forester - nakup

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

skull
Uporabnik foruma
Prispevki: 21

forester - nakup

Odgovor Avtor: skull » 20. Junij 2009, 20:45

pozdravljeni

odlocam se za nakup foresterja .. letnik nekako 2005-2007
ogledal sem si tegale
http://www.avto.net/ad.asp?id=2886517

pa me zanimajo malo vasa mnenja, avto je drugace uvozen iz belgije ravno se polira sem ga danes ogledal, pri priklopu za tankanje plina je odbijac malo vdrt ampak prodajalec pravi da bo to drugi teden postimano.

Poleg tega je rekel prodajalec da mu je nekdo ki montira plin rekel naj predlaga kupcu naj si da vgraditi "mazanje" ventilov ker da drugace so ob vecji voznji na plin manj vzdrzljivi

prosim za vasa mnenja

hvala

Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik foruma
Prispevki: 260
Kraj: mb

Odgovor Avtor: pilgrim » 21. Junij 2009, 06:15

Pozdravljen na forumu.
Glede plina ne vem, glede opreme pa je podoben osnovnemu modelu, ki se je prodajal pri nas. To pomeni brez komand na volanu (ne pogrešam), zato pa z gretjem sedežev, dodan je naslon za roko in predal pod njim (kar pripomore k udobju med vožnjo), radio je najenostavnejši subarujev s povprečnim zvokom in zatikajočim se gumbom on-off (vsaj pri meni).
drugače pa lep avto in, po moje, če je brez skritih presenečenj, sploh ne predrag.

skull
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: skull » 21. Junij 2009, 11:01

pilgrim hvala za odgovor

malo se moram se pozanimati glede plina. edino kar me malo moti so kilometri ki jih je malo dosti samo kaj cmo tolk jih je :)

skull
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: skull » 21. Junij 2009, 11:03

poleg tega bi pa prosil ce morda kdo ve še za kakega naj mi ga predlaga

hvala in lp se enkrat :)

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7738
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 21. Junij 2009, 12:22

skull napisal/-a:pilgrim hvala za odgovor

malo se moram se pozanimati glede plina. edino kar me malo moti so kilometri ki jih je malo dosti samo kaj cmo tolk jih je :)
Če so realni je to odlično glede na uvoz in "zaupanje prodajalcu"
Drugač je pa avto videti lep, le glavni servis bo kmalu nekaj čez 90k bi bilo to potrebno. (čer boš pelu k uradnikom bo to hitro 700+€).
Osebno bi dodal še nakj € in vzel raje te če so davčno... itd... zrihtani za prodajo http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2580026&show=1 imaš pa več opreme in seveda avto s skoraj 0 km :lol:
Pa daš kasneje vgradit plinsko napravo npr. tekočo fazo kar je najbolj optimalno in imaš novo napravo, garancijo in še priklop si zmontiraš v predel kjer se tanka bencin ne pa tam dol na odbijaču kar je seveda za plinarje najlažje izvest :cool:

skull
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: skull » 21. Junij 2009, 12:57

subi92 hvala za informacijo s servisom
ja sem gledal tudi tiste ampak so trenutno malo izven mojega ranga (€) :lol:

no bomo se iskali

lp

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3340

Odgovor Avtor: NoFEAR » 21. Junij 2009, 12:58

Tud jst razmišljam isto kot Subi92... Za dobrega jurja in pol več, dobiš nov avto... Tisto plinsko napravo pa že daš vgradit enkrat ob priliki...

Uporabniški avatar
TedyBi
Uporabnik foruma
Prispevki: 386
Kraj: obala

Re: forester - nakup

Odgovor Avtor: TedyBi » 21. Junij 2009, 13:54

skull napisal/-a: Poleg tega je rekel prodajalec da mu je nekdo ki montira plin rekel naj predlaga kupcu naj si da vgraditi "mazanje" ventilov ker da drugace so ob vecji voznji na plin manj vzdrzljivi
meni je enkrat ata kržič razlagu, da imajo subaru motorji mehke sedeže ventilov ali neki podopnega in je treba (verjetno ne za vse tipe motorjev) na 10-15kkm prihajat na servis, da čarajo neki pri ventilih (že dolgo nazaj pa pozabu). Potem bil pri enemu plinarju na obali, ki je tudi zatrjeval obvezno vgrajevanje posebnega rezervoarja za posebno olje za ventile (hladi ali neka taka logika tega olja). Priporočam ti, da se oglasiš pri kržiču al pa jih pokličeš. Maš pa tudi kar nekaj forumov na temo plina, pa mal prebrski pa uspešno izbiro. Sam bi ti tudi priporočal izbiro Subi92 in verjetno ni nič narobe, če se oglasiš še pri njih pa boš videl, če se da še kaj znižat. Čez čas pa še vgradiš novo napeljavo, pa boš mel še garancijo pa slovenskega serviserja (vprašanje kateri sistem je v tem).
Dobro izberi in uživaj v vožni :D
Boljše zavore ---> večja varnost!?
Pol se ti pa bedak u rit zaleti!

Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: pilgrim » 21. Junij 2009, 20:24

subi92 napisal/-a: in vzel raje te če so davčno... itd... zrihtani za prodajo http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2580026&show=1 imaš pa več opreme in seveda avto s skoraj 0 km
pa res, v bistvu novi, višja stopnja opreme (alu platišča, strešna okna, resnično multifunkcijski volan, velik in boljši radio (nimajo pa ogrevanih sedežev - ali pa so gumbe prestavili s sredine med sedeži kam drugam), lepa zelena barva.

sem kar pomislil, da bi zamenjal :oops:
s svojim.

kaj misliš s tistim davčna in tri pikice?

Uporabniški avatar
Unikat
Član Subaru kluba
Prispevki: 1111

Odgovor Avtor: Unikat » 21. Junij 2009, 20:58

Pri nakupu teh foresterjev bi bilo pomoje pametno en dober servis nardit, glede na to da avtomobili stojijo že dve leti in pol. Mene bi pri nakupu to mal odvračalo, avto je zato da se vozi, ne da stoji. :?: Upam da so jih vsaj občasno kej zalaufal.
EJ257, EJ255, EZ30, EJ251, EJ204, EJ20E

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6612
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 21. Junij 2009, 22:52

kaj misliš s tistim davčna in tri pikice?
Verjetno je ciljal na DMV in ostale dajatve.
Kolikor vem, so vsi avtomobili (še nekaj Outbackov je v paketu) slovenski; so pa iz zaplenjenega lizinga;

takih primerov bo vedno več.
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7738
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 22. Junij 2009, 08:13

@davčna... : ne nič takega, važno da je odveden ves davek itd... ker sem imel soseda Črneta ki je rihtu nove avta do 25%cnej, kupljene na neke slamnate firme in šmuglarija z davki.

Je pa tko kot je Gorazd reku, nekdo je imel na dvorišču več kot si je lahko privošču, ko pa tega ni mogu več plačevat so se očitno foriji selili v LJ :D

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6612
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 22. Junij 2009, 22:22

Danes sem govoril s prodajalčevim bratom; in ja - avti pri 100na uro so slovenski, kupljeni v slo,...
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: pilgrim » 25. Junij 2009, 04:58

gorazd0 napisal/-a:Danes sem govoril s prodajalčevim bratom; in ja - avti pri 100na uro so slovenski, kupljeni v slo,...
uradni odgovor prodajalca od kod je avtomobil uvožen:
"vozila so bila kupljena v Italiji pri generalnem uvozniku za ta del evrope."
sicer pa imajo samo še enega, črnega, kolikor sem razumel.

skull
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: skull » 01. Julij 2009, 12:11

evo pa da pojasnim kaj se je torej zgodilo z mojim nakupom :)

greva z zeno na ogled tega foresterja k sto na uro in nama na obvoznici pred izvozom za vic zacne cukati zenin avto, prizge se lucka od motorja in se lepo parkiram na odstavni pas. prebereva navodila kjer pise da se ob prizgani lucki lahko peljes a ne prehitro in ne ravno dalec. zatorej zapeljeva do bencinske crpalke na vicu kjer poklicem serviserja ki predlaga naj pokliceva asistenco - avtovleko in na servis.

prodajalec iz sto na uro je bil toliko prijazen da mi je foresterja pripeljal pokazat na bencinsko. avto ok.

a glede na nastalo stanje mu povem da je zaenkrat manj moznosti da ga kupim dokler ne vidimo kaj bo z zeninim avtom.

no v glavnem zeni je sel glavni racunalnik in na ta racun je bilo potrebnu budget za foresterja znizati tako da grem danes prevzet 2006 letnik, 59000 km v medvode :)

vec o njem v prihodnjih dneh.

lp

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost