Chiptuning

Izboljšave zmogljivosti in voznih lastnosti
Odgovori
Uporabniški avatar
leon
Uporabnik foruma
Prispevki: 45
Kraj: Šoštanj

Chiptuning

Odgovor Avtor: leon » 09. Januar 2013, 17:57

Pozdravljeni.Na svoji imprezi wrx bi rad pridobil par konjičkov in me zanima kakšnje imate kaj izkušnje z avtoelektroniko ki predeluje avtomobile.Hvala :)

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2509
Kraj: On the road again.

Re: Chiptuning

Odgovor Avtor: strojnik005 » 09. Januar 2013, 18:08

Predlagam da to pustiš Bobu da ti porihta.

Napiš v forumski iskalnik: Bob
To bomo pa pol rihtal ko se bo štrihu avto...

Uporabniški avatar
leon
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: leon » 09. Januar 2013, 19:47

A je še kakšnja druga možnost kakor bob ker se mi ne da čakat njegovih trminov...

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4642
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: beliblisk » 09. Januar 2013, 21:42

Nasledn termin je spomladi in verjem mi da se splaca pocakat........umes pa se nadgradis par stvari ;)

Uporabniški avatar
leon
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: leon » 09. Januar 2013, 22:28

Kaj bi lahko sam nadgradil.Drugače se mi ne gre za neko drastično predelavo mogoče kakšnjih 50-60 konjev, pa zanima me kako ima nerejeno z ceno a ni važen kakšna je mašina ali gre to na konje ali je fiksna cena. :roll:

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1995
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 10. Januar 2013, 06:49

Najprej izpuh, potem pa remap ;)
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
axaQ4
Uporabnik foruma
Prispevki: 488
Kraj: Začetek Gorenjske baje

Odgovor Avtor: axaQ4 » 10. Januar 2013, 07:21

Jaz imam zelo dobre izkusnje z CSS tuning (http://www.css-tuning.com/osebna-vozila/subaru" onclick="window.open(this.href);return false;), meni ga je lani remapiral. SAm tudi malo kdaj za hobi prckam po teh mapah, pa sem malo logiral (z ecutekom) in preveril kaj mi je naredil itd in lahko mirno povem, da dec ve kaj dela. Pa se cenovno je bolj ugoden skoraj od vseh, ki so pri nas (cca 300-350 eu). Pa ni to nek vaški tuner, ima že konkretno delavnico, remapira ogromno avtov iz tujine (glih ko sem jaz pripeljal, je imel na dvorišču ene par novih hudih audijev nekje iz dubaja celo, ker so bile neke sila cudne tablice hehe).

Pa rade volje upošteva tvoje želje seveda, ne da ima to neke striktno generične mape. Meni je naredil zelo vozen avto (več navora spodaj itd), ker nisem šel na lov za konje, ker ta zabaven del je itak zmeri v navoru :).

Moj "setup" (ce se mu da sploh rect tako), je menjan upipe, zadnji prodrive lonec, cosworth zracni filter(ajde nej bo :D ), iridium svecke, silikonske cevi za ic (menjat mors tisto plasticn cev, k ti jo drugace prej al slej razžene). Z lahkoto je ven potegnu 266hp, s tem da je bilo se kar nekaj rezerve (to je bila moja zelja).

Lahko se zmeniva pa ti dam eno probno voznjo, da bos imel za referenco.
Nimam kulija, da bi se podpisal.

Uporabniški avatar
leon
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: leon » 10. Januar 2013, 09:23

Neki stvari je že menjanih.Zanima me kakšnja plastično cev je treba menjat in pa kaj je upipe :oops: nimam glih neki pojma u subaruju čeprav sem imel ogromno avtov.Za test se pa lahko dogovorima in bi lahko takrat tudi mojo mal pogledala.Ker v naših koncih nobeden nič ne ve o subarujah-naprimer kako menjati svečke :cr

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: beliblisk » 10. Januar 2013, 09:34

Indukcijska cev ki gre pod kolektorjem na turbino.Up pipe je cev ki je med izpušnim kolektorjem in turbino,ki jo načeloma ni treba menjat.

V osnovi rabš za stage 1:

-walbro 255l/h
-remap

Opcijsko pa še kšno silikonsko cev ter izpuh :.sup

Uporabniški avatar
Neo57
Uporabnik foruma
Prispevki: 635

Odgovor Avtor: Neo57 » 10. Januar 2013, 09:42

Ti na svoji ne rabiš menjat Uppipe-a in plastične cevi za IC, ker ma to STI že rešeno :thup

Jaz ti priporočam menjavo svečk, zračnega filtra, sport Cat in seveda scooby.si cat back, benz pumpa in Bob mapa.
S tem stup-om bos nekje med 330 in 340ps in bo avto obcutno hitrejsi in hkrati tudi zanesljiv, ker ni bilo nekaj veliko predelano (ubistvu nič :D )

Bob pride konec marca, za vec info me kontaktiraj na ZS.

LpS
Impreza STI 2,1 stroker by SCOOBY.SI

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4956
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 10. Januar 2013, 09:59

leon napisal/-a:Ker v naših koncih nobeden nič ne ve o subarujah-naprimer kako menjati svečke :cr
Sedaj pa že pretiravaš,mene nisi nič zadnjič vprašal,ko si prišel po kape :/
Oglasi se pri meni,če te kaj zanima ;-)
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
axaQ4
Uporabnik foruma
Prispevki: 488
Kraj: Začetek Gorenjske baje

Odgovor Avtor: axaQ4 » 10. Januar 2013, 10:40

Aja sem mislil, da imas "samo" WRX. Ja upipe res en rabis menjavat pol (pa se tega je treba menjat samo na bugeye wrx naceloma, ostali so ok). Benz pumpo pa tudi seveda, teh imas pa malo morje aftermarket.

Se da dobiti iste pumpe kot walbro samo z boljsimi lezaji, da so tisje. Bom najdu link od stacune,
Nimam kulija, da bi se podpisal.

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: beliblisk » 10. Januar 2013, 11:38

+1 sm mislu da je STI wannabe :oops:

Uporabniški avatar
Neo57
Uporabnik foruma
Prispevki: 635

Odgovor Avtor: Neo57 » 10. Januar 2013, 12:54

Sem jaz narobe (prehitro) prebral, res je v prvem postu napisano WRX. :cr

Vseeno je vse isto (beri moj post) + dodati je treba to kar je že axa omenil cat-less uppipe in silikonsko cev za IC in s td04 boš prišel na nekih 270-280ps :)

Drugače pa piši na scooby.si mail če te kaj zanima in boš dobil vse in še več za svoj avto...

LpS
Impreza STI 2,1 stroker by SCOOBY.SI

Uporabniški avatar
leon
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: leon » 10. Januar 2013, 14:35

Madona sej sploh ne vem več zakaj se gre ha ha.Mislim da bo treba prvo naredit u živo en posvet z kakšnim majstrom pol pa boba čakat,ker sem mislil samo chipat zdaj pa vidim da bo prej treba še kaj drugega uredit.Kdaj bo kakšno srečanje da mi to pregledate in u živo svetujete.Izpuh je že predelan pa mogoče še kaj samo da jaz ne vem-sem lajek o tem.Mogoče kdo ve kaj u tej imprezi.Sem jo pa danes dal na original fedre in malo smešno visoko zgleda čeprav je vožnja super

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost