Komplet orodja

Vse kar ne paše v ostale teme...
Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1913
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Komplet orodja

Odgovor Avtor: LSlabe » 29. September 2019, 11:27

Živjo.

V roku parih mesecev mislim nabavit en komplet ročnega orodja z vozičkom (ključi, račne, šraufencigarji,...) Zdej bolj kot gledam, manj mi je jasno. Ponudbe je ogromno, profi robe je velik, kitajskega šrota pa še več. Rabil bi neko dobro hobi varjanto, da recimo ne odleti račna pri odtegovanju m12 matice. Profi robe ne gledam, ker ni potrebe...

Gledam komplet od Uniorja cca 1k€ (voziček+200 kosov orodja) Sem pa bral da tudi Unior ni več to, oz. Imajo več različnih kvalitet.

Pa prosim ne mi smetit teme z raznimi interdiskonti :mrgreen:
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

simon1977
Uporabnik foruma
Prispevki: 90

Re: Komplet orodja

Odgovor Avtor: simon1977 » 29. September 2019, 12:00

jaz imam veliko unior orodja in je kvalitetno
sem pa pa kar neki kupil kljucev in komplet gedor v hoferju...in ti zagotavljam da je kvalitetno!
delam z hoferjevimi izvijaci...kljuci in gedorami pol profesionalno pa se nobenega nisem unicil.
vozicke imam 3 kom...vse sem prazne kupil v merkurju.
meni se zdi za amatersko uporabo uniorjevo orodje predrago...way too much.

Uporabniški avatar
Unikat
Član Subaru kluba
Prispevki: 1111

Odgovor Avtor: Unikat » 29. September 2019, 12:42

Nekoč sem od Uniorja vzel dvoje cevne klešče 48 colske. V roku enega tedna so se na obeh deformirali navoji na matici kot tudi na čeljusti. Z reklamacijo je bil cirkus, so vztrajali, da gre za mehansko poškodbo zaradi nepravilne uporabe. Nabavil nazaj Ridgit klešče, ki se nam v 25 letih dnevne uporabe niso polomile še nobene. Unior 137 EUR + ddv, Ridgid 338 EUR + ddv. Lep primer, da ceno spremlja tudi kvaliteta in ne samo znamka.
EJ257, EJ255, EZ30, EJ251, EJ204, EJ20E

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6257
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 29. September 2019, 13:01

Unior je daleč od tega, kar je bil nekoč. Pa tudi ostali so se v večini pokvarili.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Prispevki: 1023
Kraj: Ausard, WS
Kontakt:

Odgovor Avtor: vrecha » 29. September 2019, 14:18

Unior je daleč od tega, kar je bil nekoč.
Bi se strinjal, hkrati pa po mojih izkušnjah glede na konkurenčno ponudbo še vedno držijo spodoben nivo ter konsistentnost v kvaliteti. Jaz sem se odločil, da ob podobnih dilemah, če je domači proizvajalec načeloma ok, podprem lokalno proizvodnjo, četudi je kakšen belič dražja.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 439
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 29. September 2019, 14:58

Sam sem zadnje čase nekaj orodja kupil v hoferju in v uporabi deluje dovolj kvalitetno za domača opravila. Razen kompleta ravnih in križnih šravfncigerjev (tisti komplet v plastičnem nosilcu ki ga lahko prišravfaš na zid), sicer ima v držalu luknjo, da lahko si pomagaš z vzvodom povečati moč šravfanja ---- vendar ko sem hotel odšravfati šravf ogledala na legacyju, se je križni šravfnciger razletel (dejansko je utrgalo/zdrobilo križni del šravfcigerja). :th :th
Z uniorjem pa do sedaj nisem imel problemov, no je pa res da ne zategujem do te mere da avto iz dvigala fuknem. :ast :ast
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 581
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 29. September 2019, 17:33

Ne vem zakaj te moti InterDiskont??
To je definicija "boljšega hobi" orodja, oz. price-to-performance orodja.

Ne vem zakaj pa ste tako proti Unior orodju, mogoče niste bili v stiku z njihovim novim orodjem?
Za domačo uporabo je Unior skoraj večen, če se ga pravilno uporablja. Prav tako pa za njihove raglje dobiš "rebuild kit", kar za Hofer pač ne dobiš.
Pa še Slovensko industrijo se podpira z nakupom.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6257
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 29. September 2019, 17:53

Zakaj smo proti uniorju?

Ker imam doma 40 let staro škatlo orodja od firme Stahlwille. Pa še danes nimam nobenih problemov z njimi, celo z račno ne, pa sem s to račno prešraufal ogromno. Uniorjeva je pa crknila po pol leta hoby uporabe.

interdiskont je tako tako. ene stvari so odlične in delajo, druge pa slab kitajski ponaredek, ki po parih dneh uporabe crkne. Sem vzel pri njih baterijsko mašino (kopijo makite), pa dela že 5 let brez problemov, sem pa vzel vibracijski brusilnik (tisti trikotni), pa je na prvih vratih crknil in sem ga nesel nazaj.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
Legacy_46
Član Subaru kluba
Prispevki: 1377
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: Legacy_46 » 29. September 2019, 18:14

Jaz imam tudi nekaj starega ampak odlično, Rahsol Germany. Uniorjevega pa tudi veliko, predvsem starejšega.
WRX Cup Edition

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 117

Odgovor Avtor: ORLY » 29. September 2019, 18:43

Kolikor vem ma tud Unior orodje različnih barv, različne cene =različne kvalitete. Mislim, da so tri različice.

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 581
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 29. September 2019, 19:28

Mislim da si malo pomešal Bosch in Unior.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Prispevki: 545
Kontakt:

Odgovor Avtor: icko » 29. September 2019, 20:27

Če bi želel ti lahko zrihtam FÖRCH. Je res full ok roba. Imam dober rabat. :th

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3538
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 29. September 2019, 20:48

Do zdaj sem uspel uničiti samo en Uniorjev artikel in še to po kar nekaj letih uporabe brez primernega moment ključa...

Ko sem zategoval pesto na Boxsterju na 460 Nm (tokrat prvič z moment ključem), se je adapter iz 3/4" na 1/2" zlomil:
http://foto.slovenija.net/cache_root/Da ... 180848.jpg

http://foto.slovenija.net/cache_root/Da ... 180908.jpg

Zadevo sem poslikal in poslal mail na Unior (v soboto) - v ponedeljek sem dobil odgovor, da slike kažejo na proizvodno napako in da naj jim zadevo pošljem. Po cca. 3 tednih sem po pošti dobil nov adapter.

To pa je tudi nekaj vredno. :)

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3577
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 30. September 2019, 09:57

Jaz imam opravka z ogromno interdiskont orodja, unior orodja ter raznih levih firm tipa lincos,M-tech, hofer/lidl itd...
Vso to orodje je za moje pojme primerljivo.

Sem tudi že unior izvijač profi linije zlomil s takorekoč bore malo sile.
Odlomil sem tudi že interdiskont, lidl, hofer...ma ni da ni.

Ampak največkrat zaradi lastne krivde. Moraš se zavedat kdaj je dost na "pas mater" in kdaj je treba uporabt primernejše orodje ali bolši pristop. Če si konj boš tudi 3/4 colsko račno odlomu.
Pri izvijačih je zelo zelo pomembno da uporabiš pravega po velikosti in ne kar prvega ki približno paše skup.

Jaz sem z interdiskont (nekaj malega lidl/hofer/m-tech) orodjem 2x razdrl in sestavil svoj motor ter še nekaj drugih motorjev. Plus še nešteto drugih stvari, pa to orodje je staro že vsaj 15 let in še vedo dela. Res je da v kompletu manjka kak kos, ker v tolk letih se kdaj naredi da kje pretiravaš, kaj založiš (kje že mam ključ 10/13?)...precej lažja mi je misel, da zgubim poceni orodje kot da založim nek nastavek ki je bil 10-15€ :roll:

Jaz zase ne morem rečt, da interdiskont orodje uporabljam "amatersko-hoby" ker bi lagal. Pa je orodje povsem zadosti.

Dejstvo je da če malce bolj resno uporabljaš orodje, boš skoraj da rabil 1/4" 1/2" ter tudi 3/8" orodje. Zato priporočam nakup orodja s tremi velikostmi. Pri subaruju se zgodi, da ti nastavki 1/2" ne pašejo v kako luknjo. Naprimer pri vijakih polovičk bloka.

Uniorjev komplet 200kos orodja z vozičkom je cca 1k€ ja...
Dvomim da je tale lincosov set slabši: https://lincos.si/si/6105-252-delni-voz ... odjem.html
Navsezadnje je mišljen za mehankarske delavnice. Takle voziček z lahkoto nadgradiš še z dodatnim predalnikom na vrhu vanjga pa natlačiš po želji robe...

Če te denar žuli in ti je unior kul, potem se zaleti vanj, ne bo ti žal.
Jaz osebno sem mnenja, da je unior rahlo precenjen, ni slab, ni pa tudi ne zdaj neuničljiv.

Sploh pa, po letih uporabe je obrabljenost unior orodja na istem nivoju kot naprimer interdiskont ali m-tech.
Sploh izvijači hitro ratajo škrbasti če jih res ekstra ne paziš.
Kljunaste kleše za zeger obročke smo tudi že morali brusit ker niso več prijele...mislim, je kup takih stvari.
Guma na kleščah se obrabi, ali z leti rata rahlo lepljiva. Seveda isto velja tudi za interdiskont.

Vprašat se moraš, a boš orodje malo uporabljal, pa boš pač kupil overkill orodje ki bo dobro za 3 generacije "male uporabe".
Ali boš orodje uporabljal dosti in ti pač več pomeni da mogoče za isto ceno dobiš kak kos orodja več in mogoče v 30-40 letih kdaj kaj dokupiš/menjaš. Sej veš, orodja ni nikoli dosti.

Vsekakor pa se izogibaj povsem neznanih "noname" kitajcev, ki se dejansko zlomijo ob prvi uporabi. Sam sem kupil na ebay-u komplet mini torx nastavkov, in prav vsi so se zaoblili že ob prvi uporabi. Kot da so narejeni iz aluminija. Niti enga vijaka nisem s tistim odšraufal :shock:
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Simon989
Uporabnik foruma
Prispevki: 123

Odgovor Avtor: Simon989 » 30. September 2019, 18:45

Mi imamo na firmi vse od Uniorja in moram rečt, da kluči niso tolk slabi in mehanizem od račne tud ne...slabi so samo gumjasti deli, ki se vedno snamejo dol in je zelo neprijetno, ker vedno drsijo dol...in to prav pri vsem..račna(mala in velika), vse klešče ki so gumirane... skratka vsi gumirani ročaji so katastrofa...
Zadne čase sem tudi opazil na novih račnah(gedore), še posebaj na malih, stare min pol leta se nastavki zelo slabo držijo gor in se sami snamejo dol ni treba nič gumba da sprosti zatič..
Po moje se je kvaliteta, kar poslabšala.

Uporaba je vsakodnevna...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov