Servis plinskega sistema

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
indijanc
Uporabnik foruma
Prispevki: 71
Kraj: Škofja Loka

Servis plinskega sistema

Odgovor Avtor: indijanc » 04. Marec 2017, 08:24

Zivjo,

Ker sem zasledil v drugi temi da se debatira o plinu in servisu le tega sem odprl novo temo ker imam tudi sam nekaj vprasanj. Na svojem Legacy-ju imam ravno opravljen generalni servis motorja avto res deluje super (hvala karli). Ker je v avtu plinski sistem BRC, ki ga nekateri zelo hvalijo me zanima kje se da zadevo servisirat in kaj vse je za zamenjat? In pa seveda koliko to stane? Glede na to da avto na bencin dela odlicno in da nebi rad imel se kaksnih problemov z motorjem se ne morem odlocit ali naj servisiram plin in se vozim na plin ali rajsi tankam bencin in imam mir? Res je skoda imeti v avtu vgrajen plin in ga ne uporabljati, da pa se dela skoda na motorju mi pa tudi ni vsec.

Hvala lp

tadejk
Uporabnik foruma
Prispevki: 268

Re: Servis plinskega sistema

Odgovor Avtor: tadejk » 04. Marec 2017, 09:01

Pri meni servise za BRC plin dela Interservice v Ljubljani. Na 20-30 tisoč km se zamenja plinski filter, strošek cca. 40 eur. Takrat ponavadi tudi nastavijo ventile - v okviru rednega servisa, to pride še dodatnih 100-150 eur.

Verjetno so tudi cenejše variante, ampak meni bolj ustreza, da uredim vse na enem mestu in imam potem nekaj časa mir.
'05 Outback 2.5 AT LPG

indijanc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: indijanc » 04. Marec 2017, 09:06

Kako je pa z uparjalnikom in injektorji?

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 04. Marec 2017, 09:17

Redni servis BRC plinske naprave je dokaj enostaven - menjati je potrebno 2 filtra. :) Materiala je cca. 30-40€ (gledam cene na eBay.de s poštnino - če se malo potrudiš in najdeš vse pri enem prodajalcu, je lahko tudi samo 20€), dela pa kakšno uro.

Je pa treba malo pogledat, kakšne filtre rabiš, ker so glede na letnik BRC naprave lahko različni.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 04. Marec 2017, 09:29

indijanc napisal/-a:Kako je pa z uparjalnikom in injektorji?
Redni servisi za uparjalnik in injektorje niso predvideni.

Moj avto je, preden sem ga kupil, kar nekaj časa stal in ko sem ga dobil, plin ni delal. Ko sem ga usposobil, sem ugotovil, da uparjalnik ne tesni, zato sem ga 'obnovil' - set za to pride cca. 30€ + poštnina...

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 453
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 04. Marec 2017, 09:35

Lahko se jaz nekaj tu vprasam glede plinskih naprav :) Ali kdo pozna znamko Versus in kaksne so izkusnje z njimi?

indijanc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: indijanc » 04. Marec 2017, 09:44

Vidim da se spoznas na te zadeve in da sam popravljas. Jaz se tega ne upam delat ker nimam nobenga znanja :cr . Ker pa je blo tolk narjenga na motorju se.na plin ne mislim vozit dokler se ga ne poservisira. Vem pa da na plin zadeva mal cuka. Ali je potrebno tudi racunalnik kaj posodobit?

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma
Prispevki: 289
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Avtor: Topo » 04. Marec 2017, 22:05

SubaruLove napisal/-a:Lahko se jaz nekaj tu vprasam glede plinskih naprav :) Ali kdo pozna znamko Versus in kaksne so izkusnje z njimi?
Jaz imam to v avtu. Software najde google, kabel lahko narediš sam, filtre kupiš na ebay-u.
Koliko zdržijo injektorji in uparjalnik pa še ne vem. Imam šele 50kkm.

S555
Novinec
Prispevki: 2

Odgovor Avtor: S555 » 04. Marec 2017, 22:42

indijanc napisal/-a:Zivjo,

Ker sem zasledil v drugi temi da se debatira o plinu in servisu le tega sem odprl novo temo ker imam tudi sam nekaj vprasanj. Na svojem Legacy-ju imam ravno opravljen generalni servis motorja avto res deluje super (hvala karli). Ker je v avtu plinski sistem BRC, ki ga nekateri zelo hvalijo me zanima kje se da zadevo servisirat in kaj vse je za zamenjat? In pa seveda koliko to stane? Glede na to da avto na bencin dela odlicno in da nebi rad imel se kaksnih problemov z motorjem se ne morem odlocit ali naj servisiram plin in se vozim na plin ali rajsi tankam bencin in imam mir? Res je skoda imeti v avtu vgrajen plin in ga ne uporabljati, da pa se dela skoda na motorju mi pa tudi ni vsec.

Hvala lp

jaz mam v svojem legasiju BRC plin not od 96k zdj jih mam 282k pa se delajo injektorji sam pac servise tud motor spila k urca....

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 453
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 05. Marec 2017, 00:12

Topo napisal/-a: Jaz imam to v avtu. Software najde google, kabel lahko narediš sam, filtre kupiš na ebay-u.
Koliko zdržijo injektorji in uparjalnik pa še ne vem. Imam šele 50kkm.
Aha super, to bom sigurno potem sama delala :) hvala za odgovor, ce pa se mogoce spomnis takrat ko bos kaj menjal sporociti da vem na koliko priblizno to urejati :)

skokec
Uporabnik foruma
Prispevki: 36

Odgovor Avtor: skokec » 05. Marec 2017, 08:52

Jst peljem v Trst,uradni servis za BRC en uredi možak zamenja filter, priklop na računalnik po potrebi ali željah stranke kaj spremeni in to je to na vsake 30000 km, pa ventile štelat.

Kar neki km prevozu na plin

DejanLPG
Novinec
Prispevki: 4

Odgovor Avtor: DejanLPG » 17. September 2018, 21:51

Lahko prosim posreduješ kontakt od tega možakarja in naslov?. Hvala

skokec
Uporabnik foruma
Prispevki: 36

Odgovor Avtor: skokec » 19. September 2018, 07:54

V tem času je šel ta možakar v penzion tako da bo uporabnik Gabrc vedel če še kaj dela popoldne

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 483
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 11. Oktober 2018, 09:44

Se že kaj ve kje je najboljše it nardit redni servis za BRC?

Interservice so mi prejle povedal, da žal nimajo več servisa za to, tako da pri nas edino še Plineks (Mislinja) ostane?

Za bližnjo tujino ma kdo slučajno kak konkretn podatek?
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6754
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 12. Oktober 2018, 06:48

Jaz hodim v Mislinjo že par let in so top (še posebej mehanik, ki ima S8 Audija).
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost