Outback Vs. Terrano

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2437
Kraj: Vrhnika

Outback Vs. Terrano

Odgovor Avtor: msenjur » 08. Januar 2009, 15:43

no, kot že naslov pove... (vem, bedna primerjava)

ker po 3 mesecih še vedno ni nobenega solidnega ročnega outbacka, sem začel gledati za drugimi... terenci.

V oči mi je padel Nissan Terrano II. 2.7TD, kateri je tudi bolj off-roader, ubistvu dost bolj terenca. Pa tud vizualno mi je zelo všeč. Pa 7 sedežev ima. V nemčiji se za 7k€ dobi že zelo solidne (2000+ letnik, malo km), pa tud izbira je velika! Registracija je ista kot za outbacka. In tud nissani so kr vzdržljivi baje...

Po drugi strani pa ni tok luksuza. Kolikor gledam nimajo tempomatov, avtomatske klime. Notri so dost oskubljeni. Pač ni avto za luksuz špilat. Je pa zato v naravi drug užitek! :)

Ne vem, ne vem..., kakšen majo kej 4x4?

Sm mogu mal potarnat, ker se ne morem odločit...

Najtežje je it pa stran od Subaruja... :(

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6177
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 08. Januar 2009, 16:07

Če greš na velikega terenca, potem toyota landcruiser, hillux ali 4runner, od nissan samo patrol (pathfinder ni pol toliko vzdržljiv, je pa poceni) in mogoče kak pajero, vendar ne ti iz elektro italije po 5 do 6k eurov, ki se prodajajo pri nas.

Od majhnih pa izbira ni prav dost velika - vitara ali pa rav4, vse ostalo je pa starejše od letnika 2000, ali pa je zanič (korejci).

Pa enoako velja za terence kot za subaruje;
Kilometri sploh niso vprašanje in niso pomembni, najbolj pomembno je da se je avto redno servisiral in da ima opravljene vse predpisane servise.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 08. Januar 2009, 16:11

zakaj pa ne terranota?

toyota mi ni všeč... sploh pa so tile landcrouserji res ladje! to je pa že preveliko!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 08. Januar 2009, 17:05

Ne vem, meni se terrano ne zdi avto, s katerim bi lahko vsak dan vozil po terenu, pa da bi to zdržal. Nekak tako kot kia sorento - pel za pogledat, ampak uporabnost pa...

Drugače pa terrano ima klimo, ima tempomat, samo pravi model moraš poiskat - tisti tanajbolj oskubljeni so pa z nekak tok opreme kot leone DL pred 20 leti.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

sustami
Uporabnik foruma
Prispevki: 61

Re: Outback Vs. Terrano

Odgovor Avtor: sustami » 08. Januar 2009, 17:23

msenjur napisal/-a: Registracija je ista kot za outbacka.
Registracija ni ista. Terrano 2.7 td pade v rang 80-100kw, Outback pa v rang 100-130 kw ;-)

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 08. Januar 2009, 17:49

no, ima pa prostornino večjo!

50€ je cenej terrano....

Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Prispevki: 1012
Kraj: Ausard, WS
Kontakt:

Odgovor Avtor: vrecha » 08. Januar 2009, 18:58

najbolj pomembno je da se je avto redno servisiral
triKlicaje in še eno grimaso v podporo !!! :2343223
Samo je težko priti do dobro ohranjenega, ker tisti, ki je terenca orenk vzdrževal ga ponavadi tudi res potrebuje in mu ni da bi ga prodajal ...

----
OT:
Samo so mi vedno bolj simpatični teli Hiluxi ...
Včeraj sem končno pripraskal do filma The Quiet Earth in kaj mislite kero prevozno sredstvo si je tip izbral, ko je kao ostal sam na svetu (upoštevajte da leta 85 Subaruji še niso tako zelo razturali kot dandanes)?

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6612
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 08. Januar 2009, 19:06

kako jih ni...

Legacyjev/Outbackov do 9000 EUR z ročnim menjalnikom je samo na mobile.de (samo nemčija) ta moment 25; od tega sem naklikal 9 "zanimivih" Outbackov; 2 imata vgrajen plin; na voljo je en (meni lep) temno bordo rdeč, 5.980 EUR; pa en z manj kilometri za slabih 8; itd itd..

poglej še na autoscout,.. pa italija,.. belgija,... avstrija,..
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 08. Januar 2009, 19:32

vrecha napisal/-a:
najbolj pomembno je da se je avto redno servisiral
triKlicaje in še eno grimaso v podporo !!! :2343223
Samo je težko priti do dobro ohranjenega, ker tisti, ki je terenca orenk vzdrževal ga ponavadi tudi res potrebuje in mu ni da bi ga prodajal ...

----
OT:
Samo so mi vedno bolj simpatični teli Hiluxi ...
Včeraj sem končno pripraskal do filma The Quiet Earth in kaj mislite kero prevozno sredstvo si je tip izbral, ko je kao ostal sam na svetu (upoštevajte da leta 85 Subaruji še niso tako zelo razturali kot dandanes)?
Ja jst bom za naslednji avto skoraj sigurno vzel hilluxa (tistega tastarga - tazga ko ga je klarkson uničeval v oddaji), samo da bo doublecab - dvojna kabina, da gre not lahko 5 ljudi brez problemov.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 08. Januar 2009, 21:57

Aja, pa s teranotom tega skoraj ne moreš počet

http://www.pantherkamnik.com/filmi/woodpeck.wmv

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 08. Januar 2009, 22:55

Gorazd: če dam jest ceno do 9.000, pa od 99' letnikov naprej, najde 9 ročnih. Prej sem imel sicer ceno do 8.000, in jih je bilo 7. Istih že odkar iščem. Ko sva se z Markyem menila mi ni priporočil nobenega. In kupujem samo outbacka. Navadnega legacya nočem.

Vidiš, za 5980 men sploh ne pokaze nobenega bordo rdečega. Za ta denar je en zelen!

Gledam vsak dan, mobile.de., mobile.it, pa še eno avtrijsko stran,... V italiji so tud že skoz isti...

Ko se kakšen uredu pokaze, ga pa v 2 dneh ni več!

Sicer pa... Vidim da se morem tud še sploh odločit kaj bi sploh rad, ker ko jih zdele gledam (outbacke), ne vem, če ne bi raje vzel terranota...

Ker vem, da me bo premamil teren, sneg, in outbacka je res škoda za to, da ga gonim na mejah njegovih sposobnosti, ker to ni avto za to. In tud rad bi tak avto, da gre lahko še kam bl v off-road.

Matra me edino še pripadnost Subaruju, in po limuzinsko udobje outbacka! Treba se bo odločit za en korak v eno smer.

Sej vem - kompliciram, pa tuki se mal sproščam, tko da ne zamerit! :D

Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Prispevki: 1012
Kraj: Ausard, WS
Kontakt:

Odgovor Avtor: vrecha » 08. Januar 2009, 22:58

Ja jst bom za naslednji avto skoraj sigurno vzel hilluxa ...
Eden beli letnik 98 je še na avto.netu, eden podoben gasilski se je pa pravkar prodal v treh dneh mislim.

Samo pa sem malo gledal sedaj po netu glede Toyotinih mašin in marsikje najdeš komentarje v stilu, da tele 1kz-te mašine (kot v moji) so sicer malo nagnjene k pokanju glav, samo še zdaleč ne toliko kot tele sorodne 2.4 mašine (ki so pri nas v starih Hiluxih).
Sem dobil občutek da samo kar je bencinsko ali pa šestvaljno dizel od Toyote je tisto kao "neuničljivo".

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 08. Januar 2009, 23:12

Sej jst ne maram dizla, to bi pa že lahko vedel, tko da tudi hillux ne bo dizel. Vzel bom 4.2 bencinar, če se jo bo dalo dobit, drugače pa bom tudi z 2.4 bencinarjem zadovoljen.

Tisti tabeli je pa bolj bogi, pa od italjanskega elektra je tko da je vreden polovico, mogoče manj od cene na avtonetu.

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6612
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 09. Januar 2009, 00:14

@msenjur: zdaj mi je jasno, kje delaš "napako" - ne išči samo med Outbacki; išči tudi med Legacyjem - veliko Outbackov je vpisanih kot Legacy,... saj lahko iščeš tri modele naenkrat.

zadetki - mobile.de karavan, Outback + Legacy, moč nad 150KM, letnik 1999 naprej, ročni menjalnik, cena do 9001 € bordo 5980 je sedmi po vrsti;

http://i8.ebayimg.com/08/m/000/a0/fa/ecd7_24.JPG
Fiat.
Brez panike.

sustami
Uporabnik foruma
Prispevki: 61

Odgovor Avtor: sustami » 09. Januar 2009, 00:18

msenjur napisal/-a:no, ima pa prostornino večjo!

50€ je cenej terrano....
rea je :oops: . se posipam s pepelom. bil sem prehiter in nisem upostevl cestnine, ki je pri motorjih nad 2.5 l visja skoraj 100 eur. Ce nimas nic popustiov, je razlike cca. 43 eur :fewefw

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost