Pomoč/Nasvet pri nakupu

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

sco4x4
Novinec
Prispevki: 13

Pomoč/Nasvet pri nakupu

Odgovor Avtor: sco4x4 » 09. December 2014, 08:21

Pozdravljeni!

Sem pred nakupom novega vozila zaradi povečanja družine in sem v dilemi kaj bi bilo kupiti najbolje. Pred leti sem imel priložnost peljati Legacya, Outbacka in Foresterja (njega samo po makadamu), sam sem bil takrat lastnik nekega drugega terenca. Moram priznati, da so me subaruji izredno pozitivno presenetili predvsem kar se tiče pogona in lege na cesti (nihče ni bil mlajši od 2004). Že kar nekaj časa iščem primerno vozilo, v katerega bomo spravili voziček in vse potrebno, po drugi strani pa si ne želim velike porabe saj dnevno delam 160km lahko tudi več. Tako sem bil osredotočen predvsem na dizle katere koli znamke, potem pa sem naletel na Subaruja na plin, kar me je priznam takoj navdušilo.
Zato se sedaj obračam na vas, vaše predloge in mnenja. Sam sem na avtonetu našel nekaj modelov...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=912" onclick="window.open(this.href);return false; ... 20AWD-PLIN
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=893" onclick="window.open(this.href);return false; ... 20AB%20C...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=885" onclick="window.open(this.href);return false; ... 4.EXCLUS...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=913" onclick="window.open(this.href);return false; ... ON-NA%20...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=787" onclick="window.open(this.href);return false; ... %20garan...
Za Imprece ne vem koliko imajo prostora, to zadnjo sem si želel ogledati pri prodajalcu vendar je ni imel pri sebi (naj bi jo žena uporabljala). Povedal pa mi je da dobi iz Italije Legacya na plin z nekje 160000km za nekje 10700 E.
Seveda me zanima vaše mnenje tudi o prodajalcih, ki ponujajo vozila, potem kako je s Subaru dizli do letnika 2010 (žal so samo te cenovno sprejemljivi), oziroma kako je s plinom za določene motorje? Tu sem prebral kar nekaj negativnih mnenj (zato me zanima ali menite da pride na forum večina ljudi šele takrat ko jim nekaj ne dela in potrebuje pomoč?)

Hvaležen vam bom za vsa mnenja in nasvete, lahko tudi o drugih primernih avtomobilih npr. RAV 4- menim da ima d4d precej veliko porabo, škoda octavia, itd...

Aja še to, zakaj sem pripravljen kupiti 4x4 če bo cena in poraba pravšnja. Predvsem zaradi varnosti, živim namreč na 900m nad morjem kjer me čaka 30km poti(ovinkov) do avtoceste. Vem kako je pozimi in v dežju na takšnih cestah in enkrat bi nam vrjetno 4x4 že preprečilo totalko!

Zaradi financ pa iščem vozilo, katerega se da dobiti na lizing, tako da so verjetno primerne avtohiše in prodajalci?

Hvala vsem za odziv, nasvete in pomoč.

LP
Žiga

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma
Prispevki: 682

Re: Pomoč/Nasvet pri nakupu

Odgovor Avtor: Fusion » 09. December 2014, 12:42

linki ti ne delajo

Uporabniški avatar
kamsedlo
Član Subaru kluba
Prispevki: 510
Kraj: Mengeš

Odgovor Avtor: kamsedlo » 09. December 2014, 17:30

Glede na tvoja vprašanja ti lahko svetujem par zadev. Glede na tvoje bodoče potrebe - otr. voziček, itd., ti bo impreza verjetno premajhna - predvsem pa nepraktična za nalaganje vozička. V poštev ti bolj pridejo Outback, legacy ali forester.Vsi imajo dost placa za voziček, pa še kaj zraven.
Diesel motorji do l. 2010 so imeli hibo glede lomljenja glavnih gredi - če si imel pač smolo.Za kakšne druge nevšečnosti ne vem.
Plin - nekateri ga sicer kritizirajo, vendar doma imamo forija na plin, dela ko šus, brez vsakih problemov. Predvsem se pa poceni voziš.
Kot praviš si doma na "višini ", pol ti pa itak priporočam Subaruja. ;)
Forester diesel

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1876
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 09. December 2014, 17:43

A nima fori konkretno manj prostora kot legacy/outback :?:

Mislim da ni dost večji od impreze, če sploh.
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
Cr00k
Član Subaru kluba
Prispevki: 301
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: Cr00k » 09. December 2014, 17:54

Ja, v imprezo karavan ne spravis prav veliko - pa tudi odprtina ni nekaj velika. sem npr., v Cliota RS dal vecje stvari v prtlaznik...

Uporabniški avatar
kamsedlo
Član Subaru kluba
Prispevki: 510
Kraj: Mengeš

Odgovor Avtor: kamsedlo » 09. December 2014, 18:23

LSlabe napisal/-a:A nima fori konkretno manj prostora kot legacy/outback :?:

Mislim da ni dost večji od impreze, če sploh.
Prtljažnik Legacy/ Outback ima 1.726 l prostornine, forester 1.592 l., impreza 5 vrat 1.270l .Podatki so za novejše letnike.
Sem pa prepričan, da velik bolj "komot" spraviš otroški voziček v foresterja kot pa v imprezo - že zaradi višine stropa.
Forester diesel

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1876
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 09. December 2014, 19:45

Ja novejši ja, jaz sem mislil predvsem za starejše letnike ;)

Teli podatki so pa verjetno s podrtimi sedeži?
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

sco4x4
Novinec

Odgovor Avtor: sco4x4 » 09. December 2014, 20:45

se opravicujem za linke.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=912 ... 20AWD-PLIN" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=905 ... .0D%201.LA.." onclick="window.open(this.href);return false;.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=893 ... 0%20AB%20C.." onclick="window.open(this.href);return false;.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=885 ... 4X4.EXCLUS.." onclick="window.open(this.href);return false;.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=787 ... n.%20garan.." onclick="window.open(this.href);return false;.
Iz ABC AVTO mi je povedal da bo ponudil še legacya iz Italije - na plin za slabih 11000e z cca 160000-km.

Katero impreco imate v mislih (ima nova tudi karavansko različico?)

Hvala

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6093
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 09. December 2014, 20:51

Forester je 23cm daljši kot impreza, prtljažnik ima večji kot impreza karavan. Oboje imam doma in lahko iz prve roke povem, da ima forester več prostora.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2055

Odgovor Avtor: urbancebulj » 09. December 2014, 20:58

Kupiš Kangooja 4x4!
:.sup

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3455
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 10. December 2014, 08:22

Vsi kangooji, ki imajo več kot 120.000km in niso imeli menjanega centralnega diffa, so povečini FWD :)

Pri teh kangujih dosti rada crkne sklopka v diferencialu, in ni potem to nek hud 4x4 stroj.
Smo kupovali nekaj časa, ker bi nam ful prav prišel kargo 4x4 avtek. Sicer avto znotraj ni napačen, so pa zato vsi motorji podhranjeni, pa tudi kadar je 4x4 normalno delujoč, ni to nek zmogljiv hribolazec.
Sam tako :)

Pa še tako je, da se jih večina prodaja takih, ki so bili v lasti firm, za terenska službena vozila. In prav očuvani niso...

Mi smo potem raje kupili nove gume za takrat 16+ let staro imprezo, vložili v nov izpušni lonec in doma porihtali rjo. No sedaj se že dve leti vozimo....
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

sco4x4
Novinec

Odgovor Avtor: sco4x4 » 17. December 2014, 08:17

Hvala za informacije.

Kangoo me ne zanima, prvič je Reno in nad njihovo kvaliteto nisem navdušen, jaz pa iščem vozilo kateremu bi lahko zaupal da bo delal, saj letno prevozim med 40 - 50 tisoč km.

Osebno sem sel v Kranj pogledati legacya dizel 2008 letnik, in vozilo me je res navdušilo, se celo mojo bolso polovico :). Avto je znotraj res lepo ohranjen, usnjeni sedezi niso nikjer obrabljeni.... Kar se tice pa motorja in ostalih pomembnih funkcij, sem pa osebno cisti lajik in nimam pojma. To vozilo naj bi bilo pripeljano iz nemcije leta 2011, kupil naj bi ga nekdo iz Skofje loke ki je sedaj ta avto zamenjal za BMWja.

Sedaj bi vas pa prosil da mi razlozite kaj je narobe z to masino, zaradi cesa sem lahko ob 6000e in kako se temu izognem. Ali bi servis, mogoce menjanje cesa pripomoglo k daljsi zivljenski dobi? Kolikor mi je pa znano ima ta motor verigo in vecjih servisov na avtomobilu sploh ni potrebno, ali kako? Oziroma kdaj, pri katerih kilometrih je vecji servis, koliko kosta in kaj je potrebno menjati?
Avto mi je bil resnicno vsecen in bi rad izvedel kako priti do njega, da se ne bi z nakupom nasral?!

Drugi ogledan avto je iz Lesc AVTO dom - Forester. Ogledal si ga je bratranec. Vozilo naj bi bilo znotraj lepo ohranjeno, od zunaj ima nekaj prask in bunk, zmotilo ga je pa, da je imel na pokrovu motorja na eni strani manjsi del izolacije popolnoma scufan. Ni si znal objasnit zaradi cesa bi do tega prislo. Zato me zanima ali ima kdo od vas kaksno idejo kaj bi to bilo? Vem da so moje informacije skope, vendar sem pozabil nad katerim delom motorja se nahaja ta del izolacije. Slo pa naj bi res samo za en mansi del popolnoma razcefran, vsa ostala izolacija pa je cisto vredu. Se to, Foerester je na plin mislim da 2007 letnik.

Na avto.net se je sedaj pojavil ze omenjeni legacy na plin pri ABC avto, cena se mi zdi dokaj ugodna, poreklo vozila je Italija, je pa avto avtomatik.

Resnicno vam bom hvalezen za vsako informacijo, mnenje, pripombo, nasvet za katerega od teh vozil. Zanima me pa prakticno VSE :) tako da karkoli vas tare, se vam roji po glavi lahko mile volje delite z mano. Vec bo napisanega, lazje bom locil sebi pomembne in koristne komentarje!
HVALA!!!

Ps.
Se opravičujem zaradi šumnikov, vendar pišem preko telefona..

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6093
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 17. December 2014, 08:36

Izolacija se scufa sama od sebe, ali pa od kakega mačka, kune,....

Kar se pa tiče pobutanega foresterja. Jaz še nisem videl celega brez kake udrtince ali praske razen komplet novega. Tudi sam nimam celega, je pobutan, popraskan,... Pa ne vem zakaj, ker ga sam nisem pobutal in opraskal.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

tinck13752
Uporabnik foruma
Prispevki: 199

Odgovor Avtor: tinck13752 » 17. December 2014, 14:41

Jst osebno za 40k-50k na leto nebi kupu subaru dizla ker to v 3 letih nanese 150k km, nevem ce bi zaupu dizlu tok. 2.0 legacy bencinar je zihr najbolj zanesljiv :.sup

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3455
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 17. December 2014, 15:03

50k na leto z bencinom delat, je tudi bedarija. Sam delam 35k na leto z bencinarjem, pa se mi že po eni strani bedasto zdi. Ampak pri meni se stroški delijo na 2 dela. Tako, da je vseeno znosna "poraba"....Pa sam avto je stal 280€ tako da se pač tudi tukaj nekaj pogliha. Ker "dobrega" dizla za 280€ ne dobiš, bencinarja pa :P
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost