Tribeca 2009

BRZ, Tribeca, XT, SVX, Baja, Brad, Rex...
Odgovori
Uporabniški avatar
jaka
Uporabnik foruma
Prispevki: 24
Kraj: Medvode

Tribeca 2009

Odgovor Avtor: jaka » 30. Marec 2009, 16:52

Kot veste se po novem Tribeca imenuje Samo TRIBECA brez B9 !!!

Za vse, ki vas zanima razlika med Tribeco kupljeno z EU in Tribeco iz USA, naj vam povem da je ta zelo mala, kar se zadeva tehnične in vizualne podobe:

1. Prednje luči so HID in ne xenon (na oko, je drugačna le barva svetlobe in vdolbinica v prednjem odbijaču za pranje žarometov, ki jo USA verzija nima.)

2. Zadnje luči
- steklo smerokazov in sicer, na USA verziji so rdeče na EU pa bele.
- meglenka, ki je v odbijaču v obeh verzijah, le da je pri EU verziji z parabolo in v USA verzije pa je brez. (So pa nakazane luknje za "fasngo" , a kot rečeni brez parabole in zato je svetilnist tudi pri 21W slaba.)

verzije avtomobila brez navigacije:
- seveda frekvenca radija, ki mi je trenutno še ni vspelo spremeniti iz samo lihe v liho in sodo frekvenco.

Velika razlika pa je seveda v opremi. V sloveniji vas dražijo z cca. 4-mi različicami, kupite pa lahko le 1!. Medtem, ko iz USA lahko naročite vse oglaševane razničice. (Z zagotovostjolahko to trdim do naročila moje in sicer do 12/2008, lahko se je kaj spremenilo.)

Recimo moja Subaru Tribeca je Limited in s 5 sedeži, brez navigacije in LCD-ja v drugi vrsti, ker tega NE RABIM. Sicer pa navigacijske karte za EU so. Za SLO pa je ??? Kako je z updati ???? Kdo bi vedu...
Subaru Tribeca je zakon !!! :-nzd

Uporabniški avatar
jaka
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: jaka » 30. Marec 2009, 16:52

Če pa ma kdo kakšno idejo o možnosti spremembe FM 100 v FM 50, bi bil zelo hvaležen. (P-141 je oznaka Subaruja, Drugače pa je to Samsung radio.)

Uporabniški avatar
jaka
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: jaka » 30. Marec 2009, 18:12

Kar pa se tiče vožnje vam lahko povem, da sem naredil cca.8000 km in se pele bogovsko!!! Mal težko sm se navadu na avt. menjalnik ampak kaj čmo ni druge. Drugač ima avt. menjalnik navadno D, D-Sport, in sekvenčno prestavljanje. Ta D-Sport zna tud na dol prestavljat, če ga agresivno voziš..... in med ovinki drži prestava, ko speljujete iz ovinka, ne išče prestav, ampak je ta že v prestavi.

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6615
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 30. Marec 2009, 18:12

Je navigacija še Pioneerjeva? Pred kakim letom je nekdo iskal karte, a takrat Slovenije še ni bilo; pokliči zastopnika.

Mi je pa sodelavec, da ima svak na Švedskem Legacyja H6, in da ima na navigaciji naložen TomTom (al pa iGo - nisem ziher katero); lahko ga vprašam kako je to speljal...

Uporabniški avatar
jaka
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: jaka » 31. Marec 2009, 15:07

Kot je meni znano so modeli Tribece, ki so opremljeni z navigacijo - Kenwood (Če se logiram na my.subaru in iščem update za navigacijo me usmeri na Kenwood-ovo domačo stran.)

V ta paket oprema pa je vključen še:

+ drugačen LCD displey, ki je občutljiv na dotik
+ na tem display-u pa so prikazani tudi podatki potovalnega računalnika
+ rikverc kamera
?+ verjetno pa je tudi radio Kenwood in ne Panasonic

Bilo pa bi zanimivo vedet kako naložiti Tom-Tom ali Garmin software na serijsko navigacijo ?!? :-P

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3690
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Re: Tribeca 2009

Odgovor Avtor: danci1973 » 31. Marec 2009, 15:19

jaka napisal/-a: 1. Prednje luči so HID in ne xenon (na oko, je drugačna le barva svetlobe in vdolbinica v prednjem odbijaču za pranje žarometov, ki jo USA verzija nima.)
HID in Xenon je ena in ista stvar - HID je pravilen tehnični izraz (High Intensity Discharge), Xenon pa je bolj 'ljudski' izraz... Pri tej tehnologiji lahko izbiraš temperaturo svetlobe, izraženo v K (kelvin) - ~4200K je dnevna svetloba, več je bolj plavkasta, manj je bolj rumenkasta svetloba (halogenke imajo ~3200K).

Največ uporabne svetlobe dajejo HID žarnice z dnevno svetlobo (4300K = 3200 lumnov), višje (bolj plave) pa dajejo manj (6000K = 2800 lumnov).

Pranje žarometov je za HID žaromete v EU obvezno, prav tako kot avtomatska regulacija snopa.

V USA to morda (oz. očitno) ni obvezno.

D.

Uporabniški avatar
birdy
Uporabnik foruma
Prispevki: 2204
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: birdy » 31. Marec 2009, 15:40

indeed

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6615
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 31. Marec 2009, 15:45

ja.. navigacija je Kenwood; moj zajeb.
Doma imam predlansko verzijo "Subaru Navigation DVD Edicion Europea V2006-2007 (Compatible Kenwood KNA-DV-3200).rar", kjer pa menda še ni Slovenije.

Pravkar sem preveril - na voljo je "SUBARU Kenwood [KNA-DV3200] Navigation DVD Europe 2008"; kaj je not in kaj ni, pa žal ne vem;

Koda: Izberi vse

SUBARU Navigation DVD European Edition v1 [2008] [464210-8880] 
(Kenwood MP328 KNA-DV3200 Compatible), 3.64 GiB (3906622413 Bytes)
File najdete v vsakem večjem zalivu...

Uporabniški avatar
Unikat
Član Subaru kluba
Prispevki: 1121

Odgovor Avtor: Unikat » 31. Marec 2009, 16:46

U hvala Gorazd za info, nisem vedel da je nova verzija zunaj. Tam na netu je nekdo napisal da ni Madžarske, tako da mi tudi o Sloveniji malo smrdi... No, karkol že je, ne more bit slabša kot prejšnja, glede na to da je posodobitev. :-P Zgleda da jo bom bolj počasi dobil, pa vseeno, takoj ko bo, poročam kako in kaj.

Jaka, kakšna je pa kaj poraba pri takem 3.6? Kako je pa z garancijo, velja Ameriška in če, kdo potem servisira pod garancijo? Lahko pa tud kakšno slikco prilimaš. ;-)
EJ257, EJ255, EZ30, EJ251, EJ204, EJ20E

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2930

Odgovor Avtor: Sajmon » 31. Marec 2009, 19:56

jaka napisal/-a:Če pa ma kdo kakšno idejo o možnosti spremembe FM 100 v FM 50, bi bil zelo hvaležen. (P-141 je oznaka Subaruja, Drugače pa je to Samsung radio.)
Edina možnost: menjava radia. Resno. Tunerji za ameriško tržišče lovijo samo neparne frekvence. Morda pa je kje globlje meni, kjer nastaviš za EU FM območje. Marsikateri radio to ima. Ne vem pa kako je s tovarniškimi.

Uporabniški avatar
jaka
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: jaka » 31. Marec 2009, 22:50

Unikat napisal/-a: Jaka, kakšna je pa kaj poraba pri takem 3.6? Kako je pa z garancijo, velja Ameriška in če, kdo potem servisira pod garancijo? Lahko pa tud kakšno slikco prilimaš. ;-)
Povprečna poraba na tank benzina:

-10,6 relacija (nap. Lj-Kp-Lj)
-14,5 mestna-dinamična
-17 mestna do daske

Trenutna pa se vstavi pri 50 hi,hi.... :lol:

Uporabniški avatar
jaka
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: jaka » 31. Marec 2009, 23:03

Sajmon napisal/-a:Edina možnost: menjava radia. Resno. Tunerji za ameriško tržišče lovijo samo neparne frekvence. Morda pa je kje globlje meni, kjer nastaviš za EU FM območje. Marsikateri radio to ima. Ne vem pa kako je s tovarniškimi.
Do radia sem se že prebil in ga imel vn armature. Najdu Panasonic SERIAL NO. CCQEF8760X 300691 in ga poslal Panasonic majstrom, sedaj pa čakam na odgovor.

Ker se radio drži changerja, in je skupaj en kos se ne vidi ali ima fizičen preklop iz FM 100 v FM 50. Običajno pa majo radiji jezičem za menjavo FM na spodnji strani. Tako da bom počakal z opdiranjem ohišja do odgovora Panasonic mijstrov.

Uporabniški avatar
jaka
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: jaka » 31. Marec 2009, 23:19

danci1973 napisal/-a: HID in Xenon je ena in ista stvar - HID je pravilen tehnični izraz (High Intensity Discharge), Xenon pa je bolj 'ljudski' izraz... D.
Če prav razumem, je potemtakem HID-"xenon" oblika žarometa z leča in nima nobene veze v xenon plinom v lampi sami? Ker v luči je navadna H7 žarnca. :idea:

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3690
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 01. April 2009, 00:28

jaka napisal/-a:
danci1973 napisal/-a: HID in Xenon je ena in ista stvar - HID je pravilen tehnični izraz (High Intensity Discharge), Xenon pa je bolj 'ljudski' izraz... D.
Če prav razumem, je potemtakem HID-"xenon" oblika žarometa z leča in nima nobene veze v xenon plinom v lampi sami? Ker v luči je navadna H7 žarnca. :idea:
Ne, bistvo HID / Xenon luči je prav v žarnici, v kateri ni nitke, ampak je plin, ki se s pomočjo začetne visoke napetosti (20-30kV, če me spomin ne vara) ionizira, nato pa preko tega ionskega loka prevaja tok (delovna napetost HID žarnic v avtomobilu je menda 80V) in oddaja močno svetlobo.

Se pa xenon oz. podobni inertni plini uporabljajo tudi v halogenski tehnologiji, vendar ne za proizvajanje svetlobe, ampak samo za upočasnjevanje izparevanja volframove nitke.

Žaromet za HID je lahko z lečo ali tudi brez, se zaradi boljšega 'cut-off'-a večinoma uporabljajo tisti z lečo. V vsakem primeru pa je žaromet za HID tehnologijo drugačen kot tisti za halogenke.

D.

PS: Subaru Fast za Tribeco MY08 in naprej kaže samo HID žaromete...

Uporabniški avatar
DaviiD
Član Subaru kluba
Prispevki: 244

Odgovor Avtor: DaviiD » 01. April 2009, 00:41

V halogenskih zarnicah se uporabljajo halogenski plini, torej flor in klor, ali pa kaksne jodove ali bromove pare.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost