K: izpušni kolektor

Prodaja in nakup rezervnih delov, dodatne opreme, avtoakustike in druge opreme za vozila.
Pravila foruma


· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
Uporabniški avatar
fabjanM
Uporabnik foruma
Prispevki: 47
Pridružen: 03. Junij 2012, 10:39

K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: fabjanM » 11. September 2012, 07:28

K: izpušni kolektor neenakih dolžin (unequal length) za mojega foresterja 2.0x, če ga mogoče kdo prodaja.
tel: 051673959 Fabjan

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6758
Pridružen: 27. Avgust 2006, 22:33
Kraj: Železniki

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: Thomas22 » 11. September 2012, 10:17

Jaz imam samo takega enakih dolžin, mislim, da na Foresterja tudi paše.
110_LegacyIII_kolektor_bok_1.jpg
110_LegacyIII_kolektor_zg_1.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4654
Pridružen: 05. Maj 2006, 10:55
Kraj: Lj

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: beliblisk » 11. September 2012, 11:20

Vrjetno bi mel rad subaru brbotanje in ne menja koletorejev zaradi okvare,ane?

Uporabniški avatar
fabjanM
Uporabnik foruma
Prispevki: 47
Pridružen: 03. Junij 2012, 10:39

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: fabjanM » 11. September 2012, 11:25

beliblisk napisal/-a:Vrjetno bi mel rad subaru brbotanje in ne menja koletorejev zaradi okvare,ane?
Tako ja, imaš prav.
Razmišljal sem tudi nekaj o samoizdelavi, vendar ne vem kam bi prišel s stroški glede na to, da doma nimam nekega profi orodja.
LP

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4654
Pridružen: 05. Maj 2006, 10:55
Kraj: Lj

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: beliblisk » 11. September 2012, 11:58

Na to,da boš verjetno zgubu kšnga ponija izpod havbe si pomislu(mogoče tut poveču porabo saj ECU ni optimiziran za tak kolektor)?

Cena slave :mrgreen:

Uporabniški avatar
fabjanM
Uporabnik foruma
Prispevki: 47
Pridružen: 03. Junij 2012, 10:39

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: fabjanM » 11. September 2012, 12:19

beliblisk napisal/-a:Na to,da boš verjetno zgubu kšnga ponija izpod havbe si pomislu(mogoče tut poveču porabo saj ECU ni optimiziran za tak kolektor)?

Cena slave :mrgreen:
A mi potem svetuješ, da pustim stvar kot je. :-( :-(
Se da samo z menjavo zadnjega lonca kaj izboljšat "glas" ,le, da ne postane vse skupaj preveč glasno?

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 4127
Pridružen: 17. Julij 2007, 20:04
Kraj: Krško

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: strumf666 » 11. September 2012, 12:25

Velik delež glasu prinese ali odnese zadnji lonec, ne pa vse.

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4654
Pridružen: 05. Maj 2006, 10:55
Kraj: Lj

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: beliblisk » 11. September 2012, 13:07

fabjanM napisal/-a:
beliblisk napisal/-a:Na to,da boš verjetno zgubu kšnga ponija izpod havbe si pomislu(mogoče tut poveču porabo saj ECU ni optimiziran za tak kolektor)?

Cena slave :mrgreen:
A mi potem svetuješ, da pustim stvar kot je. :-( :-(
Se da samo z menjavo zadnjega lonca kaj izboljšat "glas" ,le, da ne postane vse skupaj preveč glasno?
Jah načeloma bi blo fino po karšni koli večji predelavi narest remap,da se zadeva optimizira.Pr NA zadevah ni tolk hudo in ima tvoj ECU še dost rezerverano mapo in bi pomoje delu normalno.

Kolektorji enakih dolžin imajo boljši pretok kakor te ,ki jih hočš met vendar dvimim,da bi se poznal več kot par konjev.

Najlaži bi blo zadevo probat pa enga v wideband lambdo/AFR števčkom najdt,da si pol 100%.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7945
Pridružen: 15. November 2005, 22:33
Kraj: Kamnik

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: subi92 » 11. September 2012, 13:51

A nima možak navadnga forija 125km pa še plin :D , najverjetneje se hoče losat ropotajočih plehko okrog kolektorja in pridobit vsaj brbotanje :D

tinck13752
Uporabnik foruma
Prispevki: 199
Pridružen: 27. Januar 2012, 08:59

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: tinck13752 » 11. September 2012, 14:55

kaj pa kolektor od legacyja turbo? bi pasal?

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4654
Pridružen: 05. Maj 2006, 10:55
Kraj: Lj

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: beliblisk » 11. September 2012, 16:25

To pa vsekakor ne ker so NA ter turbo kolektorji popolnoma drugačni......no ja DIY predelava bi vrjetno delala :mrgreen:

Uporabniški avatar
fabjanM
Uporabnik foruma
Prispevki: 47
Pridružen: 03. Junij 2012, 10:39

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: fabjanM » 12. September 2012, 09:33

subi92 napisal/-a:A nima možak navadnga forija 125km pa še plin :D , najverjetneje se hoče losat ropotajočih plehko okrog kolektorja in pridobit vsaj brbotanje :D
Na to sem tudi mislil.
Glede na veliko podanih informacij vidim da zadeva ni tako enostavna. Mislil sem pa zamenjati samo kolektor, tisti del izpuha s katalizatorji in sondami bi ostal isti. Verjetno da bom še kar naprej poslušal razne čričke in sikanje izpod avta. :thdwn
Kolektor od turbo motorjev pa 100% ne gre prav.
LP

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7945
Pridružen: 15. November 2005, 22:33
Kraj: Kamnik

Re: K: izpušni kolektor

Odgovor Avtor: subi92 » 12. September 2012, 20:48

Jest sem pri svojem bivšem tist kar stran potrgal in porezal, sicer bi se lahko potrudil in dodatno povaril in pojačal, da bi bilo za nekaj časa ampak :th

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov