Nakup XV

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 4009
Kraj: Venera

Nakup XV

Odgovor Avtor: niva13 » 18. December 2019, 20:29

Živijo

Po dolgem času bom spet malo težila z vprašanji. 😁

Po 2 letih me spet ima, da bi šla nazaj na Subaruja, pa sem malo gledala ponudbe rabljenih XVjev.
Letniki nekje 13-15.

Malo kolebam glede dizla, glede na njegovo bodočnost. Rabljenih bencinarjev pa skoraj ni v ponudbi na avto.net.

A prav razumem, da je active torque split samo pri avtomatskih menjalnikih, vehicle dynamics control pa pri vseh?

A so servisni intervali isto kot pri starih Subarujih?

Hvala za odgovore in lep pozrdav

Tatjana

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6772
Kraj: Črnuče

Re: Nakup XV

Odgovor Avtor: nebivedu » 18. December 2019, 20:49

Pozdravljena.

Obrni se na Gabrca, da ti kakšnega bencinarja najde v Italiji in ti ga gor pripelje.

CVT-ji imajo ATS + VDC + TCS, ročni pa samo VDC + TCS.
XV also has what Subaru calls the Vehicle Dynamics Control system - encompassing stability and traction control, anti-lock brakes with electronic brakeforce distribution, hill start assist (in the manual) and a brake-assist traction control system that works like a limited slip diff.
The manual model uses the old-school mechanical centre diff with a viscous limited slip set-up that has a 50/50 torque split, while the CVT has an active torque split system that is constantly variable
Servisi so še vedno na 15.000km, Ročni menjalnik se olje menja na 60.000km, CVT menjalniku pa se uradno naj nebi menjalo olja, čeprav ga menjamo (bomo menjali) na 120.000.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 18. December 2019, 21:02

Velja za XV z ročnim menjalnikom:
When slip on the front or rear axle is detected, a locking center differential is able to send up to 80 percent of available torque to the axle that has the best traction. The center differential uses a viscous coupling that operates without the aid of computer control and reacts to the mechanical differences in grip.
Velja za XV s CVT:
An electronically managed continuously variable transfer clutch actively manages torque distribution in response to driving conditions, acceleration, deceleration and cornering. Slippage at the front or rear wheels causes torque to transfer (up to 100%) to the opposite set of wheels.

How it works:
1. The system is designed to send most of the power to the front wheels. However, there is always some power going to all four wheels (60:40).
2. An electronically controlled clutch pack within the transmission (acting as a center differential) allows the front and rear axles to turn at different speeds when cornering.
3 .Since the clutch pack also varies the amount of power sent to the front and rear axles, it acts as both a slip-limiting device and a center differential.
4. Should traction loss occur at either the front or rear wheels, more power is progressively transferred to the axle with the wheels that have the most grip (up to 100%).
5. Power split varies based on electronic inputs measuring different driving conditions.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker

Odgovor Avtor: niva13 » 18. December 2019, 22:01

Hvala Nebivedu.

Sem vmes malo prebrala po forumu in se nagibam k 2 litrskemu bencinarju z avtomatskim menjalnikom, čeprav sem na avtomatiko vozila samo 2x v lajfu.

A x-mode je optional? Je to kot neke vrste reduktor?

Gledala sem pa tega https://www.avto.net/Ads/details.asp?i ... ive%20Avt.

Sicer presega moj budget, pa prej bi morala Tiguana prodat.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 18. December 2019, 23:25

Brez eyesighta? Brez veze tak letnik potem kupovat.

Se bolj splača novega vzet pa daš še tiste 4 jurje zraven. Popusta je nekje 2 do 3.000 evrov in te pride okoli 21.000 osnovni model, 24 pa že bolj napreden. In vsi imajo eyesight in avtomatski menjalnik (nimajo več ročnih).

Pa ta mi zgleda kot da je 2014 letnik. https://images.autotrader.com/scaler/62 ... 215815.jpg To je 2017 (poglej zadnje luči): https://carsguide-res.cloudinary.com/im ... 281%29.jpg https://carsguide-res.cloudinary.com/im ... 281%29.jpg
X-mode je sistem za offroad in vožnjo po snegu.

Jaz sem z 1.6 čisto zadovoljen. V bistvu 2.0 ni prav dost boljši, mogoče ima pospeške malo boljše, drugače pa ni neke hude razlike.

Dimen
Uporabnik foruma
Prispevki: 55
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: Dimen » 19. December 2019, 08:40

Gledam porabo na oglasu. Je možno da 2.0 bencin, avtomatik, popije 6.6 l v kombiniranem načinu. :ast
Mislm, to je enako kot od moje žene nissan note 1.4 bencin, lažji za par 100kg.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3949
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 19. December 2019, 09:14

Ni možno....
Razen če se vlečeš po cesti kot stara kuzla...ali pa če štartaš na Mangartu in meriš porabo do Gorice...
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3949
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 19. December 2019, 09:37

In ja vožnja 110km/h tam nekje med tovornjaki po AC je cijazenje kot stara kuzla....

Marsikatera nizka objavljena poraba na tem forumu je takšne narave. Zame pač to ni vožnja.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4830

Odgovor Avtor: klemz » 19. December 2019, 10:22

Okol porabe se da debatirat. Moj faracajg ma na 100km od zasavja cez trojane na ac in v siski dol naprej cez medvode do kranja nekje 3.8L. En kestel sem testiral po zasavki do senjakoba in potem ac in siska dol naprej cez medvode pa je bila poraba 4.6L.

Po zasavki sem imel visjo povprecno hitrost kot na ac. Avtocesta zjutraj in popoldan za kamion 90 po gps in po zasavski vecinoma 10kmh hitrej.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. December 2019, 12:29

Dimen napisal/-a:
19. December 2019, 08:40
Gledam porabo na oglasu. Je možno da 2.0 bencin, avtomatik, popije 6.6 l v kombiniranem načinu. :ast
Mislm, to je enako kot od moje žene nissan note 1.4 bencin, lažji za par 100kg.
1.6 Ima še 3 deci manjšo porabo. Ampak tako porabo ima če imaš vklopljen Eco mode.
Normalna povprečna poraba je 7.3 za 1.6 cvt

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1133
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 19. December 2019, 14:41

BackW00d napisal/-a:
19. December 2019, 09:37
In ja vožnja 110km/h tam nekje med tovornjaki po AC je cijazenje kot stara kuzla....

Marsikatera nizka objavljena poraba na tem forumu je takšne narave. Zame pač to ni vožnja.
moj fori pije pri taki vožnji 10 l/100 km pozim ... poleti pa ne manj ko 8,5 pa se lahk obesiš.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker

Odgovor Avtor: niva13 » 19. December 2019, 17:18

@Nebivedu

A ni modelno leto 12-17 in 18-? Vsaj, če gledam po tem forumu https://www.subaruxvforum.com/

Za novega 1.6 dat 24k evrov mi je vseeno preveč. Je pa res, da je rabljen avtomatik lahko tudi rizik in velik strošek, če imaš smolo pri nakupu.

Ma vseeno bi raje imela 2.0. Vsaj iz preteklih izkušenj s Subaruji približno vem kakšen bo odziv na cesti, z 1.6 pa bi pri prehitevanjih spet obujala spomine na moje Nive. :smey

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. December 2019, 17:32

Očitno je 2017 tudi tak. Stari model, drugače je 2017 prišel ven tisti z lučmi tudi v prtljažnih vratih zadaj.

Bi bila presenečena kako dobro gre 1.6 s CVT menjalnikom. Proti foresterju z 2.0 in 125KM je čista zmaga.

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker

Odgovor Avtor: niva13 » 19. December 2019, 17:51

Ma sej Fori je bil en polenton na cesti. Govoriš o terenu ali cesti?

Še najbolj pogrešam oba moja Legacyja, če odmislim prednje luči, pa rjo seveda. :smly

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. December 2019, 20:19

Tako po cesti kot po terenu premaga 125KM forija. Sploh v kak dolg klanec (vrhniški recimo) se mi zdi da gre veliko bolje.

Jaz sem si XV-ja želel že odkar je prišel ven. Avto mi je bil dejansko všeč (ja vem, večini je grd). In sem si ga letos privoščil. Prej sem bil na outbacku 2006 z 2500ccm in 165KM, pa ne pogrešam nič tiste konjenice, čeprav ima ta celih 50km manj in je 30kg težji od outbacka. Edino kar pogrešam od outbacka mi manjka outbackov prtljažnik in strešne letve (te pa še iščem za XV-ja). Drugače pa sem večino časa v mestu in v kolonah, kjer mi pa CVT res odgovarja in tudi 1.6 motor, ker ima 3 litre manjšo porabo od outbacka v teh kolonah.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost