Servisiranje

Subarujev predstavnik na Rally tekmovanjih in mlajša terenska izvedenka
Uporabniški avatar
s8n
mu hoshi akuma
Prispevki: 281
Kraj: Lucija
Kontakt:

Servisiranje

Odgovor Avtor: s8n » 19. Maj 2006, 14:55

Redni, izredni, sestavni deli, kdaj, kje, cene, ... SAMO PRVOOSEBNI ALI PREVERJENI PRIMERI, prosim :!:
- power is nothing without AWD -

http://www.sloganizer.net/en/style2,subaru.png

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4236
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 12. Junij 2006, 19:00

brisalci bosch spredni par + zadnji 4.060,00 SIT - Motomat, marec 2006

olje za diff in menjalnik (shell blabla) 4L - 10.200,00 SIT - Marucelj, marec 2006

servis na 112.5k km: menjava motornega olja + olje (selenia nevemkaj) + filter, filter za zrak, filter za benz, menjava olja v difu, svečke - 32.400,00 SIT - Mitja Benčina - Rover servis - Brnčičeva, marec 2006

popravilo unih plastik pod karterjem (par vijakcov sm zgubu) - 700,00 SIT, Marucelj, april 2006

avto optika - 7.670,00 SIT - april 2006

sprednje zavorne ploščice ferodo, 8.800,00 sit, Motomat, september 2006

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3907
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 18. Junij 2007, 16:52

kaj bi blo pametno menjat pri 137.5k glede na to da nimam blage kako se je prej z avtom rihtalo po servisih ?

to bo zej prvi servis avta odkar je naš.

jst razmišljam nekje v tej smeri...
motorno olje + filter olja
zračni filter

potem me še zanima:
benz filter (opcija)
svečke (??)
pregled bremz, te bi mogle bit še vredu
olje v zadnjem diffu?

kaj pravte ?
malo sem iskal v servisnem delu kako listo serviev, po kilometrih, pa večina tistih strani ne dela....:(
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6740
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 18. Junij 2007, 18:20

Svečke denso iridium BKR6EIX-11 stanejo 16 evrov komad, ampak se splača, če kdo nuca.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6615
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 18. Junij 2007, 20:08

Zamenjaj (oz. kaj bi/sem jaz menjal ponakupu) :

- motorno olje + filter
- zračni filter
- benc. filter
- svečke - NGK BKR6E-11 (3,37 EUR kos)
- olje menjalnik in z. diff
- po potrebi še oba mikrojermena (alternator, klima)

Za količine tekočin in njihovo specifikacijo si oglej temo: Legacy - Vzdrževalni načrt
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 22. Junij 2007, 18:50

tko je blo....
sem zamenjal olje, filter olja, zračni filter.
V papirjih ki smo jih dobil zravn servisne knjižce piše da svečke naj bi menjal na 25k se mi zdi....nisem mel pravega ključa, ker so svečke nekje notr v PM globoko v glavi :D
morm en dan prešravfat, ker sm dobu zej kluč....
me pa zanima naslednje....
kako olje ven iz menjalnika spravt, mi ni jasno, še manj, kje prevert njega količino....
sem zato nardil par slikc, k so bol blurry :D http://shrani.si/thumbs/dsc0055312g03.jpg

glavni osumljenci si tisti trije šravfi en nad drugim.nisem pa ziher, da nebi kazga zahnrada odtegnil :D

http://shrani.si/thumbs/dsc0055512g0d.jpg
še pogled z druge strani...tut tam zgledata dva šravfa, tko bolj sumljivo...en zgleda da drži tisto velko lukno tam al kaj ?

drug problem je, zgleda, da menjalnik nekje zadaj malce pušča...
http://shrani.si/thumbs/dsc0055212g04.jpg

to mi sploh ni všeč....to bi verjetno mogu tale pokrov zadaj dol snet, pa dihtungo zamenat ? al je kje kak semering na menjalni ročici? mal se bojim, da je menjalnik notr suh, ker se hoče nekaj trše menjat :?

pol naprej :D

http://shrani.si/thumbs/dsc0055712g0f.jpg

servo zgleda da mal rosi :) to je z leve strani.Servo olja dost....

in pa zadnji diff
http://shrani.si/thumbs/dsc0055812g0g.jpg

na levi je bla komplet polos menjana, kamerat serviser je reku da je mogoče semering bolj bogi, ampak zaenkrat drži, na desni pa ni blo še nič narazn odkar smo avto dobil, pa je že takrat bil malce vlažn. bo blo verjetno fajn pozamenjat oba semeringa. to se morm pozanimat za ceno, al pa če kdo ve kje to najceneje dobit ?

aja, v zadnjem diffu olja vrh glave sem že 2x zdej preveru v razmaku nekje 2 mesca, kolk je olja notr, pa še zmeri hoče ven tečt na zgornjem vijaku.

uglavnm tole me zaenkrat skrbi kar se tiče zadev pod avtom.....

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 22. Junij 2007, 18:54

glej ga hudiča....kaj sm jst najdu :D tega sploh vidu nism k sm pod avtom stal :oops: :oops:

http://shrani.si/thumbs/dsc0055512g0p.jpg

a je to šibka za nivo olja v menjalniku ? :lol: :lol:

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 4009
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 23. Junij 2007, 17:04

sej z vrha se jo boljs vidi :D

Uporabniški avatar
_BiStRi_
Moderator
Prispevki: 1192

Odgovor Avtor: _BiStRi_ » 01. Februar 2008, 06:36

Med pregledovanjem foruma nisem zasledil splošne teme o serviserjih, pa si bom tole temo sposodil za moje uprašanje.

Kam peljati Imprezo na kvaliteten servis v Ljubljani ali njeni okolici, dobro bi bilo če je uradni servis zaradi štemplanja servisnje knjige, če pa ni nobenega dobrega pa kakšen popoldanec...

Nasveti, izkušnje?

Morda Subaru Kržič?

Lp Mitja

Uporabniški avatar
skyline
Uporabnik foruma
Prispevki: 206

Odgovor Avtor: skyline » 02. Avgust 2008, 12:40

par vprašanj '97 impreza 2.0 wagon :-)

v kratkem mislim menjat zobati jermen, vodno pumpo in šponar na EJ20 (SOHC) in vidim da ima poleg šponerja še tri idler-je (rolce) preko katerih gre jermen, a se te ponavadi ob menjavi jermena menjajo al zdržijo kaj dlje?
ker ne vem kolk ma motor realnih km (kao 190.000 po števcu) bi jih blo verjetno dobro menjat...

http://img165.imageshack.us/img165/4462 ... 411vy8.jpg

zobati jermen bo Gates, kaj pa šponar, SKF?, in pumpa, OEM?

zadnje cajte opažam da sploh ne delajo več rikverc luči, sumim da je šlo stikalo za rikverc luči, ko sem avto nabavu je včasih delal, včasih ne, žarnice so v redu, mogoče kakšna varovalka?

opažam tudi ko zavijem ostro v desno ali ko počasi zavijam v desno, slišim pokanje, verjetno je homok. zglob, torej če poka ko zavijam v desno je verjetno šel desni? na manšeti nisem opazil da bi bila strgana ali mastna (edin če se je z leti že izsušila)
GF8

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3349

Odgovor Avtor: NoFEAR » 02. Avgust 2008, 14:23

skyline napisal/-a:par vprašanj '97 impreza 2.0 wagon :-)

v kratkem mislim menjat zobati jermen, vodno pumpo in šponar na EJ20 (SOHC) in vidim da ima poleg šponerja še tri idler-je (rolce) preko katerih gre jermen, a se te ponavadi ob menjavi jermena menjajo al zdržijo kaj dlje?
ker ne vem kolk ma motor realnih km (kao 190.000 po števcu) bi jih blo verjetno dobro menjat...

Ker sem ravno pred kratkim menjal zadevo ti lahko povem to, kar mi je rekel mehanik - vodna pumpa, rolce in tudi šponer se menjajo po potrebi. Pri meni je blo treba na 200k menjat samo šponer. Za jermen poglej na herkules.si jst sm ga tam dobil za 40€ ugodneje kot v drugih trgovinah (če nimajo na netu, jih pokliči, ti bojo pogledali v katalog). Šponerji in rolce naj bi bli pa najcenejši od firme Ruville.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7837
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 03. Avgust 2008, 08:48

skyline napisal/-a:zobati jermen bo Gates, kaj pa šponar, SKF?, in pumpa, OEM?

zadnje cajte opažam da sploh ne delajo več rikverc luči, sumim da je šlo stikalo za rikverc luči, ko sem avto nabavu je včasih delal, včasih ne, žarnice so v redu, mogoče kakšna varovalka?

opažam tudi ko zavijem ostro v desno ali ko počasi zavijam v desno, slišim pokanje, verjetno je homok. zglob, torej če poka ko zavijam v desno je verjetno šel desni? na manšeti nisem opazil da bi bila strgana ali mastna (edin če se je z leti že izsušila)
Moje mnenje je da menjaš šponer po potrebi, rolce pustiš - edino če bi bile glasne (le niso km-ji kot praviš), vodno pumpo menjaš-kopijo, po potrebi vse tri smeringe nujno od glavne gredi.

Stilkalo rikverc luči je jnabrž obrabljeno (ali morda ko pritisneš na ročko še bolj nazaj posvetijo luči-to včasih pomeni da je tipalo znucano), mislim da je enak kot pri legacyjih - bi blo za preverit.

Če ti poka pri zavijanju v desno, je najbrž homokinetika na levi strani (treba poslušat...preverit) na poti v njena nebesa (lahko jih menjaš lahko pa še voziš nekaj časa - ponavadi je kriza ko preveč poka pri vožnji naravnost - so pa kopije za legacyja cca 72 Eurov po komadu pa zravn se dobi tudi menjšeto... sem zadnjič enmu menju oba kosa) in čakam da si bom vzel čas še za mojega - enkrat :D .

LP

Uporabniški avatar
skyline
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: skyline » 03. Avgust 2008, 19:12

hvala za odgovora

glede stikala za rikverc, a je kateri od teh dveh? (voznikova stran menjalnika)
http://img294.imageshack.us/img294/7735 ... wp4.th.jpg
GF8

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7837
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 04. Avgust 2008, 08:29

Ja edn od teh dveh, vendar nisem prepričan kater :oops:
Najboljš je pomerit z Ohmmetrom kater sklene ko je v vzvratni in ne v katerikoli prestavi (eden je neutral switch, drugi pa za rikvrc luč).

Uporabniški avatar
skyline
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: skyline » 11. Avgust 2008, 17:51

evo par cen za EJ20 (SOHC):

Potokar:
zobati jermen Gates, 23 €
vodna pumpa (japonska kopija), 54 €

Interservice: OEM
oljni filter, 10 €
semering odmične gredi, 7,5 €
semering glavne gredi, 7,5 €
rikverc stikalo, 35 €

pri šponarju je problem, namreč '97 Impreza EJ20 sohc ima lahko dva različna šponarja, katerega ima, se vidi šele ko vse razdreš, tako da tega še nisem nabavil, rolce bom zaenkrat pustil

pa še par info. cen na Interservice-u
šponar (če je večji), 232 €
šponar (manjši), 117 €
rolca 87 €
rolca zobata 80 €
zobati jermen 114 €

samo za info. stikalo za rikverc je 1. na zg. sliki (rdeči žički)

eno vprašanje, do sedaj se mi še ni prižgala lučka za nizek nivo bencina (rezerva) ali sploh ima lučko?
http://img362.imageshack.us/img362/8577/luckayd7.th.jpg
na temu nivoju bi mogla že zagoret (rdeča lučka ni ta ki me zanima :lol: )
GF8

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost