Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 7

Vse kar ne paše v ostale teme...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Prispevki: 841
Pridružen: 18. Januar 2010, 08:27
Kontakt:

Odgovor Avtor: icko » 23. Avgust 2011, 18:03

NoFEAR napisal/-a: Sicer pa lahko rečem da ko se človek enkrat navadi ni nikoli dovolj. Tega kolk se je bedno s kšnim švohnej avtom pelat pa itak raje sploh ne omenjam... :lol: :-P
Men gre Jumper zdej skor bolj kot prej turbak fori :D :D
lp

Uporabniški avatar
podreberek
Član Subaru kluba
Prispevki: 1120
Pridružen: 31. Maj 2010, 08:04
Kraj: Laško okolica
Kontakt:

Odgovor Avtor: podreberek » 23. Avgust 2011, 18:28

strojnik005 napisal/-a:a to ti je izgovor da ni šlo zanč? Baumax pro tools? :twisted: :twisted:

@irCAR mislš da je tok hitr? :shock:
nism mcgyver zato pa rabm tolk stvari met s sabo. Zmeri kej prav pride.
kam pa pridemo brez listka redarske službe in subaruja ??

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3360
Pridružen: 19. April 2006, 14:31

Odgovor Avtor: NoFEAR » 23. Avgust 2011, 19:48

@icko: tvoj fori je je mel 75KM manj, kot jih ima moj... ;-)

@ircar, strojnik: Bi moglo bit tam okol 6s ja. Podobno cifro omenjajo tudi na forester forumu za turbo forije s podobnimi modifikacijami kot jih ima moj...

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2518
Pridružen: 29. Junij 2010, 17:34
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 23. Avgust 2011, 21:16

Fajn to. Cena take preelave pa je cca kolk? kolk se pa kej porab dvigne? :roll:

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 5385
Pridružen: 29. Januar 2007, 18:37
Kraj: Čeče - Hrastnik

Odgovor Avtor: klemz » 23. Avgust 2011, 21:30

Jao strojnik, najprej jamraš da bi meu nevem kok KM pol te pa zanima kok se poraba dvigne po pedenanju mašine :roll:

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2518
Pridružen: 29. Junij 2010, 17:34
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 23. Avgust 2011, 22:49

Daleč od tega, kr če bi se mi šlo za porabo bi vrjetn vozu en čist 5 avto, sam informativno me zanima.

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 4127
Pridružen: 17. Julij 2007, 20:04
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 23. Avgust 2011, 23:27

walbro pumpa ~80€
injektorji od impreze (nisem prepričan če so original zadosti) ~80€
turbina od impreze odvisno od stanja od 80€ naprej
remap, poglej v tuning
Mislim da sem vse kar je nujno napisal, drugače me bo pa Borut popravil.

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 4127
Pridružen: 17. Julij 2007, 20:04
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 23. Avgust 2011, 23:28

Poraba je verjetno taka kot pri GT-jki torej par litrov višje oz odvisno od vožnje ;-)

Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba
Prispevki: 513
Pridružen: 25. Junij 2010, 23:53
Kraj: Črna na Koroškem

Odgovor Avtor: Tevzy » 23. Avgust 2011, 23:49

Ker sem opzail da vas kar nekaj naročuje stvari iz amerike,oz kupujete po Ebayu,me zanima sledeče.
Z sosedom sva naročala čelado in motoškornje,
Dobil je mail,da so danes že šli iz carine v slo,torej bodo te dni prispeli.
Vam pakete dostavlja poštari,ki vam običajno nosi pošto,ali jih dostavi kakšna hitra pošta?
Problem je ker je dal sosed cifro stacionarnge,jim pa trenutno ne dela...
Pa koliko bo še carine?
Znesek je 108€ na eno stvar.
Think, Feel, Drive!
EE20
EJ20

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3360
Pridružen: 19. April 2006, 14:31

Odgovor Avtor: NoFEAR » 24. Avgust 2011, 07:55

strumf666 napisal/-a:walbro pumpa ~80€
injektorji od impreze (nisem prepričan če so original zadosti) ~80€
turbina od impreze odvisno od stanja od 80€ naprej
remap, poglej v tuning
Mislim da sem vse kar je nujno napisal, drugače me bo pa Borut popravil.
Injektorji so original. Pri polnem gasu so obremenjeni 45% (vsaj OBD reader pravi tako). Menjavo priporočajo če obremenitev presega cca. 85%

Stroški predelave so bli tam cca. 1500€ (izpuh, remap, turbina, pumpa, cevi,...)


@Tevzy: Če je blo v ameriki poslano preko navadne pošte, pol ti pakete dostavijo poštarji iz paketne dostave. Če te ni doma, pustijo obvestilo in prevzameš na svoji pošti. Če so pa američani poslali preko "courierja" oz. hitre pošte (DHL, fedex, UPS, ipd), potem ti pa paket dostavijo oni. Courierji te pa ponavadi pred dostavo tud pokličejo po telefonu.

Uporabniški avatar
ijuvan
Uporabnik foruma
Prispevki: 2456
Pridružen: 04. September 2008, 17:09
Kraj: SG/LJ

Odgovor Avtor: ijuvan » 02. September 2011, 21:04

Obstaja kakšen zakon, ki zavezuje da mora spredaj vozeči ob določeni hitrosti pod omejitvijo spustiti hitrejšega mimo? Govorim o cesti brez pasov. Ker imam že poln kufer nekaterih voznikov, ki nočejo spustiti nas hitrejše mimo in se imajo za boga. Pa bi bilo dosti da že gre par decimetrov desno, še na bankino ni treba, da grem mimo.
Me je danes razjezil voznik črnega audija z ITA tablicami. Jaz z motorjem, zunaj dežuje, enega normalno prehitim, audi pa se jajca po sredi cesti (in prižiga in ugaša dolge luči vsakih par 100 metrov), se peljem za njim, se približam, zapeljem bolj levo, da me ja viddi, nič. Počakam na naslednji odsek, dam žmigovc, se približam po levi.... nič. Spet počakam, dam žmigovc, se peljema par 100 metrov tako po ravni cesti, kreten ne da placa. Nato pa mi dokurči, bankina je malo širša, zapeljem na bankino, me vmes še dobro pretrese, in gasa naprej. Kultura je res u PM, ne vem kako lahko nekateri lokalci dajo takoj plac, ko je možno, nekateri pa do hudiča ne daja placa, pa da se ubiješ :roll:

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4296
Pridružen: 03. Maj 2006, 01:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 02. September 2011, 22:42

Obstaja zakon. Sam more bit res ornk počasnejši, ne pa da te sam ovira pri malo bolj dinamični vožnji. Kako točno gre člen bo pa kdo drug napisal.

Obstaja ena šala... Kako prehitiš kamion? V rit se mu zaletiš, ko ustavi in gre pogledat kaj je ga pa prehitiš... tako nekako gre to.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7945
Pridružen: 15. November 2005, 22:33
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 02. September 2011, 23:21

ijuvan napisal/-a: voznik črnega audija l:
Očitno z nakupom takega vozila marsikdo postane na cesti bog :? , ni prvi, BTW poznam pa tud ene par v redu možakarjev s takimi avti :-)

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 5385
Pridružen: 29. Januar 2007, 18:37
Kraj: Čeče - Hrastnik

Odgovor Avtor: klemz » 03. September 2011, 07:33

No ja, tut usi subaru vozniki ne blestijo po cesti, sploh na mojem delovnem rajonu... Zadne čase ugotovlam, da je use relativno z znamkami ratal :lol:

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2518
Pridružen: 29. Junij 2010, 17:34
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 03. September 2011, 10:14

To z znamkam so bli itak samo stereotipi..ki pa ne držijo več, ker si lahko vsak prvoš vsak avto(vsaj za 1 let :twisted: ).

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov