K: Forester

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
gregak
Novinec
Prispevki: 2

K: Forester

Odgovor Avtor: gregak » 04. December 2016, 11:54

Zivjo.
Kupim FORESTER-ja letnik 2005- 2007 po moznosti predelanega na plin, ohranjenega, ker ga mislim voziti se ene par let.
Cimbolj ugodno seveda!

Lp Grega

zelenijurij
Novinec
Prispevki: 12

Re: K: Forester

Odgovor Avtor: zelenijurij » 04. December 2016, 13:28

Meni je tudi najprej tale ušel...čeprav že na sliki zgleda ful zgonjen!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

zelenijurij
Novinec

Odgovor Avtor: zelenijurij » 04. December 2016, 13:32

Potem pa par dni kasneje še tale, ki se je očitno prodal takoj...glede na stanje po slikah se ne čudim

A je kupil kdo iz foruma??

P.S. Ima kdo informacijo ali dostop do AMZS baze, koliko je sploh turbo foresterjev v SLO ?
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1058
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 04. December 2016, 15:26

Niti ni nujno da so se prodali, kakšni samo oglas umaknejo... tisti prvi turbač letnik 2000, je bil na anetu že nekajkrat v par letih...
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3455
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 05. December 2016, 07:32

Tedva oba avtomatika sta na avtonetu konstantno...jaz sem kako leto in pol spremljal avtonet (cel 2015 in polovica 2016, potem sem končno našu avto zame) sta bila skozi gor, cena se ni veliko spreminjala, le slike tu in tam, pa opisi...

Sem dolgo razmišljal če grem v konverzijo "avtomatik na manual" ampak se k sreči nisem za to odločil :D
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

zelenijurij
Novinec

Odgovor Avtor: zelenijurij » 05. December 2016, 08:42

BackWood: A je avtomatika toliko slabša od ročnega menjalnika?

V tem videu (cca.4:30; 6:42) nekaj omenijo, da bi bilo z avtomatikom ful lažje plezat....Zakaj?
https://www.youtube.com/watch?v=mbOCzqMYNlo" onclick="window.open(this.href);return false;

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 05. December 2016, 09:40

Če si dinamičen voznik, pač nisi zadovoljen z avtomatiokom.

Predvsem osebna preferenca, zaenkrat sem še premlad za avtomatiko :)

Drugače pa avtomatik lepše prenaša navor na kolesa, in je načeloma uspešnejši pri plezanju ja...Manj sunkovito verjetno zaradi dinamičnega pretvornika (torque converter).

Hranata
Uporabnik foruma
Prispevki: 114
Kraj: Cerkno

Odgovor Avtor: Hranata » 05. December 2016, 11:52

Predvsem lepše pleza, ker ne prenaša tako sunkovito moči kot sklopka pri speljevanju. Komot greš počasneje v kakšen grd klanec, ker ni bojazni da bi avto ti crknil ob najbolj neprijetnem trenutku.
Avtomatik spet ni tako obupen, vsaj ta ki ga imam jaz v outbacku je super, pri mirni vožnji je sploh dober. Pri hitri vožnji je pa pač malenkost počasnejši od ročnega prestavljanja, vendar je konstno enako počasen in brez škrtanja sinhronov ;)

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 05. December 2016, 12:07

Koliko brzin imaš v OB-ju ?
Nevem koliko brzin imajo teli Foresterji, vendar predvidevam da le 4...

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6093
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 05. December 2016, 12:42

Večinoma imajo kr 4. Tudi moj OB ima samo 4.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 05. December 2016, 13:19

Kakšne so te brzine? Prva, "tretja reduktorska", "peta reduktorska" in peta, če primerjam z ročnim?

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 05. December 2016, 14:12

prve tri so take kot na ročnem, četrta je pa daljša (nekaj vmes med 4 in 5 v ročnem). Brez problema voziš 50 in počasi pospešuješ do končne brez šaltanja v nižje prestave.

Pa če mal tuje forume bereš, je 4EAT zelo vzdržljiv menjalnik (ob redni menjavi olja in filtrov). Zobniki so debelejši kot pri 5EAT, zato zdržijo večje obremenitve. Nekateri pravijo da tudi 600KM zdrži brez problemov.

Je pa tako, da po mestu v kolonah in kratke relacije bo poraba na avtomatiku poskočila na 12 (vsaj na mojem OB je tako zadnji mesec, ker imam od 3 do 7km dolge vožnje in je avto slatno mrzel), na relacijo pa potem poraba drastično pade. Tudi pod 8 litrov.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

zelenijurij
Novinec

Odgovor Avtor: zelenijurij » 05. December 2016, 14:50

Kako to misliš "reduktorska tretja"...a nima forester posebej reduktorja (HI/LOW) ?
A imajo avtomatiki to kako drugače rešeno??

LP

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 05. December 2016, 14:55

Samo ročni menjalnik ima reduktor. Avtomatik ima torque converter in ta prilagaja navor in moč na kolesih.

Hranata
Uporabnik foruma
Prispevki: 114
Kraj: Cerkno

Odgovor Avtor: Hranata » 05. December 2016, 17:17

nebivedu napisal/-a:prve tri so take kot na ročnem, četrta je pa daljša (nekaj vmes med 4 in 5 v ročnem). Brez problema voziš 50 in počasi pospešuješ do končne brez šaltanja v nižje prestave.

Pa če mal tuje forume bereš, je 4EAT zelo vzdržljiv menjalnik (ob redni menjavi olja in filtrov). Zobniki so debelejši kot pri 5EAT, zato zdržijo večje obremenitve. Nekateri pravijo da tudi 600KM zdrži brez problemov.

Je pa tako, da po mestu v kolonah in kratke relacije bo poraba na avtomatiku poskočila na 12 (vsaj na mojem OB je tako zadnji mesec, ker imam od 3 do 7km dolge vožnje in je avto slatno mrzel), na relacijo pa potem poraba drastično pade. Tudi pod 8 litrov.
A ni le da je 1. prestava na 4EAT nekje med 1. in 2. na ročnem, 2. je 3., 3. je 4., 4. na auto pa je daljša od pete - pri 130 km/h je cca 3100vrt/min. In foresterji imajo enako prestave razdeljene proti ročnemu, razlika je samo v mehatroniki za ročno prestavljanje ponavadi. Je pa s porabo res tako, pri meni je še nekoliko bolj poudarjeno ker je plinar, sam imam povprečno 11,6 v 8000km prevoženih dosedaj.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: Rok in 1 gost