da je nebi opazil, če se pojavi na moji poti.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. November 2019, 21:14

Grizliboy, verjemi, da poznam tyre calculator in ga vedno uporabljam. Z uporabnikom usaxv sem debatiral in on ima 215/65/16 gor, pa mu občasno drajsajo po prednjem blatniku. 215/60/17 je pa še večja guma od 16, ki jih ima on na avtu, zato sem imel pomisleke. Razlike je pa skoraj 14mm v premeru proti standardni gumi, torej 7mm večja guma. Poleg tega imajo AT še malo več profila, tako da si hitro na cm v polmeru več. To se pa že pozna.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. November 2019, 21:18

Ena za začetek. Več, ko bom kaj poslikal.
IMG_20191011_091846_2.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
kruster
Uporabnik foruma
Prispevki: 118

Odgovor Avtor: kruster » 14. November 2019, 21:39

naj ti lepo služi

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2930

Odgovor Avtor: Sajmon » 15. November 2019, 07:50

Končno! Zdaj boš imel kar nekaj več prostora na dvorišču. Se priporočam za demonstracijo, sploh menjalnika.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1103
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 15. November 2019, 08:40

Kul. Naj dobro služi.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 15. November 2019, 11:44

IMG_20191115_102400_1_mala.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 610
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 15. November 2019, 20:36

Naj ti dobro in varno sluzi in vozi 👍

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 701
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Odgovor Avtor: Kanumlc » 16. November 2019, 16:53

Lep stroj, naj vama dobro služita kočiji in veliko varnih kilometrov.
Sem imel in gredo tudi 225/60/17 gume. Gredo pa zadnje kar blizu praga.

UsaXV
Uporabnik foruma
Prispevki: 109

Odgovor Avtor: UsaXV » 16. November 2019, 23:11

Še eden več! Čestitke. Maš kakšne plane naprej?

Čakamo sedaj vsi samo še velike količine snega ane? Mater ko ne bi samo deževalo... :twisted:

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 311

Odgovor Avtor: ORLY » 17. November 2019, 08:18

Pa saj po blatu je tud luštno runtat :mrgreen:
Sneg pa itak čakamo vsi :hug
ignorance is bliss

UsaXV
Uporabnik foruma
Prispevki: 109

Odgovor Avtor: UsaXV » 17. November 2019, 10:34

Po blatu je luštno, ampak kaj ko avto po 5min vožnje umažeš za uro in pol čiščenja. :sm Js ga grem vedno potem spirat, predvsem podvozje, da se ne nabira drek povsod. Zato mi je sneg boljši, nimaš pol nobenga dela praktično.

Zdej dam pod avto za kakšne pol ure tisto zadevo za travo zalivat. Mi ga lepo odspodaj spere, kjer z vapom ne pridem zraven.

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 311

Odgovor Avtor: ORLY » 17. November 2019, 11:02

UsaXV napisal/-a:
17. November 2019, 10:34
Po blatu je luštno, ampak kaj ko avto po 5min vožnje umažeš za uro in pol čiščenja. :sm Js ga grem vedno potem spirat, predvsem podvozje, da se ne nabira drek povsod. Zato mi je sneg boljši, nimaš pol nobenga dela praktično.

Zdej dam pod avto za kakšne pol ure tisto zadevo za travo zalivat. Mi ga lepo odspodaj spere, kjer z vapom ne pridem zraven.
Pametno! Na to pa še nisem pomislil, da bi dal šprinkler za pršenje trate pod avto. Verjetno prav dobro odmoči in spere vse kotičke po podvozju.
Bom sprobal :thup
ignorance is bliss

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost