Nakup in prodaja STI,WRX,GT

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4634
Kraj: Lj

Nakup in prodaja STI,WRX,GT

Odgovor Avtor: beliblisk » 26. Marec 2016, 15:50

Takole.

Tema je namenjena izklučno zbiranju informacij o Imprezah STI,WRX in GT.

Print screen iz npr. A.neta je obvezen.

Prav tako je dobrodošel kakršn koli drugi foto material.

Čez palec so po mojem mnenju vredne trenutno (za solidno ohranjen primerek)

GT sedan 8-12k
WRX 2003-2005 5-10k
STI 2002 8- 12k
STI 2003-2005 10-14k
STI 2006 12-18k
STI 2008 14-20k

..... novejše so pa izredno redke....

Uporabniški avatar
Legacy_46
Član Subaru kluba
Prispevki: 1378
Kraj: Vrhnika

Re: Nakup in prodaja STI,WRX,GT

Odgovor Avtor: Legacy_46 » 27. Marec 2016, 10:46

Na prvi pogled zanimivo. Komu kaj poznano?
prn221.jpg
prn241.jpg
prn23.png
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
WRX Cup Edition

Uporabniški avatar
Play
Uporabnik foruma
Prispevki: 40

Odgovor Avtor: Play » 27. Marec 2016, 11:54

Zgleda kr lepa oz men zlo lepa, zadnji teden jih pa je nekaj več na avtonetu, kot ponavadi!

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4209
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 27. Marec 2016, 12:28

So zvohal da je par potencialnih kupcev in se hočjo čim prej losat jam brez dna. :)

Pa ne mislim da so slabe ali karkoli, vsaka turbo impreza je kr globoka jama in ne nazadnje je treba upoštevati, da so to +10 let stari avti.

Uporabniški avatar
Play
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Play » 27. Marec 2016, 12:51

Kolikor sm v teh vodah, spremljam jih nekje leto dni na polno, drugače mal več let, pa opažam, da se 70% lastnikov odloči prodaje že v prvem letu, to mene moti, al so težave servisi, ali registracije, ali si folk res kakšno nevede večjo škodo nardi na avtu, ali je folk prehiter da vse za avto, pol pa zmanka denarja za vse ostalo, res nimam idej, kaj vi mente??

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4634
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: beliblisk » 27. Marec 2016, 13:37

Kot je Primož omenil so to stare kante in posledično je skoraj nemogoče najti brezhiben primerek.

Tekoci stroski pri STIki niso pretirani bol je problematicno, če naletiš na kako minsko polje malomarnosti/šparanja prejšnih lastnikov.

STI je izključno za ljubiteljsko lastništvo. Vecino kupcev pomoje ne ve kaj si želi oz. jih v nakup vodi samo idilična podoba lastništva kultnega stroja in ne dejansko raziskovanje sposobnosti, ki jih ponuja.

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: irCAR81 » 27. Marec 2016, 18:45

Točno tako. Kupijo, vedo da je treba recimo bremze poštimat, ne vedo pa da je prejšni lastnik vedel da je treba sklopko poštimat in jo je zamenjal, prodal pa ker bi blo treba še pitje olja zrihtat (beri generalka), amortizerje in par senzorjev. In ko to ugotovijo zamenjajo bremze, napišejo v oglas nove bremze nova sklopka in že super minsko polje čaka novega lastnika. :) Vmes je itak sklopka že znucana bremze so pa itak budget varjanta. Da ne govorimo o polomljenih plastikah, raznih štiftih in malenkosti tu in tam, ki jih itak noben vmes ni mel cajta porihtat. Vsak na 3 uničene stvari 1 popravi. Bog ne daj da je še kakšna totalka vmes pa se avto poceni popravlja... In ne rab bit prov dost lastnikov da rata krš. Pol je pa tuki zavarovanje, če hočeš kasko je kr taprava cena, ker novi so bli ti avti bliz 50k, pa mal za bencin, tuki in tm. Jaz še zmeri trdim da če hočš imprezo dobr uživat je fajn met okol +500 eur na mesec viška. Ampak večina tuki se ne strinja s tem, tko da sem pri tej trditvi sam. Pač vsak uživa na drugačen način. Če jo sam gledaš v bistvu niti ne rabiš da motor dela, pa prideš cenej čez. :)

Jaz recimo vidim problem. Če maš 3k budgeta na leto, zamenjaš sklopko, amirtizerje in kupiš nove gume. Za drugo leto maš nove stvari... ampak tretje leto k bi mel še zadnjo rundo je tisto kar si prvo leto porihtal v bistvu že amortizirano. :)

Uporabniški avatar
Cr00k
Član Subaru kluba
Prispevki: 301

Odgovor Avtor: Cr00k » 27. Marec 2016, 19:35

S +500€ mesecno se jaz moram kar strinjat...

Gapos
Uporabnik foruma
Prispevki: 226

Odgovor Avtor: Gapos » 27. Marec 2016, 21:20

Zanimiva tema :-D

Uporabniški avatar
Play
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Play » 28. Marec 2016, 09:49

Post odf beliB in ircarja , pač dva huda realna posta!

Prvo vprašanja 500e, z bencinom al brez? :cool: če je benz v igri je pol mi nekak jasna cena...

Če imam jaz ta avto, oz bom ga mel, pa da ne vem kaj...., če se vozim cca 3 do 4k letno, bi prvo uredil zavarovanje pomoje na kilometre pač 1k, izračun se mi zdi da letno če delam nekje 4k, bo registracija cca le 250, 260e se mi zdi..., če pač nimam kaska in vse svoje bonifikacije.

Če se furam za užitek, pač ne pretiravam (je spet podvprašanje ali rabim STI), meni roko na srce mi je oblika nora, enako sama mehanika, grdo rečen nimam želje po nekem hudem tuningu, in nimam želje vozit hiterje, zdej ta zadnja želja je dvorezni meč, vprašanje..., a hočem STi...

Z neko normalno obrabo vozila, če se temu sploh lahko reče kaj je normalno, bi mogu bit roko na srce, če se ne dela kaj več km, cena mesečna mnde kaj nižja.

Seveda če posledično tudi avto dela ok, da ni nekih res velikih stroškov, ali pač vzamete povšal 500e mesečno, letno 6k eur, in v 6k eur daste mogoče večje servise, probleme, se kaj uniči, ali kako rečeno dobim 500e ven , kaj delam za 500e....imam občutek da za 500eur, morm bit ne vem dokaj agresiven voznik, ne msilim nespameten, ampka imama avto za tiščat, pač iRcarja čist kapiram, ker vem kaj dela, pač ima avto za uživat, ne za gledat (kaj če mi huda bejba , pa da jo gledam....), no ne vem, takega mnenja sem, če se motim me popravte!

Uporabniški avatar
Cr00k
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Cr00k » 28. Marec 2016, 10:23

Brez benza :)

To je visek za rihtanje. So pac ze stare kiste, sploh npr nase GTjke. Na avtih je treba skos neki rihtat, nic drugace kot na starih avtih drugih znamk... Sam da imamo subije radi in jih ne mormo sam zgont do kraja in pelat na odpad.

Pa ko najprej osnovne zadeve porihtats:
- velik servis,
- sklopka,
- bremze,
- podvozje,
- gume,
- kaksen visko,
- kupis rezervne feltne in zimske gume :)

...se vozis glih 2-3mesece, ko ugotovis se ful novih zadev :) potem pa teh 500€ sparas in nasparas 2-3k, pa spet kej porihtas, pa ni nujno, da se sploh vidi na avtu :)
- menjas menjalnik,
- generalna motorja,
- notranjost zrihtas,
- ga peljes k licarju,
- naredis kaksen vecji upgrade
-...

...no, potem se pa spet zacnejo zadeve za 500€ pojavljat, ker je ze dobro leto naokoli :) te stvari se za malo zamaknit ce merkas avto.

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: irCAR81 » 28. Marec 2016, 10:47

Ja kje je pol še kako "dirkanje", k pokurš še mal več gum, bremz, pa 40-60€ štartnina, še kak sendvič na mal za pit, poln tank doma, mal odfuraš in spet poln tank za domov. Si hitr bliz 200€ za en tak dan, če nč novga ne začne rožlat ali puščat in ne upoštevaš obrabe. :)

Bog ne daj da greš na grobnik. :)

Uporabniški avatar
Cr00k
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Cr00k » 28. Marec 2016, 10:52

irCAR81 napisal/-a:Ja kje je pol še kako "dirkanje", k pokurš še mal več gum, bremz, pa 40-60€ štartnina, še kak sendvič na mal za pit, poln tank doma, mal odfuraš in spet poln tank za domov. Si hitr bliz 200€ za en tak dan, če nč novga ne začne rožlat ali puščat in ne upoštevaš obrabe. :)

Bog ne daj da greš na grobnik. :)
Hehe, ja. Ampak je fajn it parkrat na leto malo dirkat :) jaz imam celado in rokavice skos v prtlazniku :)

Ceprav moja kišta še ni ready za to zlorabo :)

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: irCAR81 » 28. Marec 2016, 11:08

Mah če je vozna je vedno ready, sam pol je treba kej kar bi sicer še neki časa zdržal kr hitr zamenjat.
Pa nč pr gumah šparat, da ti ne bo žal.

Uporabniški avatar
Cr00k
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Cr00k » 28. Marec 2016, 11:49

irCAR81 napisal/-a:Mah če je vozna je vedno ready, sam pol je treba kej kar bi sicer še neki časa zdržal kr hitr zamenjat.
Pa nč pr gumah šparat, da ti ne bo žal.
Vem, sam z mojim podvozjem in bremzam mors skos zadrzano peljat :) gume bom vzel nekaj za daily ab(use), kar bo tudi za kaksen izlet na kaksen dirkalisce dobr.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost