Subaru Levorg

Nov športno uglašen karavan
Odgovori
gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 911
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Subaru Levorg

Odgovor Avtor: gore » 05. Julij 2015, 07:41

Malo me čudi, da o Levorgu nič pišete. Čeprav je bilo najprej rečeno, da ga v Evropi ne bo, so sedaj presenetili in bo že septembra na voljo v Nemčiji.
Subaru Levorg

tadejk
Uporabnik foruma
Prispevki: 253

Re: Subaru Levorg

Odgovor Avtor: tadejk » 05. Julij 2015, 09:54

Zgleda, da je to nadomestek za Legacyja. To se mi zdi tudi smiselno, ker do sedaj so imeli dve vizualno in tehnično skoraj enaki vozili (Legacy, Outback) in s tem samemu sebi konkurirali.

Koliko pa ima oddaljenost od tal ta Levorg?
'05 Outback 2.5 AT LPG

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 05. Julij 2015, 09:56

Ja, to bo nadomestilo Legija.
Nisem še videl napisane oddaljenosti od tal. To pa zanima tudi mene. So pa verjetno šli v to, da vse skupaj pocenijo in poenostavijo.
Zanimivo se mi zdi, da bo samo 1.6 motor (sicer je po podatkih meni povsem sprejemljiv, pa vseeno). Očitno res varčujejo na vseh koncih.

tadejk
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: tadejk » 05. Julij 2015, 10:11

Dvomim, da bo samo 1.6 motor. Res pa nemški katalog v ponudbi nima Impreze z dizlom. Bomo videli.
'05 Outback 2.5 AT LPG

Uporabniški avatar
galimim
Uporabnik foruma
Prispevki: 512
Kraj: Grosuplje okolica-na hribu pod cerkvico

Odgovor Avtor: galimim » 05. Julij 2015, 11:48

V petek sem uprašal Kržiča kaj je štos z Imprezami pa je povedal da jih v evropi ne nameravajo prodajat, ker je preveč podobna (po velikosti in ceni) XVju. V nemčiji nej bi probal ampak je baje prodaja porazna, ker se usi za XV odločajo.
Levorg pa naj bi prišel k nam konec oktobra/začetku novembra.
Ex Renault Twingo
Toyota Corrola 1.4VVT 2004

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3277
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 05. Julij 2015, 12:24

tadejk napisal/-a:Zgleda, da je to nadomestek za Legacyja. To se mi zdi tudi smiselno, ker do sedaj so imeli dve vizualno in tehnično skoraj enaki vozili (Legacy, Outback) in s tem samemu sebi konkurirali.
Ne razumem - kako 'samemu sebi konkururati'?

Jaz pa to vidim bolj kot dobrodošlo razširitev ponudbe - nekomu je všeč Legacy, a bi imel nekaj, s čimer se lahko tudi v hosto zapelje - TA-DA - izvoli Outback-a...

Drugemu pa je Outback sicer všeč, ampak malo preveč 'agrocultural' zgleda - TA-DA - izvoli Legacy-a...

Rezultat je to, da Subaru namesto enega (ali enemu, ali drugemu) lahko proda dva avta (obema). Moja domišljija ne uspe najti scenarija, kjer bi to bilo slabo...

gore napisal/-a: Zanimivo se mi zdi, da bo samo 1.6 motor (sicer je po podatkih meni povsem sprejemljiv, pa vseeno). Očitno res varčujejo na vseh koncih.
1.6 turbo... Osebno bi veliko raje videl 3.0 H6 NA + kvaliteten 'tovarniški' LPG (z ustreznimi ventili in sedišči).

Sicer pa je Levorg 10cm krajši od zadnjega Legacy-a in je v bistvu kar velik korak nazaj - je celo manjši od Legacy Gen IV (2005-2009).

Glede na to, da je prtljažnik z normalno postavljenimi zadnjimi sedeži skoraj enako velik kot pri Legacy-u (oz. celo večji kot pri Gen IV), pri položenih zadnjih sedežih pa bistveno manjši (kar 280L oz. 203L v primerjavi z Gen IV), to najbrž pomeni, da bo na zadnji klopi precej tesno...

Če je to res zamenjava za Legacy-a, potem je to zame veliko razočaranje in najbrž pomeni tudi konec mojega Subarujevstva (no, čez nekaj let, upam da bo sedanji še dolgo zdržal). :(

tadejk
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: tadejk » 05. Julij 2015, 16:46

Verjetno so že preračunali, kaj se jim bolj splača. Problem Subaruja je tudi dokaj visoka osnovna cena (pa s tem ne mislim preplačila znamke). Bo treba videti in sprobati, mogoče pa Levorg le ni strel v prazno.

Dolžina avtomobila in velikost prtljažnika sta zelo relativna stvar. Moj ima na papirju velik prtljažnik, ampak tudi zelo nepraktičen. Visoko prtljažno dno, podolgovat kljun in podaljšek zadnjega odbijača vzamejo veliko uporabnih cm. Tudi zadnja klop ne nudi nekega razkošja, za dve odrasli osebi še gre, tri pa res samo v nujnih primerih. Sredinskega varnostnega pasu itak nihče ne zna pravilno uporabljati.
'05 Outback 2.5 AT LPG

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4207
Kraj: Kranj

Odgovor Avtor: klemz » 06. Julij 2015, 16:20

Tale Levorg pomoje rine med Golfa/Octavio karavan (ta razred vglavnem), XV je cross razreda Q3, Tiguan, Yeti itd., Legacy/OB pa itak "luksuz".

Uporabniški avatar
subi4x4
Uporabnik foruma
Prispevki: 740
Kraj: Podljubelj
Kontakt:

Odgovor Avtor: subi4x4 » 10. Julij 2015, 19:23

Točno, kot sem prebiral nemški Auto Bild je to Subarujevo novo vozilo srednjega razreda in ne nadomestek Legacya. Čeprav iz 1.6 turbo motorja in 170 hp se bo pa že dalo kaj ven spravit :D ne zgleda pa slabo, sploh volan mi je top...
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drive you.
In Japan car BREAK you.

Uporabniški avatar
subc
Uporabnik foruma
Prispevki: 65
Kraj: Žiri

Odgovor Avtor: subc » 19. Julij 2015, 12:44

Po obliki bi lahko na hitro rekel da je to marcedez hehe. je pa zelo elegantenten avto, sploh pa mi je všeč, ker zgleda da ima ima veliko prostora :)

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 21. Julij 2015, 07:45

Upajmo, da bodo kaj dvignili kvaliteto. Že na večih koncih sem opazil, da je recimo XV precej kvarljivo blago. Še prejšnji teden na eni nemški langedauer test (sedaj na hitro ne najdem) je bil lepo zadnji med osemnajstimi testiranimi z veliko okvarami do 100 kkm.
Ko sem ga imel nekaj dni tudi sam, sem tudi doživel lučko DPF - nisem pričakoval, da se bom tako kmalu znašel "za cesto" :D

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 5875
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 21. Julij 2015, 08:00

Če bi bencinarja testiral, bi bili rezultati dosti drugačni. Še posebej če bi vzeli recimo 1.6 motor.

Problem je pa drugje. Sej vse lepo in prav da bi vsi imeli manjšio porabo, ampak cena dizla je nižja, ker države rešujejo socialni problem tovornjakarjev in je dizelsko gorivo subvencionirano in posledično cenejše. Proizvodnja dizelskega goriva je dražja kot proizvodnja bencina (to ve že vsak osnovnošolec, ki je imel kemijo in se je učil, kako se pridobiva goriva iz surove nafte). Največji evropski izvozni artikel ravno bencin, ki ga izvažamo v ameriko, od koder dobivamo plinsko olje D2 (nafta za avtomobile), ker imamo preveliko porabo dizla. Če bi samo umaknili subvencioniranje, garantiram da bo v parih letih poraba bencina v avtomobilih na nivoju porabe dizla in da bo večina avtomobilov bencinskih v evropi. Pa še manj bo svinjanja z dizli, ki onesnažujejo 100x bolj kot z bencinarji.

Dizel je za delovne stroje, plin je za ogrevanje, bencin pa za v avtomobile. In tega bi se morala evropa držat.
Pred EUR sem bil SIT!

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 21. Julij 2015, 08:07

Sam sicer dizle rad vozim. Enostavno všeč so mi. Ampak, če bi kupoval novejšega Subija, bi vzel bencinarja.

Še link do testa: tukaj

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2850

Odgovor Avtor: Sajmon » 21. Julij 2015, 11:00

Nebiveduja za predsednika! Res, dizli v osebnih avtih nimajo kaj iskat. Kvaliteta zraka se je močno poslabšala odkar vlada na cestah tdimanija.
Me je pa začudila gorejeva izkušnja z XVjem. Če bo pri Levorgu podobno, nam ne ostane drugega kot restavriranje 20 let starih subarujev.

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 21. Julij 2015, 11:09

Res je - nisem imel najboljšega občutka. Ko pa preberem še tisti link, pa vidim, da me (žal) občutek ni varal.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost