Prosnja

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

denza1234
Novinec
Prispevki: 12

Prosnja

Odgovor Avtor: denza1234 » 10. Oktober 2017, 18:59

Pozdrav,do sedaj sem vozil samo Honde,,zanima me tudi tale Legacy,,prosim za mnenja,popravila,dobre strani,poraba,vdrzljivost

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12514258

hvala

Uporabniški avatar
Psssiho
Član Subaru kluba
Prispevki: 1791
Kraj: Kranj

Re: Prosnja

Odgovor Avtor: Psssiho » 10. Oktober 2017, 21:11

Dobrodošel
Avta osebno ne poznam, sicer ni Legacy ampak Outback :innoc, odvisno za kaj rabiš avto. Je kar nekaj tem na forumu, poišči pa boš dobil skoraj vse odgovore.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12457063
Osebno bi se raje za kaj takega odlocil ;)

Lp
H6 je doma :-)

denza1234
Novinec
Prispevki: 12

Odgovor Avtor: denza1234 » 11. Oktober 2017, 19:57

Pozdrav,hvala za popravek in nasvet
kako je z temi avtomobili,zanesljivost,,koliko sem prebral so benzinarji bolj zanesljivi?
rabim za 2 otroka in da ima vse 4 pogon,sicer nisem na hribu doma-Ptuj center,ampak mi je avto nekaj posebnega,,nihce ga nima,vsaj 15km okrog:)
kako je z porabo?
lp in hvala za odg

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2912

Odgovor Avtor: Sajmon » 11. Oktober 2017, 22:00

Ta je z dizel motorjem prve generacije, ki je zelo nezanesljiva. Stroški gredoloma presegajo polovično vednost celotne prodajne. Bencinar ima tudi svoje hibe, a se ga da vsaj bolj razumno poštimat. Poraba se pa zelo spreminja glede na vrsto vožnjo. Relacije cca 7,5 - 8,5, mestna z jajcanji in stop-go-stop semaforji proti 10.

lekdo123
Novinec
Prispevki: 8

Odgovor Avtor: lekdo123 » 12. Oktober 2017, 20:14

Ne bi se ravno strinjal s Sajmonom, tudi sam sem namrec lastnik Legacyja modelsko 2010 in do sedaj v sedmih letih nisem imel skorajda nobenih tezav. Vse kar je bilo za zamenjat je bil egrventil. Avto je zelo poskocen in zelo vodljiv. Meni ga navkljub tudi mestni voznji se ni uspelo spraviti nad 7,2 l. Na daljsih razdaljah pa ga pri 140km/h z lahkoto drzi. 5,5-5,8 l. Kar se pa tice gredi drzi, da so le hiba teh modelo, kar seveda ni pravilo. Strošek morebitnega gredoloma pa še zdaleč ne presega polovice prodajne vrednosti. V kolikor je avto redno servisiran na pooblaščenem Subaru servisu (po navedbah italijanskih servisov je to garancija, da naj nebi pokale gredi...) potem je po zagotovilu Subaru servisa Krzic, strosek lastnika avtomobila soudelezba v strosku dela (rezervne dele casti Subaru-ocitno se zavedajo hibe), ki je cca 2000 Eur. Sem pa pred kratkim kupil novega Outbacka diesel in se po voznih lastnostih niti ne pribliza Legiju. Zagotovo svoje doda avtomatski menjalnik, visina, pneumatike...Pije pa najmanj 2l vec kakor Legi. Tako, da jaz lih ne bi posploševal, verjetno je dosti odvisno tudi od posameznega avta - kakor je to pri vseh modelih.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2912

Odgovor Avtor: Sajmon » 12. Oktober 2017, 20:45

Glede stroška gredoloma sem povzel informacije drugih. Kako boš uveljavljal garancijo pri 8 let starem kot 2., 3. lastnik, si ne znam predstavljati.
Kar se tiče porabe pa sem imel v mislih bencinarja, saj je o njem po novem spraševal.

lekdo123
Novinec

Odgovor Avtor: lekdo123 » 12. Oktober 2017, 20:55

Komentar garancije je povzet po navedbi uradnega pooblascenega servisa v SLO. V ITA pooblascen servis SAMAUTO -Muggia Trst, navaja, da v kolikor je avto servisiran pri njih krijejo vse stroske. Subaru je priznal,da gre pri tovrstnih modelih za odstopanje pri gredolomu, zatogredo naproti lastnikom v kolikor je bil avto redno servisiran pri pooblašcenem servisu ne glede na garancijo. Glede porabe pa mea culpa, sem spregledal, da je kasneje bil govor o bencinarju.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6238
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 12. Oktober 2017, 22:16

Kolikor vem mora Kržič (ali katerikoli drug uraden mehanik subaru avtomobilov) za vsak primer posebaj poslati na Subaru italija papirologijo, oni se pa odločijo ali bodo ali ne bodo odobrili popravila na njihove strošle. Če ima avto do 200k kilometrov ponavadi odobrijo, ker je toliko garancije. Kar je več se pa večinoma zavrne.

Soudeležba je 30ur dela in približno 2000 evrov, tako da je to kr konkretno drago.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3480
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 12. Oktober 2017, 23:33

Govorice, ampak vseeno, verjetno kdo kej več ve: glede te soudeležbe sem slišal, da Subaru krije vse, tko, da potem izpade, kot da serviser pobaše tiste 2k za profit?

lekdo123
Novinec

Odgovor Avtor: lekdo123 » 13. Oktober 2017, 01:05

Nebivedu; avto sem kot razstavni exponat vzel v ITA Muggia in tam so mi povedali da za avte, ki so bili servisirani na pooblašcenih Subaru servisih pokrije vse stroske Subaru, v SLO ocitno to poteka drugace. Sodec po stevilu gredolomov sem preprican,da bi zadeva na sodiscu padla, saj bi z lahkoto dokazal, da gre za sistemsko oz. serijsko napako. V izogib tem pa gredo servisi lastnikom naproti...nekje vec nekje manj. Ko kupujes taksen avto pa je vekakor priporocljivo preveriti kaj se zgodi v primeru gredoloma in kako to vkalkulirati v koncno ceno. Se vedno pa sem preprican, da je to avto z najboljsimi voznimi lastnostmi, kar sem jih vozil...in vozil sem jih kar nekaj tudi Legija bencin.

Uporabniški avatar
Moutback
Uporabnik foruma
Prispevki: 242

Odgovor Avtor: Moutback » 13. Oktober 2017, 05:56

Meni je enako povedal mehanik, ki dela na pooblaščenem servisu, tako da bo to kar držalo.
nebivedu napisal/-a:
12. Oktober 2017, 22:16
Kolikor vem mora Kržič (ali katerikoli drug uraden mehanik subaru avtomobilov) za vsak primer posebaj poslati na Subaru italija papirologijo, oni se pa odločijo ali bodo ali ne bodo odobrili popravila na njihove strošle. Če ima avto do 200k kilometrov ponavadi odobrijo, ker je toliko garancije. Kar je več se pa večinoma zavrne.

Soudeležba je 30ur dela in približno 2000 evrov, tako da je to kr konkretno drago.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6238
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 13. Oktober 2017, 08:05

lekdo123 napisal/-a:
13. Oktober 2017, 01:05
Nebivedu; avto sem kot razstavni exponat vzel v ITA Muggia in tam so mi povedali da za avte, ki so bili servisirani na pooblašcenih Subaru servisih pokrije vse stroske Subaru, v SLO ocitno to poteka drugace. Sodec po stevilu gredolomov sem preprican,da bi zadeva na sodiscu padla, saj bi z lahkoto dokazal, da gre za sistemsko oz. serijsko napako. V izogib tem pa gredo servisi lastnikom naproti...nekje vec nekje manj. Ko kupujes taksen avto pa je vekakor priporocljivo preveriti kaj se zgodi v primeru gredoloma in kako to vkalkulirati v koncno ceno. Se vedno pa sem preprican, da je to avto z najboljsimi voznimi lastnostmi, kar sem jih vozil...in vozil sem jih kar nekaj tudi Legija bencin.
Kolegu je odlomilo gred, tako da vem, ker sem mu jaz avto posodil, da se je tisti čas, ko so mu avto popravljal, lahko naokoli vozil. Tako da skoraj iz prve roke vem kako gre v sloveniji.

strumf666, ja govori se celo, da italjani odobrijo menjavo celotne mašine, pa potem mehaniki malo pogoljufajo in zaračunajo soudeležbo in še delo, pa spravijo par jurčkov še v žep.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4615
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 13. Oktober 2017, 08:40

Sej vemo, da so glede na drzavo razlicni pogoji a ne?

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3480
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 13. Oktober 2017, 09:58

Različni pogoji glede menjave motorja pri gredolomu? Torej Subaru v Sloveniji ne plača vse, v Italiji pa, za isto okvaro? To se pa še bolj čudno sliši, kot, da servis pobaše 2k.

tadejk
Uporabnik foruma
Prispevki: 264

Odgovor Avtor: tadejk » 13. Oktober 2017, 10:55

Subaru Slovenija ne obstaja. Uvoz vozil, dobava rezervnih delov in garancije, skratka vse za naš trg poteka preko Subaru Italia. Kadar imamo posrednike, pa so možne tudi mahinacije. Zelo majhna verjetnost je, da bi šel kdo raziskovat, kaj so italijani dejansko odobrili našemu servisu. Običajno so ljudje veseli že tega, da jim gre Subaru nasproti in krije del stroškov popravila izven garancije.
'05 Outback 2.5 AT LPG

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov