Outback

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
samurainen
Uporabnik foruma
Prispevki: 26

Outback

Odgovor Avtor: samurainen » 04. Februar 2020, 19:58

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 573
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Outback

Odgovor Avtor: Grizliboy » 04. Februar 2020, 20:37

Na žalost, če imaš veliko denarja viška in reeeeeeeees ne veš kako ga bolj produktivno porabit .......................... no, potem pa le kupi subarujev dizel.

Znane so lomi glavne gredi, ki se ponovi tudi na tovarniško zamenjani novi mašini. Sicer naj bi bilo možno ojačati del notranjosti, ki jo dela eden od forumašev, vendar je iz te smeri bore malo informacij na samem forumu. Preglej malo forum, v iskalniku vpiši dizel in ti bo hitro jasno kako in kaj.

Praktično vsi forumaši vozimo bencinarje, v najboljšem primeru predelane na plin in to je to. Že samo dejstvo da je subaru razvil dizla in ga prodaja zgolj v ravajeni evropi, ti da nekaj klicajev zraven imena dizel. Na žalost. :frwn :frwn
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

samurainen
Uporabnik foruma
Prispevki: 26

Odgovor Avtor: samurainen » 05. Februar 2020, 18:26

Ojoj, sem mislil, da so dizli pač japonska kakovost :ast
Sicer nisem ljubitelj dizlov ampak na leto delam okoli 33000km....
Hvala za odgovor :reli

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 238

Odgovor Avtor: ORLY » 05. Februar 2020, 19:38

Bi-fuel torej...
ignorance is bliss

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3827
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 05. Februar 2020, 19:44

Subaru je imel dobro idejo in veliko so vložili v razvoj, naredili pa so eno majhno napako ki je konkretno zamajala ugled subaruja. Tako pač je danes v konkurenčnem svetu kjer so kupci neizprosni. Sicer je Subaru vsaj delno priznal napaka in zapravil poštene denarje da je vsaj deležu lastnikov (ki so imeli ~100% zgodovino avta pri uradnem servisu) priznal obnovo motora. Žal je očitno napaka motorja takšne narave, da se jo z menjavo bloka ne odpravi ampak se jo zopet le preloži na kasnejši datum.

Forumaš BoxerPower ima v svoji strojniški delavnici metodo s katero ojača blok motorja do te mere, da do loma gredi naj nebi več prišlo. Klientele ima ogromno in za enkrat še ni slišat žal besede čez njegovo delo.

Če si za dizla in nebi imel plina ti pri teh kilometrih preventivna ojačitev motorja pri njemu, ali popravilo že zaribanega motorja ne bo povzročalo nekih ogromnih dodatnih stroškov, ker boš z varčnostjo dizla napram bencinarju (brez plina) hitro notri dobil tiste cirka 2 tisočaka stroška....

S tem da sam verjamem da se subaru dizel pelje dosti bolj dinamično od 2.0 ali 2.5 bencinarja brez turbine....da ne omenjam 1.5, 1.6 brez turbinskih subarujev, ki so dobsedeno nepremičnina zabetonirana v tla...

Pred leti je nek prodajalec omenil da če pride kupec z idejo da bo kupil bencinarja, in da bi rad prodajalec prodal bencinarja (zaradi zaloge) je edini pogoj da ga bo res kupil le ta, da se slučajno ne vsede za volan dizla. Tisti, ki je kolebal in rekel "pa dejmo probat dizla" pa je ziher vzel dizla...

V Trbovljah je možakar kupil Legacy dizla, med prvimi v sloveniji in je pred par leti doživel gredolom. Možakar je takrat ob tem dogodku kupil novega passata cross ker ga je tak avto rabil zaradi službe (veterinar), ki ga ima sicer še danes...ampak jaz ga vsak teden parkrat vidim v Subaruju...pa ima tisti subaru verjetno danes že konkretno čez 250.000km...
Pa Passat res ni slab avto, dejansko je ene sorte "idol" razreda....no on pa raje vozi Legacy-a.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 986
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 06. Februar 2020, 08:57

BackW00d napisal/-a:
05. Februar 2020, 19:44
S tem da sam verjamem da se subaru dizel pelje dosti bolj dinamično od 2.0 ali 2.5 bencinarja brez turbine
A ti to resno? Subaru dizl 2.0 v foresterju je tako brez navora da crkne med šaltanjem iz prve v drugo ko sem ga šaltal kot svojga 20 let starga bencinarja ... moraš ga gnat u vrtljaje za popizdit da sploh kam prideš.
"Že vem kaj bova! Zažgiva hišo, krivdo bova pa zvalila na Winstona Churchila!"
Adolf (imaginarni prijatelj) Jojo-tu, potem ko se je skregal z Elso

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 06. Februar 2020, 10:03

Ziher ima 2.0 bencin več navora v nizkih obratih, a ?

Pa iz istega razloga ima verjetno potem bencinar napram dizlu tudi reduktor, da lahko to ogromno številko navora še "podvoji" da imaš potem vsaj 11 navora....

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 06. Februar 2020, 10:21

BackW00d napisal/-a:
06. Februar 2020, 10:03
Ziher ima 2.0 bencin več navora v nizkih obratih, a ?

Pa iz istega razloga ima verjetno potem bencinar napram dizlu tudi reduktor, da lahko to ogromno številko navora še "podvoji" da imaš potem vsaj 11 navora....
Pri foresterjih, ne boš verjel da ima več navora spodaj bencinar - govorim za 1. generacijo dizlov.
OK, da ne mlatimo slame, pa si ti to že peljal, ker če ne, brez veze debata? 1. generacija dizel fori bi nujno, ampak res nujno rabil reduktor. Tud v klanec ne zmore v isti prestavi kot bencinar, eno nižje je treba za isti naklon ... jaz mojega foresterja po mestu vozim ko golfa dvojko, med 1000 in 1500 obrati, do pete prestave brez frke. probaj to z foresterjem dizl. če ga ne nagoniš čez 2000 obrtaov sploh šaltat ne morš prva-druga. jaz med prvo in drugo z bencinarjem redko grem čez 1200. Če je to pri novejši verziji dizla kaj bolje ne vem, 1. generacija je katastrofalno švoh.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 06. Februar 2020, 10:43

Vožnja s 1000-1500 obrati pač ni vožnja ampak je jajcanje....

In ne, nisem še vozil dizla, pa vem da dizli do turbine so mrtvi...ampak vseeno pretiravat pa ni treba...

Če bi primerjal turbo bencinca iz bencinca bi bilo to še nekak OK...

Dizla pač voziš pri 1800-2800 obratov pa gre ziher dosti boljše kot bencinar pa precej več navora ven špukne pri teh obratih kot katerkol subaru bencinar (brez turbine)...Če pa bi se rad vozil s 1000-1500 obrati pa si raje kupi tovornjak ali avtobus, tam je pri 3000 že rdeče...ali pa kak fau aht...

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 06. Februar 2020, 10:53

Dobr, če ga še nisi peljal, si pač preberi, kaj o tem rečejo tisti, ki so ga:

Much of the overseas comments about the diesel Forester have focused on the engine's lack of low-down torque, and it's no different in the Australian version.

Grab a taller gear before about 1400rpm, and the Forester will struggle to gain momentum. Do the same in most other diesel-powered passenger cars and even at speeds as low as 800rpm the engine will grumble, but get on with the job.

Cel članek na https://www.drive.com.au/motor-news/fir ... 00602-wytf

Moj fori gre redko čez 3250 obratov. Ni potrebe, razen v celem snegu v klanec. Vožnja po mestih je pač vedno jajcanje, pri 3250/min si pa že na 120 km/h. Kaj več s foresterji nima smisla, saj imajo indeks zračnega upora podobno kot hlevska vrata (pokonc postavljena).
Jaz sem ga peljal enkrat, in nimam nobene želje po več. Podobno zanič se mi je zdela Toyota Corolla s common rail dizlom. Sem jo dobil enkrat za nadomestno vozilo, ko sem dal Land Cruiserja na servis. Spodaj zanič navor.
Zadnjič spremenil aleks, dne 06. Februar 2020, 11:02, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7803
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 06. Februar 2020, 10:55

Men je bil svoje čase Dizel čist hud, imel sem srečo vozit testnega OB-ja leta 2008 za 3 dni in je letelo brez opomb.

To kar pa Alex govori je bilo pa pri meni na 2003 Foresterju vsako poletje pri polnoobremenjenem AC sistemu, vganem plinu in še kaj pa sem speljeval kot s stoenko. Sploh če je bilo 2% + klanca :lolno

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 06. Februar 2020, 11:11

Ne vem, jaz imam eno generacijo starejšega, pa tudi z vklopljeno klimo na ravnem spelje v štandgasu s prvo "dolgo" če sem sam not.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 06. Februar 2020, 11:22

Mislim da se zlo velik takih občutij zgodi, ker preveč študirate grafikone motorjev. Sam pogosto pozabte, da je to na grafikonu podatek za motor na prifštantu, in merjeno je na gredi. Nekaj povsem drugega je pa stanje na kolesih, ko je motor potem vgrajen v avto. Teh grafikonov pa ni za študirat. Z razlogom, razlika je najbrž precejšnja pa jih raj ne narišejo, če so jih sploh izmerili.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 06. Februar 2020, 12:15

Pa jebote...kdo voz pod 1400 obrati??!!? Pa to morš bit tak mazohist, da ni večjega da ti rata vozit s temi obrati :smsw

Aleks očitno si pač izotop in rad sam sebe trpinčiš z ultra nizkimi obrati, kjer cel pogonski sklop nabija in vibrira. Tebi bi verjetno Subaru dizl crknil že v prvih 50.000km. Še dobro da voziš bencinarja.

Upam da se ne bom kdaj rabil za tabo vozit pa vlečt ven z vsakega upočasnjenja s 1000 obrati. Veliko raje bi videl da če se srečava da se takoj usedeva na enega rosno hladnega kako rečeva potem pa jaz OBVEZNO odpeljem prvi iz gostilne!

Moji avti dnevno vedno in nujno vsakič vidijo več kot 3250.
WRX-a se pod 2000 obrati sploh vozit ne da, ker notranjost toliko vibrira da ti poči živec takoj.
Dizlov se pod 2000 ne da vozit ker umrejo, sploh teh najpogostejših 1.5 in 1.6 z do 120HP....katastrofa.

Dvomim da jih je veliko na forumu ki pri bencinarju speljujeo brez dodajanja plina. Ja tudi pri WRXi se to da, ampak nima smisla ker se samo matraš, privarčuješ pa nič, kvečjemu zgubiš nekaj časa.

Pri dizlih je drugač, ker vseskozi tečejo "na polno" hitrost vrtenja pa jim v prostem teku omejuje količina vbrizgane nafte. Zato se tam da speljat brez gaza, ker itak elektronika motorja sama "jača" navor. No, manj prostornine kot ima ta dizl, težje je...je pa izvedljivo.

Uglavnem, uporabnika Samurainen vseeno opogumljam, da proba dizla, pa če mu bo všeč in če je pripravljen na že tako premium ceno doplčat nek dodatek za izboljšavo motorja, mislim da če gre zavestno v to da mu ne bo žal.
Poraba dizla napram bencinarju hitro opraviči rahlo večji vložek v štartu. Če seveda noče plina (mene še vedno boli da z jeklenko narediš samo ~400km).

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3541
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 06. Februar 2020, 12:23

Daš večjo jeklenko, pa boš naredil več...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost